Para odaklı çalışan, idealist olmayan insanlara söyleyecekleriniz var mı?

Bizim Türkler hiç kafayı çalıştırmadan kazanma peşindeler yani Atatürk Türk milletini o kadar övmüş "Türk milleti çalışkandır zekidir." diye ama hepsi boş... Oysa Türklerin beyni hayal güçleri o kadar çalışıyorken, sırf para odaklı çalıştıklarından, reyting odaklı çalıştıklarından, bakıyolar ki bir film tutmuş, bir kitap tutmuş hemen gidip çakmasını çıkarıyorlar, ya da günümüze uyarlıyorlar. İnsanlar hep özenti bir Türk topluluğu ile karşı karşıya, kendimizi tekrarlıyor ve ele güne rezil oluyoruz. Bu sadece film sektöründe böyle değil, sağlık sektöründe memuriyetlerde de böyle. Millet alın teri dökmeden para kazanmanın peşine düşmüş, bu yüzden ne yediğimiz yemekte, ne soluduğumuz havada, ne izlediğimiz filmde tat tuz kalmamış. Yatak sahnesi olmayan filmler tutulmuyor, milletin bi taraflarına hizmet ediyorlar, bu kadar beyinsiz bir toplum değilken son derece beyinsiz görülüyoruz. Edebiyatı kitaptan okumanı tavsiye ederim, uyarlamalar senin için zaman kaybıdır çünkü gerçeği zor yansıtırlar, bazen para kaygısından olmayan karakterler oluştururlar, ve olmayacak sahnelere imza atarlar. Bunun dışında

0|0
2|9

En İyi Kız Görüşü

• 5 yıldız kesinlikle çok doğru.. En basit örneği osmanlı filmlerine vereyim. Tvde 4 tane osmanlı dizisi izledim hepsi birbiri ile alakasız. Okumadan araştırmadan reyting kırma peşindeler. İlkokulda, lisede duyduklarını "yatak sahnesi" ile beraber reyting kırmaya çalışıyorlar. Ne gerek var ki gerçek tarihi anlatmaya, izlesinler biz paramızı kazanalım.. Korsancı olduk hatta geçen gün soru bile açtım neden bu kadar korsancı olduk diye. Kendimiz üretemiyoruz hep yabancı ülkelerden alıyoruz. Oysa istemesek yapamayacağımız hiçbirşey yok.

1|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 9

• Çalışmadan,

Yorulmadan,

Üretmeden,

Rahat yaşamak

İsteyen toplumlar

Önce HAYSİYETLERİNİ,

Sonra HÜRRİYETLERİNİ,

Ve daha sonra da

İSTİKLAL ve İSTİKBALLERİNİ

Kaybederler...

Mustafa Kemal ATATÜRK

2|0
    0|0
  • o filmler bedava çekilmiyor adamlarda para kazansın bırak:D ama çakmacılığa karşıyım orjinal fikirler oluşmalı sanat dünyasında

1|0
    0|0
  • suskun deli gizlenmene gerek yok bu soruda .. ana sayfada adın çıkıyor ilginç .

idealist olması gereken meslekler var para için yapılması gereken meslekler var ayrımı yapmak lazım

1|0
    0|0
  • millet geçim derdinde.bu ayrıntıları düşünecek zamanı yok.aptal bi millet değiliz ama düşünecek zamanımız yok.ver her vatandaşa 5000 dolar maaş herkes filozof olur.

1|0
    0|0
    • 5000 dolar maaşı olsa onu da son hızla harcamanın yolunu bulurlardı, asgari ücretle üç çocuk okutan aileler varken, bana 5000 dolardan bahsetme bence...

• :p karşında beyin özürlü birisi yok sen ne anlatırsan o anlaşılır. Neyi anlatamadım acaba demeyi dene bence...

• sakin ol şampiyon

• valla ben de para odaklı çalışıyorum. biri bana dese ki ayda 50 bin dolar alıcaksın, ama Eritre'de çalışcaksın diye, kabul ederim.

0|0
    0|0
  • Aslın da Atatürk'ün dediği gibi zeki bir milletiz ama bizi medya veya başka şeyler ile oyalıyorlar başka işlerle meşgul ediyorlar.

edit: Bizi kendimize bırakmıyorlar

0|0
    0|0
  • Her zaman bunu söyler bunu bilirim ..

'' Parasız adam gereksiz adam ''

0|0
    0|0
  • "Atatürk Türk milletini o kadar övmüş" Övmekten çok gaza getirmeye çalışmış bence.

0|1
    0|0
  • Kefenin cebi yok :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• boşver idealleri para gelsin yeter..

Kim ideallerinin hepsine ulaşmış ki?

Her insan idealine kavuşsada hep fazlasını ister.

Yetinmeyi öğrenemedik bi türlü..

0|0
    0|0
    • öyle deme her meslek bunu kaldırmaz :(

öğretmenlik , doktor olmak v b işler idealizm paradan öndedir toplumda bu meslekleri korumak zorundadır

• işte bende onu diyorum idealist olunması gereken meslekler var olunmaz ise dediğin gibi olur iğne ucu parasıda var unutma

Yükleniyor...