Türk sinemasını nasıl buluyorsunuz ?

Türk sinemasını nasıl buluyorsunuz ?

ve en sevdigniz türk filmi ne ben evim sensin diyorum

• Kotu
    18% (10)21% (13)19% (23)Oy Ver
  • Cok iyi
    25% (14)16% (10)20% (24)Oy Ver
  • Idare eder
    57% (33)63% (40)61% (73)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
21|29

En İyi Erkek Görüşü

• hiç gelişim yok.. aşkı hep zorbalıklarla tecavüzlerle kndırmacalarla anlatıyorlar..

alkol alan aile zengin kültürlü..

alkol almayan aile çay içen yarı türbanlı fakir ve eğitimsiz..

gerçeğe dair şeyler vermeye çalışan yönetmenlerde hiç alakasız filmler çekiyorlar.. bunların dünyası abartımı?

bence bir filmde biraz fransız biraz amerikan tarzı olan filmler çekilmeye çalışılsın.. bilakis beceremiyorlar.. en azından sınırları aşamıyorlar.. lokal sanat olmaz sanat sanattır.

yani ulusu ilgilendiren filmler yapılmalı.. pc başına ve stüdyoya girilmeli.. 5 kamera 2 jimmy le dandik bir senaryoyla iyi bir sponsor la bu iş çözülmez...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 21

• çok çok iyi de değil yerlerde de sürünmyor. orta diyelim :)

1|2
    0|0
  • evım sensın bı kere kore yapımı bı fılm adam resmen kopyalamıs altına adını yazmıs ben boyle seylerı sevmıyorum turkler bu kafayla devam ederse zaten bı bok olamaz.

Emege saygı dıyorum.Amaa onun dısında cok guzel yapıtlarda var

0|0
    0|0
  • Holloywoodla yarışır düzeydeyiz. Pusu her bölümünü film kalitesinde çektiği için ilgi ve takdirle takip ediyorum.

0|0
    0|0
  • tek kelimeyle berbatttt. tabi birkaç tane iyi film var. ama takliti bile beceremiyorlar. zaten türk sineması olsun dizileri olsun kurgu sıfır. mantık sıfır. benm sinemada seyredip etkisinde kaldığım tek birtürk filmi bile yok. bir tek fetih 1453 ü beğendim düşünnn

0|0
    0|0
  • ben seviyorum fetih 1453 sahneleri gerçekten on numaraydı ne si eksik incir reçeli konu bakımından süperdi. bu kadar da yerden yere vurulacak kadar kötü değil bence

1|0
    0|0
  • Boşver Arkadaş :) Şarkısı da kendisi de harika.

0|0
    0|0
  • Fatih Akin, Ferzan Ozpetek, Demirkubuz filmleri

ve eski sener sunal politik donem + kimi mujde ar filmlerini severim.

gerisi at cope.

0|1
    0|1
  • cevap veriyorum c şıkkı

0|0
    0|0
  • aşk duygusal filmlerde türk filmleri gayet iyi ama gerisinde fiyasko. evim sensin güzel bir filmdi. ya sonrayı da çok beğenmiştim ben

0|0
    0|0
  • idare eder iyi filmler de var kötülerde

0|0
    0|0
  • bir HIMYM degil

0|0
    0|0
  • Ne dizi nede fılmını ızlerım o kadar rezalet

0|2
    1|0
  • Şu son sıralar gayet güzel filmler çıkıyor bunun en iyi kanıtı Fetih 1453 ve Çanakkele 1915 ama çok berbat filmlerde çekiyorlar bkz:Recep İvedik

0|0
    0|0
  • Kötü, eski türk sineması olsa harika hatta açar izlerim ama yeni ise bence berbat. Yapamıyoruz kabul edelim.

0|0
    0|0
  • Son dönemlerde çok iyi yapımlar çıkıyor ortaya ama bunun yanı sıra ticari kaygılı saçma sapan filmlerde bir yandan kötüye götürüyor. Yani yerinde sayan,ilerlemeyen bir sinema türk sineması ne yazık ki.

0|0
    0|0
  • Türklerin çektiği en iyi film kesinlikle KAYBEDENLER KULÜBÜ ve İNCİR REÇELİ.

0|0
    0|0
  • Idare eder

0|0
    0|0
  • Idare eder ..

0|0
    0|0
  • kötü..özenti..orjinallikten uzak..çoğunluğu böyle.

1|0
    0|0
  • idare eder yanii

0|0
    0|0
  • hortlamasını ümit ediyorum

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 28

• Yeşilçam'dan sonra Türk sineması yok bana göre. Parası olanın para kazanmak için milletin ilkel taraflarını beceriksizce kullanmaya çalışması bana göre. Girip bakın bakalım Türk sinemasında rekor Recep İvedik'te. Başka bir şey var mı anlatmam gereken?

Madem İvedik dedik onun türü olan komediden örnekleyeyim:

Komedinin Hababam Sınıfı serisindeki ögeleriyle, bir Süt Kardeşler'deki ögeleriyle, Recep İvedik serisinin ögelerini karşılaştırınca, ilerlemekten çok, daha da gerilediği görülüyor zaten. Sırf küfürle, el hareketiyle, kabalıkla, kısaca insanın hayvan olan her tarafıyla komedi yapılır olmuşsa o işte basitliğin de dibi var demektir.

Sonra bu ülkede neden diziler illa aile içindeki çarpıklıkları konu alan dram ve yukarıda tarifini verdiğimiz komedi anlayışında? Neden biraz daha adam gibi olanlar hep çalıntı?

Gülse Birsel'in bile Avrupa Yakası ile Yalan Dünya arasında fark var. Eski zaman ve modern zaman arasında haydi uçurum var diyelim, modern&modern zamanda aynı kişinin dizisi arasında bile bu fark oluşuyor.

Avrupa Yakası daha bir kaliteliydi. Ancak Yalan Dünya'da dikkat edin, ağzı burnu eğik, konuşması garip, şekli acayip absürd ötesi tipler var. Bunlarla sizi tavlamaları hiç tesadüf değil. Bilinç altında uyarılacak yer çok iyi biliniyor. Toplum istenirse kaliteye istenirse de sığlığa alıştırılır. Halkın istediğini veriyoruz lafı ''saçmalık ötesidir'' bunu da bu işleri bilen biri çıkıp inkar ederse ispatlayayım. Bilmeden değildir diyenlere zaten laf anlatmam.

Kısacası bu sektör bu kadar berbat hale gelmişse sebebi sektördekilerdir. Daha ucuza, daha uzun soluklu ama çok izlenen ve tercih edilen şeyleri yapalım, izleyiciyi körelt daha fazlasını istemesin, biz de az harcayıp çok kazanalım derdinde bunlar.

Yabancı dizi ve sinema takipçileri bu yüzden Türk sinema ve dizi sektörüne daha mesafelidir. Bu böyle. Arada istisnalar varsa da kaideyi bozmaz.

0|0
    0|0
  • Şimdi öncelikle.Sizin şu türk filimlerini yerden yere vurmalarınızı anlamıyorum Yabancı dizi ve filmlerde teknoloji ve para var ? bizde o yok hadi olsada harcasa siz beğenmessiniz neden çünkü mizahınıza ve derinlerinize işlemiş bir yabancılık tutkusu var hangi türk en kralını yapsana mutlaka bir şey bulur beğenmessiniz.o ben hiç birini izlemiyorum diyenler varya türk dizisini begenmıyen filmlerini izlemeyen ama caktırmadan yalan dünyayı seksenleri karadayıyı kurtlar vadisini huzur sokagını leyla ile mecnunu vs izliyorlar ama yorumlara gelince hiçç işim olmaz sevmem türk dizilerini ve filmlerini diye yalan atmasını bilirler arkadaş azıcık milliyetçi olun siz kendi yaptıgınız dizileri filmleri sevmez destek vermesseniz tabiki ilerlemeyez bu türk sineması sen türk filmini değilde en çok yabancı filme para kazandırırsan türk yemez tabi bir daha yüksek bütçeli film yapmaya çünkü bilir ne yaparsak yapalım bizim halkımız bir gancıklık bulur eleştirir hemen der.bunun örnekleri çok oldu o yüzden ben türk sineması iyi yada kötü yorumu yapmaksızın destek verip dahada iyi olmasını dilerim sizlerde öyle yapın yadırgamayın kendi filmlerinizi ve yönetmenlerinizi azıcık türk olun batılaşmayın.

0|0
    0|0
  • Senaristlerin kendilerine ait orijinal fikirleri yok,hep başka ülkelerin sinema filmlerinden uyarlama.Zaten bunu da kendileri açık açık söylüyorlar hiç çekinmeden.Ee o zaman adama sorarlar sen senarist olarak ne iş yapıyorsun diye.Eskiden bir yeşilçam kültürü varmış,onu da el birliğiyle bitirdiler.

En ünlü yönetmenimiz Mahsun Kırmızıgül.Gerisini sen düşün artık..

0|1
    0|0
  • bir RTS öğrncisi olaraktan (bunu özellikle vurgulamak istedim ama bi bok bildiğim yok) dünyanın hiçbir ülkesi kültürel zenginlik açısından Türkiye ile kapışamaz ve bir film bii bize anlatabiliyorsa o film iyidir ve bu tür birçok filmimiz var.İyidir iyi...

0|0
    0|0
  • Film seyretmeyi de bıraktım artık. En son Nefes Vatan Sağolsun'a gitmiştim. O yüzden yeni filmleri hiç bilmiyorum. Kaç yıl olmuş be !

1|1
    1|0
  • iyi denebilecek filmler de var ama izlenmesi zaman kaybı olan filmler de var... yani eh işte denebilecek düzeyde sanırım...

0|1
    0|0
  • böyle: link

0|0
    0|0
  • Türk filmleri idare eder bence pek iyi değil çokta kötü değil ortada bişey

evim sensinin neyini beğendin merak ediyorum bence berbat bir filmdi harcadığım zamana üzüldüm.

0|0
    0|0
  • Türkiye sinemasında şu ana kadar gelmiş geçmiş o kadar güzel film varken... Evim sensin gibi dandik bir film çok güzel diyorsun ilginç ya.

0|0
    0|0
  • C: Idare eder

0|0
    0|0
  • idare eder

0|0
    0|0
  • komedi filmleri dünya sinamasıyla kapışır ancak aksiyon filmleri etlkili değil Dağ filmi gibi filimler olursa çok iyi olur :D

0|0
    0|0
  • Olmasa da olur.

0|0
    0|0
  • Eşkiya filmini izledikten sonra Türk sinemasına bakış açım değişti. Ama ben yine de idare eder diyorum.

0|0
    0|0
  • kötü geneli

0|1
    0|0
  • İdare eder işte

0|0
    0|0
  • vizontele 1 gibisi daha çekilmedi

0|0
    0|0
  • Çok kötü gerçekten.

0|0
    0|0
  • diziler pert usta -- bi prison bi heros bi dexter yok şimdi

sinema filmleride idare eder

0|0
    0|0
  • bu özenti filmin neresi iyi bea

0|0
    0|0
  • Idare eder

0|0
    0|0
  • A

0|0
    0|0
  • Son zamanlarda FETİH ve Çanakalle filminin yapılması beni birazda olsa umutlandırdı.

0|0
    0|0
  • Rezalet bence.

0|0
    0|0
  • idare eder ama zamanla gelişir

0|0
    0|0
  • Selvi Boylum Al Yazmalım..

0|0
    0|0
  • Holloywoodla yarışır düzeydeyiz. Pusu her bölümünü film kalitesinde çektiği için ilgi ve takdirle takip ediyorum.

0|0
    0|0
  • Idare eder

0|0
    0|0
Yükleniyor...