Hangi kitabı sonundan alıp başına doğru gitmek istersiniz?

Hangi eseri sonundan alıp başına doğru gitmek isterdiniz? Ters okumak daha çok okşardı omurganızı? Neden?

Ya da lineer düşünmezsek atlamalar da yapabilirsiniz.

Örnekle kısıtlamayacağımm yine bu sefer. Rahat olun.

0|0
10|16

En İyi Kız Görüşü

• Çavdar tarlasında çocuklar. ;( ,eğer 'sondan başa doğru okursan',kendi kendinle kalıp Holden caulfield'ın ne kadarda haklı olduğunu görebiliyorsun,onu daha çok anlıyorsun.Garip bir kitap.Onu çözmek için uğraşmıyorsun.Baştan okusan uğraşırsın,ne olacak bu sonu dersin ama kitapta son filan yok ortada,sadece duygular var,sanki sen anlamışsın olayı,sen bensin ve yaşıyorsun gibi.ve sonun olmayışı o kadar güzelki.Ne kadar ince düşünceli,duygusal biri olduğunu anlıyorsun zaten yaşadıklarından Holden'in..Çok tatlı;( anlatamadım sanırım ama anladıysan çok şukela olur;(

1|1
    0|2

Erkekler Ne Diyor 16

• 2-3 tane kitabı 10 senede bitirdim bide tersten okursam 20 30 sene sürer heralde

2|0
    2|3
  • ken grimwood - sil baştan (Replay)

nedeni mi? çağrışımla ilk aklıma gelen bu oldu ;)

1|4
    0|0
  • Erdal Demirkıran- Parayı Bulduğum An Alayını Maviye Boyayacağım

Neden diye sorarsan kitap ters yazılmış çünkü.

Ve önsözünde şöyle bir yazı var; Bu kitabı okuyanlarda bir anket yapıldı ve ankette okuyucuların %90'ı kitap ters basılmış dediler. Oysa ters olan onların beklentileriydi, kitap doğru basılmıştı.

Önyargılarınızı kaldırmanız dileğiyle.

1|1
    0|1
  • Sorudan çok alakasız ama seni, işini, yaşadığın şehri, yaşadığın ortamı, tipini :P çok merak ediyorum :)

1|0
    0|0
  • Okuduğum Ahtapot isimli kitap geldi aklıma sondan başa okumakta pek ala mantıklı olurdu aslında.alınan neticeden geriye doğru alınmak istenen neticenin planlarını okumak:/

1|0
    2|3
  • Frederic Beigbeder - 99 Franc

Kapitalizmin insanı nasıl bir o* çocuğuna dönüştürdüğünü tek bir cümle ile anlardık

1|1
    1|0
  • Nedense aklıma Palahniuk'un Dövüş Kulübü kitabı geldi. Sondan başlasaydım ikinci defa okumaya gerek kalmazdı :/

1|0
    0|0
  • hayata geriden geliyon sanırım

1|0
    0|0
  • başucumda müzik. çünkü kitabın sonu feci bir hüzünle bitiyor

1|0
    2|3

• Yoq oyle bir istegim

1|0
    0|1
  • sondan başa doğru anlatan kitapları sondan başa doğru okumak isterdim

1|0
    1|1
  • yahudi sevgili...

1|0
    1|3
  • sefiller baştan sıkıcı veya empati

1|0
    2|3
  • hiçbirini.. :(

1|0
    2|3
  • hım polisiye desem :D

0|0
    1|3
  • Ulan kimse de Kuran dememis ha. Sasirdim valla.

Bende oyle bi takinti var. Kitabin son 3 4 sayfasini okuyorum. Ders kitaplarinin da son sayfalarina bakiyorm insex kismindan. Yani en son ne ogrenecegim bi kitabi bitirdifimde ya da bu kitap bu son a nasil baglaniyor falan diye dusunuyorum daha fuzel oluyor. Baska baska senaryilar cikiyor kafamda..

Imla olarak cok hata yaptim farkindayim, ozur dilerim. Donup duzeltemeyzcgm smdi maalesef.

1|0
    0|0
    • suvarim gelse derdi belki ^^

bosver kenk yap hata ama kisayolcuymussun hemen sonran kontroller falan

• Lan overr hrrrrr. 5800 ile de girdim bi sorun yasamadim onu diyorm yoksa aydonum var demiyorum yani.

Maddi seylere onem vermem. Dunya fani= (

• iDon ne semek peki birisi aciklazin bunu. Neyin kafasindayim ben. Soguk mu carpti hammna

Kızlar Ne Diyor 9

• Bende hastalıktır aslında kitap film vb. şeylerin sonundan başlarım...Nedenini kendimde çok aradım sonunu okumak bana ne,neden,nasıl sorularını bulmamda daha kolay oluyor...Sonunu bildiğin şeyi izlenip okunur mu diyen çok oldu ama beni onu okumam ve izlemem için çok sebep doğurdu...

İsim veremeyeceğim örnekler için ama sonundan okumak yada sonunu başına götürmek bana ayrı bir keyif ve tat veriyor... :)

2|0
    0|0
  • romanlarımın hepsinin sayfa sırasından memnunum

yalnız yazarını hatırlamadığım ahlak felsefesi kitaplarından birinde konuyu :

"böyle olmalıdır,bundan sonrası böyle şekillenecektir,budur.." tarzı bi sıralama yerine

"sorun bu,böyle olmalı,böyle şekillenecektir.." sıralamasıyla okumayı tercih ederdim

neyi savunduğunu açıklamadan mahalle kavgasının ortasına atlamış gibi yazılmış bi kitaptı

1|0
    1|1
  • adem fawer, dan brown kitapları nı sondan okumaya başlamak daha iyi olur du :))

2|0
    0|0
  • zaman yolcusunun karısı kıtabı bıtıremedm cunku :D

1|0
    0|1
  • Yok öyle bir istegim.ben hayal etmek istiyorum

1|0
    0|1
  • Bir Gün.

1|0
    3|1
  • kamasutra </3

1|0
    0|0
  • böyle bişey yapmak istemem

1|0
    0|1
  • Yüzyıllık Yalnızlık geldi aklıma nedense.

1|0
    4|3
Yükleniyor...