Muharrem Orucu tutuyor musunuz?

Canlar muharrem orucunu tutuyomusunuz burdan bılmeyenlerıde bılgılendırelım muharrem orucunun nıye tutulduğunu

0|0
6|10

En İyi Erkek Görüşü

• Nedenini biliyorum. Fakat nasıl tutulduğunu merak ediyorum. Sabah ezanı ile akşam ezanı arası yemek yemeyerekmi? Yoksa 12 gün boyunca su içmeyerekmi? Bunun tam cevabı varmı lütfen

1|0
    0|1
    • Aynen güneşin doğuşuyla başlayp güneş batınca bitiyor. 12 gun boyunca et yenılmıyor su içilmıyor.

• Kesın tabiki. İnternetten araştırarakta görebılırsın.

• teşekkürler..

Erkekler Ne Diyor 9

• İnsanın kendine çile çektirerek "sabır" ölçmesi bana anlamsız geliyor, Ramazan ve Muharrem olmasaydı keşke. 12 gün aç susuz kalınca yeni Kerbelalar olmasının önüne geçilmez diyorum

1|0
    2|1
  • ramazan muharrem hakkı adem cappar paso tutuyoz zaten :D

0|1
    1|1
  • tutmuyorum

0|1
    1|1
  • Tutmuyorum

0|1
    1|1
  • tutmuyorum yaa

0|1
    1|1
  • ramzan sadece

0|0
    1|1
  • keşke tutabilsem =(

0|0
    1|1
  • bildiğimiz oruç değil bu sanırım :(

0|0
    1|1
  • düzenli ilaç kullandığım için oruç tutamıyorum maalesef

1|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 6

• Bence buradan arama çok yoktur tutan. Bilgilendirseydin insanları. Bu orucu herkes bimez tahmin ettiğin gibi.

2|0
    0|1
  • önümüzdeki sene başlayacağım inşallah can :)

0|0
    0|0
  • ramazan tuttuk muharrem kaldı

0|0
    2|2
  • malesef tutamıyorum hergün sınavım var :(((

1|0
    0|1
  • Bilmiyorum. Anlatır mısn?

0|0
    1|1
    • Alevilerin tuttuğu oruçtur. Adem peygamberden beri bütün peygamberlerde bu orucu tutmuşlardır.Muharrem Ayının 13. günü kurbanları dağıtılırr ve Aşure dağıtılır. Kurban İmam Ali Zeynel Abidin in Kerbela Katliamın dan kurtuluşu Ehli-Beyit in Soyu devam ettiği için kesilir. Muharrem Ayında eğlence yapılmaz su içilmez,et yenılmez böyle.

• Anlıyorum. Bilgilendirme için teşekkürler. Muharrem orucu tutanlar Ramazanda neden tutmuyor peki?

• Bazıları tutuyor.

• çok şükür ramazan orucumuzu tutuyoruz bugünde tutsaydım normal bildiğim gibi tutacaktım yani sahurlu ve sadece akşam ezanına kadar olan başkalarına benzemek istemiyorum.

0|1
    0|1
Yükleniyor...