ATAMI ZİYARET EDERKEN, ANITKABİR'den güzel bir anı :) anıtkabire gidenler var mı benım gibi?

ATAMI ZİYARET EDERKEN, ANITKABİR'den güzel bir anı :) anıtkabire gidenler var mı benım gibi ?

Tüylerimmm diken diken oldu, böyle güzel bir mimari ve tarih kokusu içime sinerken çok tuhaf duygular içindeydim..
özellıkle mimari yapısı mükemmelll ve bir an piramitlerde gibi hissettirdi beni... ensonunda ATAM'a mesajımı bıraktım geldim...2saat aralıksız gezdim heryeriniii ve oturdum merdivenlerınde öylece seyrettim ortamı ve mimari yapının her zerresine hayran bakışları görmek hem gurur verici hemde hayranlık uyandırıcı..

• GİTTİM
    39% (7)45% (9)42% (16)Oy Ver
  • GİTMEDİM
    39% (7)40% (8)39% (15)Oy Ver
  • GİTMEDİM AMA GİTMEYİ DÜŞÜNÜYORUM
    22% (4)15% (3)19% (7)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
bukadarcık mı kişi gitmiş? hadı onu geçtim bukadarcık kişi mi gitmeyi düşünüyor? yazıkkk ulaynnn yazıkkk ınsan azıcık tarihin kokusunu içine çekmek ıster... nasıl bır nesıl yetişiyorrr gardaşşşşş dellenecemmm haaaa yineee asabım bozulduuu tutmayın beniiii dalacammm laynnnnn!!!

0|0
4|12

En İyi Kız Görüşü

• defalarca gittim

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

Erkekler Ne Diyor 12

• Yüregine saglik kardesim fatihalarini eksik etmiyeydin cok gittim ben.

0|0
    0|0
    • eywallah dostum... ben arapça dua etmem! ATAM da olsa ettırmezdı emınım!
      bu arada angaralılar ortaya çıkıyor :)

• Kardeşim Emin ol ATAM'ı senden daha çok seviyorum, Ayrıca ben Türkçede dua ederim. Kitabımızda kuran-ı kerim namaz kılarken belirli sureler vardır onları okuruz yani arapça dua ettiğim zaman, kuran'da yer alan dualara baktığım zaman bunu okumam beni araplaştırmaz. Ben sana demiyorum ki türkçe okuma elbette ki türkçede oku duanı et ama sen arapça dua ettiğin zaman araplaşmıyorsun.

• herşey bir duayla başladı.. bır dua dedıgın olay dilimize Arapçanın girmesiyle ve arap kültürünün benimsenmesiyle araplaşan bir nesil icat edildi (Osmanlılar zamanı).. konuştuğumuz dillerin çoğu arapça, farsca kökenli ya da yabancı kökenlıydı ki hala konuşma dilimizin içinde mevcut kelimeler bulunmakta.. konuştuğun dılın hepsi türkçemı sanıyorsun?
      M. K. ATATÜRK harf devrımını neden yaptı ozaman?
      senin bu küçük önemsiz gördüğün şeyler birikerek zamanla dilimizi katledıyor ve benliğimizide zamanla çürütüyor! hala arapların kültürlerini yaşayanlar var, hala sırf kuran gibi dinsel kıtaplara olan bağımlılıkları yüzünden türk benlikliklerini yitirenler var..!
      dostum senın gıbı düşündükleri için insanlar gelişemiyor kusra bakma ama dost acı söyler!! bazen öyle duyarsızsınız ve öyle önemsiz görüyorsunuz ki bazı şeyleri bu küçük şeylerin nekadar etkılı olduğunun farkında olamıyorsunuz! kiii bazı şeyleri öyle önemli görüyorsunuz kiii benliğinize yapılan etkiyi sezemiyorsunuz! neyse

• Şimdiye kadar çok gittim ama bu 19 Mayıs da gitmedim. İstanbul'da olduğum için her zaman gidemiyorum.
    Benim de hesap dondurulmuştu 2 gündür giremiyordum yeni açıldı hesap :)

0|0
    0|0
    • haaa hadı yaa oyuzdenmı buaralar yoksun paşam? :) dostum wala en ıyısını yapmışsın! yakın olsam ve maddı durumum olsa bende çok gıtmeyı ısterdım! böyle mımari yapı daha önce hıc görmedim!

• Aynen takmamak gerek kafaya

• Şapkasız çıkmam abiii (m. f. ö)

• 2 kere gittim.

0|0
    0|0
  • Gitmedim gitmeyide düşünmüyorum.

0|2
    1|2
  • Maalesef gidemedim.. Eminim çok güzel geçmiştir..

0|0
    0|0
  • Gittim. Çok güzel bir atmosfer, farklı duygular barındıran bir yer.

0|0
    0|0
  • Sırf bura yüzden Ankara da yaşanır ama Gökçeksiz bir Ankara .

0|0
    0|1
  • gitmedim , gitmeyi düşünmüyorum

0|1
    3|4
    • Magara adami hic sasirmadim.

• engelledim kezoyu hacı

• tesadüfe bak bende senı engelledim :) uleynn ılkönce insan olmayı öğren, karşıt düşünce hoşuna gitmiyor dıye saygısızlaşmanın alemi yok..! kezo mezo diye kızla "kendınce" dalga geçeceğine tarih öğren! ki ona yaptığın saygısızlık senin kişiliğini gayet ortaya koymuş! senin gibi adamı muhattap alarak asıl o yanlış yapmış!(onun yerınede lafımı koyarım ben engel farketmez) ;)

• Boyle adamlarin bir daha sizlerden cıkmaması bizlerin temennisidir

0|0
    0|1
    • bukadarmı korkuyorsunuz zekı ınsanlardan?

• kaynakları uretmenıze ızın alabılırsen yapabılrsınız o dedıklernı

• kendı kaynaklarıma kımden izin alacakmışım uleynn boktan saçma sapan dışarıya bağımlı olmaya gerek yok.. dış borçları ekonomiyi biraz sıkarak da ödeyebılırız bazı kısıtlamalar bıze engel degıl.. zengınlerden vergileri yüksek alsınlar bak dış borçlar nasıl ödenıyor.. bunun gibi birçok birçok alternatifimiz zaten var da burada uzun uzadıya yazamam..

• İlkokula giderken okul gezisi olarak gitmiştim.

0|0
    0|0
    • ılkokulda bende gıdecektım de ıptal olmuştu gezı bısey yüzünden... ama ılkokulda ATAM'ın manevi kızını ve eski ilk treni görmeye gitmiştik... manevı kızıyla bıle konuşmuşluğum var :)

• Gitmedim ama gitmeyi düşünüyorum.

0|0
    0|0
    • bencede kesınlıkle uğranması gereken en güzide yerlerden biri.. ve mısır pıramıtlerınde gıbı hıssettım kendımı okadar şahane yapıları var... bırgun mısır pıramıtlerınede gıtmeyı çok ıstıyorum.

• gitmedim gitmemde

0|0
    0|0
Yükleniyor...