İlgi alanlarimi nasil gelistirecegim?

Biyoloji , matematik ve psikoloji. Ilgi alanima giren konular fakat onlari nasil ogrenip konular hakkindaki bilgilerimi nasil gelistirecegimi bilmiyorum. Bu yaz ruhumun kulture aç tarafini doyurmak en buyuk planim. 3 konuyu dogru yorumlayip hem derslerime hem de genel kulturume buyuk bir katki saglamak istiyorum. Ama cok genis kavramlar, bu yuzden nerden ve nasil baslayip, ayrica bu konular uzerine yapacagim arastirmalari nasil duzenli hale sokup zihnimde kalici hale getirecegim? En buyuk sorunlarimdan biridir bir seyden cabuk sıkılmak. Bu sefer bu tembellige son verip sıkı bir calismaya girecegim. ama dedigim gibi , nerden ve nasil baslayacagim? Ne tur ya da hangi kitaplari okumaliyim , bildiginiz internet siteleri , dergi vb seyler var mı bu konular uzerine?

0|0
3|3

En İyi Erkek Görüşü

• Soyledigin konular cok kapsamli psikoloji kitaplari isini gorur matematik konusunda kaynaklar fazla isine yaramaz ilk once temel matematigi ogrenmen lazim bunu da ders alarak yapabilirsin biyoloji konusunda bir tur belirlemen senin yararina olur tum canli turleri dersen hem cok yorulursun hem de cok cabuk sikilirsin umarim faydali olur

0|0
    0|0
    • Psikoloji kitaplari onrrebilirmisin?

• Cok okumam psikoloji ancak arkadasimin tavsiyesiyle okumustum bir tane adi da sanirim davranisin kokenimi neydi beni baya sikmisti kitap iyi ancak fazla ilgilenmeyince sikici geliyor

Erkekler Ne Diyor 2

• Fizik, uzay bunlarda ilgi alanına yakın dallar

0|0
    0|0
  • Ne istediğini bilmelisin. O bilim dallarıyla ilgili dergiler seni doyuracaktır. Kendini ilerletmekse sabırdan geçer

0|0
    0|0
    • sabirli olmaya calisacagim 😄 bildigin dergiler var mı

• Psikoloji dergisi iki ayda bir çıkan Popüler Psikiyatri diye bir dergi var. O dergiyi bir ara takip ederdim. İyiydi de bence

Kızlar Ne Diyor 3

• piskoloji için kişisel gelişim kitapları okuyun. mesela bir psikiyatristin gizli defteri gibi romanlar okuyabilirsiniz. d&r da psikoloji bölümünde bulabilirsiniz. seri katiller ve psikolojilerini anlatan kitaplar var, hastalıkları anlatan falan bulabilirsiniz.

0|0
    0|0
  • kütüphaneye gidip kitaplara bakabilirsin ya da internetten bulabilirsin

0|0
    0|0
  • baska yönlere eğilip bilgi edinerek

0|0
    0|0
    • Nasil yani? Hangi yone?

• spor olabilir sanatsal herhangi bir alan olabilir ilgi alanina girmesi icin bilgi sahibi olman lazim ki ilgilenesin

Yükleniyor...