Düşük bütçeler insanı özenli seçimlere ve zevke yöneltirken, çok zengin olmak zevksizliğe yöneltebilir mi?

Her konuda olabilecegi gibi bu konuda da pek çok istisna olmasına karşın bu aralar çokça konuşulan bir mevzu..

link şu blog yazısında da bu konu hakkında yazılmış çizilmiş.. Siz ne düşünüyorsunuz?

0|0
8|4

En İyi Erkek Görüşü

• Valla zengin ruslara bakarsanız, erkekleri komik oluyor. Giyim zevkleri sıfır. Ama hanımlarda para arttıkça (giyimde) kalite de artıyor. Cinsiyte göre değişir diyeceğim.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Haklısın...

Suyun öte tarafından birileri "bak bu moda, zevk bu, asalet bu, kaliteli giyinmek bu", sizler zevksiz, bilgisiz, cahil cühela insanlarsanız, bunlar giyerseniz soylu olursunuz diyor, açık açık olmasada ima ediyor... Suyun bu tarafında da aklı evveller birbirine giriyor, "ay şu çok krooo, ay bu çok banaaal, ay şuda pek zevksiiiiz, şunlar sonradan görmeeeee..."

Böylece sözde modacılar 3 kuruşluk çulu nedendir bilinmez akıl almaz paralara satıyor... Bunları alan sözde "soylu, zevkli, asil, kaliteli" insanlar da giydikleri bu elbiseler sebebi ile kendini böyle önemli şahsiyetmiş, ayaklı sanat eseriymiş falan sanıyor... Kandırıldığının farkında değil, beyin basmıyor işte...

Valla ilimsel olarak diyebilirim ki. Kıyıda köşedeki dükkanlardan giyinerek kazık firma/markalar alanlardan çok daha şık giyinen insanlar var. Komik komik giyinip de bak vakkodan diye markasını gösteren de var...

Bilindik hikayedir elma ile elma şekeri..

Elma ile elma şekeri karşılaşmışlar... Elma, elma şekerine "ooo çok şıksınız, bu renk size çok yakışmış. Nereden giyiniyorsunuz?" diye sormuş.. Elma şekeri de böbürlenerek, "vakkodan" deyince, elma da lafı yapıştırmış. "Belli belli, kıçınızdaki kazıktan" diye...

Bu moda olayı da o hesap... Yalan üzerine kurulmuş bir düzen :)

0|0
    0|0
  • dusuk butceli olmak almak istedigin ozel seyleri zamana yayarak para birktirerek onun hayalini kurarak gecirdigin zaman diliminde ve ona sahip oldugunda kiymetini degerini bilmektir fakat zangin butceli olmak aninda almak demek cok kisa zaman icinde heyecanini yitirmek ve kendine yeni heyecan aramak demektir bu

sonunda heyecanin bittiginde kendini farkli seylere adayacak ve onlari tadmaya balayacak veya heyecani sona erecek hayttan hic bir zevk alamayacak duruma gelecektir ;(((

0|0
    0|0
  • çok zengin olsam her şeyi elde edebileceğim için zamanla elde ettiklerimden zevk almamaya başlarım bu da beni farklı arayışlara itebilir. Bu yüzden bir şeye ulaşmam için önce bir hedef koymam lazım önüme mesela miktar olarak beni aşan bir şey için çabalayarak, birikim yaparak belli bir süre beklemek ve birikimi tamamladıktan sonra o uzun süre beklediğin şeye hakim olmanın tadı gerçekten paha biçilemez. Böyle bi durumda sahip olduğun şeylerin değerini daha iyi bilir insan.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Bunun çok parayla bır ılgısı yok zevksızlıkle alakası var... Zevksız ınsan her daım zevksız olabılır..

1|0
    0|0
  • bence para ile çok alakası yok insan zevki bi anda sonradan görmelikle değişir yada hep aynı oldum değişeyim diyerek saçmalamasıyla...

1|0
    0|0
  • ÇOK ÇOK ÇOK HAKLISIN buna en güzel örnek sanatçılar bence.

0|0
    1|0
  • ben zengın olupta zevksiz giyinenleri sonradan görme diye nitelendiriyorum yada içinde güzellik olmadığını düşünüyorum

1|0
    0|0
  • Onlar paralarını nasıl kullanacaklarını bilmiyorlar.

1milyara çanta alacağıma, zevki sağlam modacı tutarım kendime.

0|0
    0|0
  • kimi zaman doğru olabilir

0|0
    0|0
  • Çevremde o kadar çok varki.. Çok iyi biliyorum çantaya 500 veriyor ama alıp takmam kıyafetler keza öyle..

0|0
    0|0
  • Bence giyim,kuşam kişinin kendinde bitiyor. Paran varsa da zevksiz olabilirsin, paran yoksa da.

1|0
    0|0
    • Beyaz Royce Rolls Ghost ta barbie bebek arabası gibi durmuş ta hatun pek barbie olamamış.

Yükleniyor...