Kapat

IMDBnin film sıralamalarını nasıl buluyorsunuz?

Ben IMDB'nin yaptığı özellikle TOP 250'yi çok yanlış buluyorum, eğer filmler birbirleri ile karşılaştırılmak isteniyorsa en doğru çözüm çekildikleri döneme göre karşılaştırma yapmaktadır. Şunu özellikle belirtmeliyim ki ben puanlamasına laf etmiyorum bence puanlamalar aşağı yukarı hakkını veriyor hatta IMDB son dönemde yüksek puan hakeden filmlerede hakkını verdi. Tabi Avengers gibi klasik Amerikan tüketim filmlerinin hala 8'leri görmesi bence yanlış. O konuda hatalar var. En önemli hata bahsettiğim gibi 1950lerde çekilen film ile 2015de çekilen filmin aynı listede olması sizcede bu yanlış değil mi?

0|0
1|4

En İyi Kız Görüşü

• Yok ben katilmiyorum. 1950lerde cekilmis bir film oyle bir kalitede olur ki gunumuzdeki teknolojiyle onu elde edemeyebilirler. Hani senaryosu, aktorler vs. Mesela 12 angry men. Bence sıkıntı her bir ulkede cekilen filmlerin diger ulkelerde yayinlanmamasi. Amerika ve ingiliz sinemasi neredeyse her ulkede vizyona giriyor ama iran sinemasi mesela dunyada daha kisitli yerlerde gösterimde. Haliyle insanlarin haberi olmuyor.
    Kaliteli soru bu arada tebrikler :))

0|1
    0|0
    • Bu doğru evet eskiden çekilip daha iyi olan film çok ama TOP 250 ve IMDBnin tüm zamanlara göre oy dağıtması diğer filmlerin bilinmemesine yol açıyor dönemlere göre puanlama ve sıralama yapılsa kim bilir ne kadar beğenebileceğimiz farklı filmler keşfedeceğiz bunu IMDB istese kolayca yapar altyapısından kuşku duymam ama yapmaması benim sorun ettiğim kısmı yapılmalı bence.

• Belki tum zamanlarin yaninda donemsel siralamaya da gidilebilir.

• Benimde en çok istediğim şey bu zaten. Elimde olsa öyle bir siteyi kurmak isterdim hayalim...

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder
Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 4

• aynen öyle o sıralarda çok daha iyi filmler olabilir değişsin bence

0|1
    0|0
  • şöyle ki biri çıkıp 1980 lerde 2015 de anca anlaşılabilecek uzay filml yapıyorsa onu kendi döneminin en önüne koymak yetmez bütün dönemlerin en önüne koymak gerekir gibi. etkenler çoktur ya ayrıca avengers i de beğenmeyebilirsin bende izlemedim daha ama izleyicisi çok sonuçta buda bir gerçek yurt dışında çok izlendi yine.

0|0
    0|0
    • Marvel iyi pazarlıyor filmlerini ve insanlar popüler olanı izlemeyi seviyorlar bir filmin çok izlenmesi çok iyi bir film olduğu anlamına gelmez Avengers filmleri döneme uygun tüketim filmleridir yani 50 yıl sonra bak bu film klasiktir, başyapıttır denilemez çok basit bir senaryosu var popüler oyuncuları var en öenemlisi filmin bir felsefesi yok.

• Ben beğenilmesine laf etmiyorum sadece bunlar unutulur gider zamanla bu filmler başyapıt olarak anılmaz, hereşyden önce bir filmin çok izlenilmesi çok iyi bir film olduğu anlamına gelmez filmin konusuna uygun yüzlerce vasat amerikan filmi bulabilirim ama neden bu kadar izleniyor bu film çünkü Avengers popüler bir simge konusu ne kadar vasat olursa olsun insanlar onu adı için izliyor herhangi bir felsefesi yok.

• bide şöyle bir etken var ki amerika nın nüfusu aşırı fazla orda standart bir film bizim burdaki en iyi filmlerin gişesini çok rahat yapıyor ve çok paralar dönüyor ondan hep konuşuyoruz. baş yapıt olmaması su götürmez bir gerçek haklısın tabi

• çoğunu izledim

0|0
    0|0
  • aynen. hep eski filmler çıkyor zamana göre sıralanmalı

0|0
    0|0
Yükleniyor...