Nefret içerikli bir kitap yazılabilir mi?

hitlerin "kavgam"ı gibi içerikte bir kitap yazılsa çok tepki alır mı? tabii ki hitler gibi ırkçılık mesajları vermeyecek, sadece bir kişi veya gruba olan nefretin anlatıldığı bir kitabın sevilme olasılığı nedir?

0|0
0|7

En İyi Erkek Görüşü

• aşırı ırkçılık işlenirse basılmaz basılsa bile kaldırılır, ama kişi yada grup olursa aynı düşüncedekilerden büyük bir rağbet görür

0|0
    0|0
    • öyleyse şöyle örnek vereyim, bugüne kadar ırkçılık yapmadım ve yapacağımı düşünmüyorum allahtan. hani nietzchenin üslubu vardır ya, ama sakın yanlış anlaşılmasın, sadece biraz sert, dediğim dedik, genellemelerden ibaret böyle. ben de öyleyim işte. benim için doğru olan şey bütün insanlık için doğrudur gibi iddialar var. yani biraz egoizm var. aslında felsefi türde.

• evet, aslında insanların hepsinin içinde çok az da olsa egoistlik var ama kabullenemediklerinden egoist insanları da sevmiyorlar... bence bir egoist olduğunu kabul eden insan değiller.

• 3-5 kitap okumakla entel olanlardan, kitap seçenlerden, okuduklarını araştırmayan insanlardan böyle bir şey beklemek bence gayet normal

Erkekler Ne Diyor 6

• çok seveni olur, çok da sevmeyeni olur. yani üsluba dikkat edersen mesela, senin kitabında nefret ettiğin grubu sevmeyen hedef kitlen verdiğin mesajı anlar ve sever zaten. diğer nefretlik zümre de muallak ifadeler kullanacağın için kendine ordan pay çıkarır ama hakkında bi suçlama iddia edemez. örnek kitap olarak soner yalçın'ın efendi kitabı tam da böyle bi başyapıt bence

0|0
    0|0
    • teşekkürler, çok iyi örnek oldu cidden. özellikle bu aralar soner yalçın niye aklıma gelmedi anlamadım. :D

• Kinayesine yazmıyorum, aynen şöyle olur: Senin gibi o gruptan nefret edenler çoksa bestseller olursun, fenomen olursun, twitterda 1 milyon takipçi gelir, TV'de programlara çıkıp "usta yazar" "yaşam koçu" "duayen" "dünyaya yeni bir bakış getiren yetenek" falan diye takdim edilirsin. Eğer sayıca azsanız fiyasko olur. Risk işidir bu

0|0
    0|0
  • her kalem tutabilen kitap yazdığı için arada kaynar gider... pop şarkıcılığı gibi oldu yazarlık, menejer lazım reklam lazım.

0|0
    0|0
    • haklısınız, ben de "blog yazarları rafları doldurdukça bizi kim okur?" düşüncelerindeyim.

• nefret edilen yemeklerin tarifleri mesela yazilabilir. kimse de alinmaz

0|0
    0|0
  • bence

aşk nefretini bilemem ama

etnik bir nefret ise baskılara dayanamazsın

zaten ne gereği var

0|0
    0|0
    • ikisi de değil. hem neden aşk konusunda neden nefret edeyim ki? nefretim, arkadaşlıklara yönelik. satan, ihanet eden arkadaş tiplerini yerden yere vuruyorum, sanki insanlık suçu işlemişler gibi muamele ediyorum. ki benim nazarımda öyleler.

• İnsan haklarına aykırı olduğundan basılmaz

0|0
    0|0
    • insan haklarını nasıl ihlal ettim bir anda? :(

• arkadaşlar merak etmeyin siyasi bir şey değil yaa... öyle birini düşünün ki size hayatınızın ihanetini yapıyor ve size intikam alma fırsatı doğmuyor, siz de yaptığı bu alçaklığı bütün dünyaya duyurarak onu rezil etmek istiyorsunuz... budur amacım.

• Siyasi değilse sorun olmaz edebiyat sonuçta.Desteklerim bu fikrini

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...