Türkiye'deki türkler ne kadar orjinal?

orta asyadan anadoluya göç eden türkler ile şu anda türküm diye geçinen insanlar arasında ne kadar bağ vardir?

Güncellemeler:
Arkadaslar sanirim dogru sekilde soramadim:(

Demek istedigim orta asyadan göc eden turkler ile simdiki turkler arasindaki kan, gen, ırk bağı ne durumda onu merak ettim. Felsefik cevaplar vermeyelim.

0|0
2|14

En İyi Erkek Görüşü

• Orta asyadan gelen türkler ile şimdiki türkler arasında %100 aynı demek yanlış olur. Orta asyadan anadoluya gelen türkler, burdaki laz, rum, abazan, kürt ve ermenilerle 100'lerce yıl bir arada yaşamışlar. Bu sürede çorba gibi olmuşlar. Sonradan türkiye'ye gelen göçmenler bile kendilerini türk olarak tanıtmışlardır. Bazı aşırı türk milliyetçilerin kökenlerinde türklükle alakası olmadığını düşünüyorum.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Orta asyadan Yaşadığımız Topraklara kadar Bir çok Türk devleti kurulmuştur ...

Lakin Kendimiz kurduğumuz devletleri yine kendimiz yıkmışız...

Yani var olan bir Türk devletini başka bir Türk Boy Devlet Konumuna eriştiğinde savaşıp yıkmıştır ...

Türkler Moğolların baskısı ile Asya'dan bu günkü orta asyaya kadar sürülmüş

sürülürken de ırk karışmaları olmuştur ...

Yani Orjinal bir toplum olamasakta yine bir yerden kan bağımız var ...

Arkadaşın biri aşağıda Gerçek Türkler olarak tip ve özelliklerini saymış ...

Hiç Tarih derslerinde PAdişahların veya Hükümdarların Etnik Gruplara mensup eşlerinden meydana gelen soyları söylememiş...

Şimdi Türkiye'de bir çok etnik grup var tamam

Ama bizim kan bağlarımız olduğu için TÜRKÜZ diyoruz ...

Nereden göçtüğümüzü nereden geldiğimizi Büyük TÜRK tarihimizde Araştırırsan Kanıtları ile bulabilirsin.

link

Burada Kurulan Türk Devletlerini Haritaları ile görebilir

Etnik Kökenlerin Dağılımına bakabilirsin.

Bu Arada Ben Bir Çepni Türküyüm..

0|0
    0|0
  • Safkan türk diye bir şey yok zaten. Bu işle en çok uğraşan yahudilere bile baktığında güya anne baba yahudi değilse yahudi olamıyorsun. aralarında arap kökenliler var ruslar var hatta konuşuyorum israil'de şu an. hikaye yani. kendini hangi kültüre yakın hissedersen osundur.

0|0
    0|0
  • Orta Asya'dan Horasan'dan gelenler hep birlikte bir anda gelmedi, 1071 öncesinde gelen de var, sonra gelen de var. Zamanla taksit taksit gelip daha önceden burda olan Ermeni, Yunan, Yahudi, Kürt, Laz, Çerkeslerle karışılmış. Şu anda Asya'dan gelenlere en yakın olarak genelde Ege'de yaşayan Türkmenler var, en az karışan onlar. Hafif çekik gözlerinden, fırça gibi saçlardan, B kan gruplarından falan anlayabilirsiniz, Mongoloid ırkın özellikleridir

0|0
    0|0
  • türkiye cumhuriyeti vatandaşı olan ve gönülden bağlı ırk, din, cinsiyet ve etnik köken belirtmeksizin herkes türktür. türk ırkı var mıdır sorusuna ise vardır. ama türklük kavramı geniştir. şimdi bir laz ile kürt evlense çocuk ne olacak? tabi türk olacak. ona bakarsan türkiyeye hiç gelmemiş türk kökenli çocuk ne olacak o da türk olacak. ama asıl türklük karamanoğulları beyliğinden çıkmıştır. o da konya, karaman civarıdır.

0|0
    0|0
  • bag yoktur..cogumuzun kanında rumluk,ermenılık vardır..gercek Turklerı gorunce tıpınden anlıyorsunuz zaten. esmer bır ten,cekık gozler,kemerli burun..

0|0
    0|0
  • Türklük bir bilinçtir orjinal kısmına geldiğinde malesef bu bilinci kaybediyoruz

0|0
    0|0
  • ben tatar türklerindenim.kırım üzerinden göçlerle balkanlara oradan trakyaya yerleşmişiz.selaniğe dayanıyor kökenimiz

0|0
    0|0
  • ben saf orta asya türklerindenim. karakeçili boyundan geliyoruz. gözlerimiz çekiktir. yörük kültürü hala devam ediyor. şaman kültürü bile hala var. türkçemiz biraz değişmiş ama hala orijinal türkçe kelimeler var dilimizde.

0|0
    0|0
  • Orjınallık bıtmıs Tamamen Batıdakı ınsan nasılsa bızde oyleyız Kötü bır durum ama yapacak bırsey yok.

0|0
    0|0
  • atalarımız bizi görse ırk deiştirirler .

0|1
    0|0
  • saf turk degiliz ama sonucta turkuz..

0|0
    0|0
  • Vatanını milletini ne kadar sahiplenirsen ne kadar milliyetçi olursan o kadar orjinal Türk'sündür

0|0
    0|0
  • orijinal olsa ne olur olmasa ne olur? benim bir tarafım orijinal evet.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• özümüzü unuttuk degerlerımızı kulturumuzu adetlerımızı bızı bız yapan herseyı... batının sadece bılmını teknolojısnı degıl ahlaksızlığını edepsızlığını de getırdık topraklarımıza ... orta asyadan gelen turkler kımmm bız kımm kacımız bılıyor kı atasını?

0|0
    0|0
    • Ben Oğuzların Bozok kolundan Yıldızhana bağlı Alevi beğdili boyundanım biz anadoluya en son gelen Oğuzlarız hem göçebelik hem alevilik ten dolayı kendi aramızda kız alıp verdiğimizden hala da Safkanız

• Köken olarak Türk değilim onu biliyorum..Bu ülkeden faydalandığım için bir Türk'üm.

0|0
    0|0
Yükleniyor...