Demin bir soru gördüm Osmanlı ile ilgili. Bir genç kızımızın yorumu şöyle: O zamanlar Türkçe mi vardı? Hep bunlar 7/24 dizi izlemekten sanırım?/?

İlber hocam çok iyi anlatmış :)

Demin bir soru gördüm Osmanlı ile ilgili. Bir genç kızımızın yorumu şöyle: O zamanlar Türkçe mi vardı? Hep bunlar 7/24 dizi izlemekten sanırım?/???

0|0
1|2

En İyi Kız Görüşü

• Günümüz türkcesi kullanılmıyordu çünkü o zamanlar. Arkadaş onu kastetti. Soru günümüz Türkiye'si olarak algılandı çünkü detay düşünülmedi

0|0
    0|0
    • O zaman cevap " o zaman Türkçe mi vardı? " olmayacak. Kaldı ki o zaman ki halk diline bakarsan %60 ne deniliyor anlayabilirsin.

• Herkesin bilgili olduğu alan farklı. Tarih bilgisi tam olmayabilir. Bildiği kadar cevaplamıştır o da doğrusunu öğrenmiş olur. Kırıcı olmaya bilgiçlik taslamaya gerek yok

• Tamam.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 2

• soru gayet mantıklı. neye takıldın anlamadım :D. Osmanlı'nın dili Türkçe'den çok farklıydı ve şu an bir çok tarihçi Osmanlıca diye bahsediyor.

0|0
    0|0
    • Halk dili Türkçe değil miydi? :D nereye takıldım? Türkçe 50-100 yıllık bir temele sahip gibi soruyor: O zaman Türkçe mi vardı? :)

• Ahha😂😂😂

0|0
    0|0
Yükleniyor...