Hasidik Yahudileri tek seven ben miyim?

Gozume cok sirin gozukuyorlar yahuuu.. Hele ki Kudus'te Davut'un kabrini oralarda bir dans ediyorlar mukemmel...

İbadet maksatli bir dans gosterisi.

Güncellemeler:
Bence cogu kisi bunlari tanimiyor o yuzden biraz bilgi vereyim..

Hasidik Yahudileri Siyonizme karşıdırlar, Siyonizm’in Tanrı kelamı olduğun düşünmezler ve Siyonist Yahudiler ve Siyonist olmayan Yahudiler ayrımı yaparak, Müslümanların ve Yahudilerin bir arada barışçıl bir şekilde yaşayabileceklerini söylüyorlar. Hasidik Yahudiler İsrail Devleti'ni tanımazlar.
Bu Yahudiler siyah şapkaları ve lüle saçlarıyla pek çoğumuzun dikkatini de çekmiştir. Dini ibadetleri tam yapan ve keçeli gömlek giymek, sakal uzatmak gibi belirgin özellikleriyle tanınan Hasidik Yahudileri Mavi Marmara olayları sırasında da Türkiye'ye destek vermişti. Benzer grupların İran lideri Ahmedinecad ile de görüştüğü biliniyor.

0|0
8|15

En İyi Erkek Görüşü

• Bende severim. Sanırım bir sen bir de ben de "İNSANLIK" kalmış. Baksana dünya da tek yahudi bırakmayacak insanlar var aramızda. Pardon "İNSAN" dedim.

1|0
    0|1
    • Kedi erisemedigi cigeri pist dermis o hesap dostum.

• Filistin halkına yapılan 1960 yılından beri sürüyor. Kimse de başkaldırmıyorsa bunun asıl suçlusu dünya halklarıdır. Soykırımcı yahudilere de bir yerde hak veriyorum. o insanlar 6 milyon insanını "hiçbir suçu olmadığı halde" kaybettiler. Bunun intikamını almak zorundaydılar. Bizim başımıza gelme ihtimali düşük olsa da ya gelirse? Biz intikam almayacak mıyız? Birde böyle düşün. Asla halktan nefret etme. Kişiden nefret edebilirsin. ama koca bir halktan nefret etmek aptalcadır

• peki o halde hitler muslumanmiydi? madem intikam intikam diyorlar almanyaya dokunabilseler yok beyefendilerin prensiplerine aykiri... ezilmis halklardan bahsediyosun yahudi soykiriminin gazabi neden filistin uzerinde sence... sen bunlarin intikam icinmi yapildigini saniyosun yoksa... ayrica soykirimin herturlusu indanlik sucudur... ben onlar olsun demiyorumki sevmiyorum sadece..

En İyi Kız Görüşü

• Bende severim..

yahudi 2 arkadaşım var..
    Çok iyi insanlar.. Zaten ırk din dik mezhep renk ayrımı yapmam ben :)

Önemli olan insan olabilmek :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• İsrailde düzgün yahudi elbette var ama sayıları çok az, ben yahudileri pek tanımam fakat bildiğim kadarıyla bazı siyah şapkalı ve saçları lüleli olanlar gezerken sırtında ak47 taşıyor herhangi bir durumda hemen müdahale ediyorlar onlar bunlarmı bilmiyorum belkide değillerdir.

0|0
    0|0
  • Ben dinlerine saygi duyuyorum... fakat filistinlilere yaptiklari , reva gordukleri zalimligi, atilan misket bombalarini, marmara gemisi baskinini , ve mescidiaksaya yapilan terbiyesizligi unutmayacam... belki şu an filistinliler kan aglarken , onlar huzurlu huzurlu uyuyodur... ama tarih onlari herzaman yargilayacak masum muslumanlarin kanida herzaman onlarinda eline bulasmis olucak... saygiliyim yahudilere ama dedigim gibi sevmiyorum sevmiyecemde

0|0
    0|0
    • siyonistlerle bunlar ayri dostum.. Iran'da el kesen, kadin taslayan Musluman ile aygili, hosgorulu, Allah islah etsin diye Musluman bir mi? Hayir... Bunlarda da bu mevcut.

• olaya soyle bakiyorum fotografin buyuk kismi okadar kirli ve kanli ki ... kucuk ve temiz kismini umursamiyorum buda benim bakisacim..

• Olabilir tabi senin dusuncen bu da... diyorum ya sen onlara oyle bakiyorsun, digerleri de sana bu bakis acisiyla bakiyor.

• ama sayıları çok az,

1|0
    0|0
  • bizimkiler daha şirin bikerem

https://www.youtube.com/watch?v=3S-Udak3prA

0|0
    0|0
  • olabilir mümkün

0|0
    0|0
  • Yahudilerden nefret ederim

0|0
    1|0
  • Müslümanlar zikir çekerken yobaz diyorsunuz ama nasıl iş bu?

1|1
    1|0
    • Yobaz kelimesi zikir cektikleri icin kullanilmaz, kullanan varsa da onu soyleyen kisi zaten bagnazin tekidir. Yobazlik diger dusuncelere de kapali olan kisidir, kendi yaptigini sadece dogru kabul eden, digerlerini reddedendir benim dusunceme gore.

• Siyonistler dünyanın en ırkçı milletidir

0|0
    0|0
  • Şaçma ibadet oynamayla olur mu

0|0
    0|0
  • Yahudinin her çeşidinin ölmüş olanı efdaldir...

0|0
    0|0
  • Elimde olsa dünyaya da bir tane yahudi bırakmam

0|0
    0|0
  • inan sen onları seversinde onlar snei sevmez

0|0
    0|0
  • oc ları

0|0
    0|0
  • düşünceler ve fikirler farklıdır :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Bütün hepsi öyle

0|0
    0|0
  • şirinlikten ölüyorlar

0|0
    0|0
  • Sanırım tek sensin..

0|0
    0|0
  • sirinden daha cok alkolu fazla kacrmslar gibi gorunuyo

0|0
    0|0
    • Yahudilikte alkol haramdir, kullanmazlar.

• Anladim bacim yok bunlar dindar oluyorlar o yuzden. Mesela imam olan kisinin alkol kullanmamasi gibi dusunebilirsin.

• Ayyaşlar topluluğu gibi görünüyorlar.

0|0
    0|0
  • Sevmem.

0|1
    0|0
  • evet sensin

0|0
    0|0
Yükleniyor...