Yazarlar, Okurlar, Üretim, Tüketim?

Öncelikle böyle bir konu daha önce açıldıysa, özür dilerim [ Üşengeçliğimden bakmadım :) ]
Aramızda yazar arkadaşlar var mı? Yazarlıktan kastım ," Roman" "Şiir" "Tiyatro", (Radyo Tiyatrosu) alanında. Ve sonrasında okur arkadaşlar 21. yy yazarlarından beğendiğiniz yazarlar ve kitapları nelerdir. Ek olarak küresel çapta genel olarak hangi ülke edebiyatı daha çok ilginizi çekiyor. Ve son olarak, kitaplar içerisinden artık neredeyse eli olan herkesin "Kişisel Gelişim" adı altı yazması sizinde dikkatinizi çekiyor mu? Gerçi bunu genel olarak tüm türler için sormam gerekir. Eskiden de kapital çoğunluktaydı ancak , günümüzde artık kitabın tamamen kapital üretime döndüğü hakkında bir tartışma başlatabilir miyiz, düşünceleriniz nelerdir? Teşekkürler.. Saygılarımla..

0|0
2|0

En İyi Kız Görüşü

• öncelikle 3 yil boyunca siir yazdim... ASK, Umut, Vicdan hakkinda yazilar
    Rusya ve alman edebiyati
    kisisel gelisim artik bu konunun ehli olmayan insanlarin cikardigin herhangi bir kitab haline geldi gercekciligi yok benim acimdan

0|0
    0|0
    • Peki çıkarmak gibi bir imkanınız veya böyle bir düşünceniz varmıydı? Kişisel gelişim konusunda daha çok şöyle bir soru da sorabilir mişim aslında : Kitap çıkarma konusunda sorun yok ama bu insanlara gerçek anlamda yazar denebilir mi. Yani sadece düşünceyi , deneyimi açıklamak için yazmak ne ölçüde yazarlıktır? Maddiyat kaygısna ise tam olarak girmek istemiyorum çünkü , sonuçta mutlaka herkeste az da olsa var böyle bir kaygı. Ama tek amaç maddiyat ise zaten bu eserlerde görülebiliyor. Yani ortada bir yazı var ama onun için de bir ruh yok.
      Size de, görüşünüz için teşekkür ederim. Saygılarımla...

Kızlar Ne Diyor 1

• Zamaninda cok istiyordum unlu bir yazar olmayi fakat sonrasinda hobi olarak yazmaya karar verdim. Yarismalara falan da katilmistim lisedeyken. Khaled Hosseini'yi severek okuyorum. Rus edebiyatini da ayri bir seviyorum.

0|0
    0|0
    • Hangi türde yazıyordunuz? Khaled hossein'in "Uçurtma Avcısı" kitabıyla tanışmayı bir türlü gerçekleştiremedim. Hani böyle yapacağım, edeceğim deyipte her seferde unutlan düşünceler vardr ya buda onlardan işte.
      Rus edebiyatı... Bazen keşke hiç tanışmasaydım dediğim bir edebiyat haline gelebiliyor. :) Çünkü müptelası haline getiriyor. Tabi, sanki hepsini okumuş gibi konuştum ama... Yinede okuduklarım konuşuyorum. Tabi ki baş mimar "Dostoyevski" Sosyalizm adına ise "M. Gorki" kesinlikle ilgi çekici, en azından benim için.
      Görüşünüz için teşekkürler. Saygılarımla..

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...