Kültürlenmek istiyorum yardımcı olur musunuz?

Arkadaşlar biraz cahil insanım bu yaşıma kadar her ne kadar benimde suçum olsa ailem ve çevrem yüzünden pekbirşey öğrenemediğimi düşünüyorum kendimi bilgisiz kültürsüz yetersiz buluyorum. kendimi geliştirebilceğim kitaplar yahut başka şeyler var mı önerebilceğiniz? Şimdiden teşekkür ediyorum hepinize.

0|0
4|6

En İyi Erkek Görüşü

• Kendm öğrenmeyi seven ve sürekli araştıran bir insanım. günümün en az 2.5 saati araştırmakla geçer. Bu sebeple merak eden insanlara yardım etmeyi severim.
    Senin araştırma ruhlu olmadığına eminim. Eğer o ruh olsaydı, gider Google'den bilgi alırdın. Neyse önerilerim şunlar;
    1 ay boyunca vikipedi'de araştırma yap. Önüne gelen herşeyi araştır ki sana araştırma ruhu kazandırsın. Eğer bu ruha sahip olamazsan, ömrünün sonuna kadar böyle kalırsın. günde 30 dk dan başla Ve süreyi 3 saate kadar arttır.
    ilk önce bilindik yazarlarım kitaplarını oku ( dostoyevki-budala, arthur conan doyle- sherlock holmes, dostoyevski- suç ve ceza (bunu kesinlikle öneririm, pişman olmazsın.)) sonrasında az bilinen yazarları bul ve onların kitaplarını oku. (Az bilinen ama aynı dönemlerde yaşamış) sonra karşılaştırma yap. Neden biri dünyaca tanınıyorken, diğeri o kadar tanınmıyor? Bu sorunun cevabını bul.
    çok düzenli oku. Ama yalnızca o kitapları Değil. ders kitaplarını da oku.
    açık öğretim sitesinde var bu kitaplar.
    öğrendiklerini yaz. Deli gibi yaz. Bu çok işine yarar. Neyse bu kadarı yeterli sanırım. eğer istersenbana özel mesaj at. istediğin konu da yardımcı olurum.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• İlk önce mantar olmadığının ayırdına varmak gerek.

0|0
    0|0
  • kıtap oku

0|0
    0|0
  • Öğrenmek istiyorsun ne güzel mesela belgesel izle ülkelerin insan yaşantıları internetten gundemdeki konulari aeastirip bilgi edinebilirsin gazete oku

0|0
    0|0
  • Şiir oku kitap oku televizyon bak gazete oku

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• öncelikle hayatı yaşadığın mahalleden görme ben etrafımdaki insanların en çok bu açıdan eksik oldunu düşünüyorum. dünyada insanların türlü türlü hayatları varken onlar dedikodu peşinde. dünyayı araştır türkiyenin konumunu öğren neler yapabileceğini keşfet.

0|0
    0|0
  • Genel kültürünü arttırmak istiyorsan yapman gereken sadece genel kültür oyunlarını oynamak kitaplar okumak yeterli olacaktır biraz da olsa

0|0
    0|0
  • kitap oku tabiki ama, bence belgesel izleyerek başlayabilirsin. tarih belgeseli, (yakın tarih olabilir) bilimsel belgesele gibi.

0|0
    0|0
  • Kültürlülerin hali ortada bence sen iş yapmayı para kazanmayı öğren valla bak :D

0|0
    0|0
  • Kainat kitabını okumaya niyetlenebilirsin mesela. İnsanlar hayvanlar gezegenler.. nasıl oluyor da böyle bir düzen içerisinde müdahale olmadan hareket ediyoruz ve nasıl bir şey ki her doğan ölüyor.. neden doğuyor neden ölüyoruz.. Bu dünyanın kesin olarak sonu olan "ölüm"ü okuyarak işe başlayabilirsin istersen zira sonu olan bir hayata dair öğrenilebilecek "ölümden" daha önemli ne olabilir ki

0|0
    0|0
Yükleniyor...