Sizce Çerkesler Türk müdür?

Size göre Çerkesler Türk müdür? Neden Türktür veya değildir açıklarsanız sevinirim..

0|0
5|19

En İyi Erkek Görüşü

• bak simdi cerkezler bir irktir ama turklesmistir mogollar gibi onlarda aslinda turk degildir ama turklerle yuzyillardir etkilesimde bulunduklari icin turklesmistir

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Değildir ama hala türk ne demek bilmeyenler için atatürk yıllar önce söylemiş.

Türkiye cumhuriyeti'ne "vatandaşlık bağıyla"bağlı olan herkes türktür. Ne mutlu türküm diyene demiştir. Bu söz zorla türk dedirtmiyor kimseye.

bizim abaza abaza diye kullandığımız sözcük bir millettir abhazya otonom devletidir. kelimenin aslı abazaNdır.

Çerkesler türk değildir ama türkleşmişlerdir.

0|1
    0|0
  • Türk demek bir etnik kimlik demek değildir...Türkiye Cumhuriyetine vatandaşlık bağı ile bağlı olan ve ne mutlu Türküm "DİYENE" diyebilen herkes Türktür...bu anlamda Kürt kökenli de olsa, başka bişey de olsa herkes Türktür...bunu ırkçılık gibi göstermeye çalışıp memleketi bölenler bu gerçeği değiştiremezler...

1|0
    0|0
  • Türk kavramı çok genişti bunu kısıtlamak kimsenın payına düşmez

0|0
    0|0
  • Kültür olarak kendini kime yakın hissediyorsan osundur.

0|0
    0|0
  • Çerkezler ya da Çerkesler, Türkiye'ye Kafkasya'dan gelen Türk dili konuşmayan tüm etnik gruplara verilen genel adlandırmadır. Ancak Türkiye'ye göç etmiş Kafkas halkları kendi arasında pekçok alt gruba ayrılır. link

0|0
    0|0
  • ben çerkezim dedemin babası zamanında buraya savaştan kaçarak göçtük,türkiyede yaklaşık 2 milyon çerkez var,benim görüşüm biz bu ülkenin ekmeğini yiyip burda bize yaşama imkanı veriliyorsa ben türk oğlu türküm,vatana ihanet etmiyoruz,toprak istemiyoruz dil istemiyoruz bizim toprağımızda dilimizde dinimizde türkiye

0|0
    0|0
  • Benimde Dedeler çerkez ama çerkezlik hakkında pek bilgim yok %100 Türk olmasam da %100 Türk Hissediyorum.

1|0
    0|0
  • bak şimdi çerkes kelimesi çok genel bir yargıdır çerkesler kendi aralarında boylara ayrılır kabartey, kuşha, abhaz vs diye.ve bu boyların görünüş olarak dilleri dışında pek bi farklılıkları yoktur. bu boylardan türk fars ve diğer kökenli olanlar vardır.zamanında kafkasyaya gelmiş ve asimile olmuş türkler vardır.tam olarak hangileri türk kökenli bilmiyorum. mesela ben kabarteyim , ve kabarteyler türk kökenli değildir.

0|0
    0|0
  • Türk değiller...

Dünyada her ırk türk değildir. Öyle olsaydı ırk diye bişey olmazdı...

0|0
    0|0
  • çerkesler türk değildir. fakat çerkeslerin karaçay boyu için türk denir. bunun da nedeni karaçay boyu gerçekten de bir türk toplumundan kopmadır. zamanında çerkeslerle bir arada yaşayıp asimile olmuşlardır. onun dışında çerkesler türk değildir

0|1
    0|1
    • Sen hangi boydansın?

• öyle bi soru sorunca , öyle düşündüğünü sandım arkadaşım. polemik yaratacak bişey söylediğimi düşünmüyorum. iyi geceler

• Polemik yaratan yok zaten sen yanlış okumuşsun o yüzden dikkat et diye söyledim...Size de iyi geceler.

• Türk değiller sadece Rus soykırımından kaçarak Türklere sığınmış bir Kafkas ırkıdır...

0|1
    0|0
  • çerkez laz kürt boşnak bunlar kökendir bende bi çerkezim teferruatı bilmiyorum ama bunlar latifedir herseyden önce Türk oğlu Türküz b öyle düşünmek lazım

0|1
    0|0
  • çerkesler türkmüdür sorusu çok doğru değil. tek bir etnik gruptan oluşmuyorlar. zamanında türkiyeye sürgün edilmiş, ayrı dil ve geçmişe sahip kafkas halkı olduklarını ısrarla ifade ederler.

0|0
    0|0
    • Evet hepsinin farklı ama genel olarak çerkesler olarak anıldıkları için öyle dedim.

• ben şimdiye kadar Türk diye düşünüyordum. sorunun cevabını ben de merak ettim şimdi :)) gerçi olup olmaması senin için sorun mu bilmiyorum ama benim için sorun değil. çerkez kızlarından çok güzel gelin oluyor :))

0|0
    0|0

• insandır.. onun için severim.

ama türk olma olasılığı büyük.araştırıp sana haber vereceğim kardeşim:D

0|0
    0|0
  • bende köken olarak tatarım ama kendimi %100 Türk olarak görüyorum

0|0
    0|0
  • çerkezler bi turk boyudur çerkezce de zaten cogu kelıme ıyı dınlersen turkce kafkas kokenlı turkler

0|0
    0|1
    • Hiç benzetemiyorum ben ya...Zaten türlü türlü dil var aslında boyuna göre değişiyor.

• Çerkesler ayrı dili kültürü olan bir halk, Türk değiller

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Ben çerkesim.Çerkeslerde kendi içlerinde kollara ayrılır.Bunlardan bazıları Türk soyundan gelip Kafkasyada asimile olmuşlardır.Bazılarıda çerkestir.

0|0
    0|0
  • cerkez misin.

0|0
    0|0
  • kendisini bu topraklarda türk hisseden herkes Türktür bizim büyük dedelerimiz kürtmüş .ama ben Türküm öyle hissediyorum . birde çerkezleri çok seviyorum söylemeden geçemeyeceğim. Türkiyedeki bazı kökenler gibi sert ve anlaşılmaz değiller .

0|0
    0|0
  • sizce ya da bizcesi yok çerkezler ırk olarak türk değildir.

0|0
    0|0
    • Öyle sormak durumunda kaldım:)

• Türk değiller

0|0
    0|0
Yükleniyor...