Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunları ne gibi mesleklere yönelebilir?

içinizde bu bölümden mezun olanlar var mı? varsa üniversiteden sonra ne gibi mesleklere yönelebilirim, açıkta kalma oranı çok mu? iyi bir lisede okuyorum ve başarılıyım da bu bölümde okursam harcanır mıyım

0|0
1|4

En İyi Erkek Görüşü

• Benım kız kardeşimde gazi de dil edebiyat bölümünde senınle aynı düşüncelere sahip ona yaptığım açıklamayı sanada aktarıcak olursam bu bölüm güzel bir bölüm fakat türkiyede malesef üniversite planlaması hiç bir zaman tam oturmamıştır yapıcak bişey yok her bölümde benzeri durumlar oluyor bak arkadaşım eğitim fakültelerine yakın zamanda düzenleme gelmesi düşünülüyor sanırım sadece sınıf ve okulöncesi öğretmenlikleri yetişicek ve diğer branş öğretmenleri kendi bölümlerinde profesyonl şekilde öğretmen olmaları düşünülüyor ama ne zaman iş icraata geçer hükümette bilmiyorum.Şuanki durumda bu bölüm mezunları sadece dersanelerde çalışabiliyor veyahutta başarılıysa üniversitede akademisini tamamlayıp üni.de çalışmaya başlayabilir.Bu iki seçenek dışında pek seçenek yok.Ha aklıma gelmişken bazı üniversitelerde formasyon var sanırım fakat belli başlı bunlar gazi ünide formasyonun olacağını hocalar söylüyor ama senın üni. ne bilmiyorum işin doğrusu pek göz önüne alınmacak normal bir üni.de isen bölümü değiştirmen mantıklı olur.Benım önerim sınava gir ilk senen ise eğer türkçe öğretmenliğine geç öss üzerinden 1. yılda ortak dersler olduğu için yıl uzatmazsın 2-3 alttan dersin olur alır geçersin 2.sınıfa senın içinde sorun olmaz.Ama sözün özü şu ki bu bölüm biraz şanssız malesef ama halbuki harukulade bir bölüm.

1|0
    0|0
    • çok teşekkür ederim yorumun için. bu bölümde okumuyorum ben ama çok çok istediğim bi bölüm ve sırf bu atamalar yüzünden vazgeçmek sorunda hissediyorum kendimi. tercih yapıcam bu sene hacettepe türk dili ve edb. istiyorum üniv.de kalmak amacım da o da çok zor işte ben de bilemedim ne yapacağımı

• hacettepe gibi bir üniye gitmeyi düşünüyosan akademi yapmasan bile formasyon alırsın büyük ihtimal üniden sonra kpss'den de güzel bi puan çıkardın mı öğretmensin.Bunun dışında dersanelerde de rahatlıkla iş bulursun üni. kalitesi önemli bu konuda.Evet bölüm çok güzel eğer hayalindeki meslek ise bu aynen devam et ve tercih et ama kaliteli bir ünide oku.Unutma sevmediğin bir meslek ne olursa olsun her zaman hayatını çekilmez hale getirebilir.

Erkekler Ne Diyor 3

• Arkadaşım mezun oldu

Formasyon aldı

Kpss'yi kazandı öğretmen oldu

Ama yeni başlayanlar için

Öğretmenlik seçeneği olmayacak sanırım

Bu yüzden bu bölümü seçerken

Bir daha düşün

0|0
    0|0
  • Öğretmen olucaksın derslerimde başarılıyım diyosun git avukat ol ..

0|0
    0|0
  • atanmak cok zor ve bakan ogretmen ihtitacinin 3-4 yil icinde bitecegini soyluyor var sen hesapla bosa kurek cekmektir bu bolumu okumak.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Bi tanıdığım formasyon aldı sonra kpss ye girdi şu an çorum da öğretmenlik yapıyor vede bunlar formasyon aldıktan hemen sonra oldu ama ek yerleştirme de edebiyat puanlarına baktın mı bilmiyorum anadolu üniversitesi 283.000 puan falandı yanlış hatırlamıyorsam puanları acayip düştü o yüzden ben tercih etme derim ancak dershanelerde çalışırsın derslerin iy ve sözelciysen coğrafya oku derim bölüm yada öğretmenlşik fark etmez şu an devletin çok coğrafyacıya ihtiyacı var

0|0
    0|0
Yükleniyor...