Arabesk ve insan doğası hakkında görüşleriniz neler?

arabesk müziğin tamamen ruhsal ızdırap olduğuna inananlardanım , bana göre bu aptal şeyi dinleyen insan mazoşist bir canlıdır.sizin görüşleriniz ?

0|0
8|15

En İyi Erkek Görüşü

• eskiden insanlar mutluydu, ağlamak için medyayı takip ediyordu.

artık insanlar mutlu değil, gülebilmek için medyayı takip ediyor.

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Türk arabesk duygusunu hiç anlamam , anlayamam da ama bir o kadar da gotik metal hayranıyım...Müzikleri, sözleri daha anlamlı gelir bana.

1|0
    0|0
    • gotik metal dinlemem i ama gotik yaşam apayrı hoşuma gider , neyse bu ayrı bir konu gerçi .d

• sonunda uzlaşabildik , el sıkışalım . iyi bak kendine

• Sizde kendinize iyi bakın.

• eğer sevgilinden ayrıldıysan ya da başından kötü bi olay geçtiyse, reçetene zamanında yanında 3x3 dozunda arabesk yazılır arkadaş

0|0
    0|0
    • eee dinleyince ne oluyor , sevgilinden ayrıldığında çekilen acıyı senin hafifletmen için yaşaman lazım sen ise daha da ağırlaştırıyorsun

• herneyse seviyorum dinliyorum, benim için bu kadar :)

• ruhum ızdırap çektiğinde dinlediğim oluyo valla.. normal zamanda dinlemiyorum pek... zaten yaşadığım acı ruhsal ızdıraptan başka bişey değil.. ama iğrenilecek şeyler olduğunu sanmıyorum bu kadar değil yahu..

0|0
    0|0

• fazla ajite edici bulurum..hatta kusma gelir..dinlemem kısaca..

0|0
    0|0
  • canım ne isterse onu dinliyorum. asıl kendini sınırlayanlar akılsızdır. :) altı üstü müzik. şekilcilige son verelim.

0|1
    0|0
    • şekilcilik yapan yok , ben insan psikolojisini ele alarak konuşuyorum , arabesk dinleyerek tribe girmiyorsan dinle hep dinle

• arada bir orhan gencebay dinlenilebileceğini düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • Sevmiyorum. Pessimist ,karamsar seyleri. Bak afrolara adamlar kole olarak bi kitadan otekine goturulduler ,aciysa aci ,kederse keder ama bi onlarin jazzina bak ,bluesuna bak..

1|0
    0|0
  • arabesk insanın doğasını bozuyor :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Arabesk aslında Batı'dan gelen kapitalist yargılara karşı bir direnç gibi gözükür ama alakası yok. Batı'nın yendiği Doğu'nun acı edebiyatıdır arabesk. Sadomazoşisttir, ne de olsa patolojik bir kafanın eseri. Kafada şarap şişesi kırmaya devam etsinler :)

0|1
    0|0
  • Orhan Gencebay dinlerim sadece ve o da arabesk değildir kendince Gencebay müziği.. Çünkü arabeski Orhan Gencebay sananlar var o yüzden belirtmek istedim.

0|0
    0|0
  • Ruhsal olarak psikolojik bir baskı ve bunalıma sürüklemektedir insanı. Bunu abartarak kendine fiziksel zarar veren insanlar da var. Fakat zevk meselesi olduğunu düşünüyorum. Bana çok uzak...

0|0
    0|0
  • Bizim arabeskte öldüm bittim yandım yangın yeri teması var tamam öl bit yan git de biraz mantıklı olsun gerçekçi yaklaşalım olaya ama böyle değil işte..Şahsen arabesk müzik eğer arabeske giriyorsa bence girmiyor orhan gencebayın şarkılarını dinlerim..Arabeskten çok yol gösteren öğüt veren hayatı anlatan ve bunu müthiş bağlamalı çalgılarla birleştiren bir tür ve insan..

0|0
    0|0
  • takılsınlar işte bana ne :/

0|0
    0|0
  • orhan abi bağrımda bir ateş'i söylecek ve mazoşist olmuş olacağım... tamam sakıncası yok. (sadece orhan ama diğerlerini bende sevmem)

0|0
    0|0
  • ya seversin sevmezsin ayrı muhabbette böye bir konuda aptallık yakıştırman bayağı bir yanlı tutum peki sen ne dinlersin kardeşim

0|0
    0|0
    • söz konusu benim ne dinleyip dinlemediğim değil , insanların zevklerine saygılı olun felan filan tafralarınıda bırakın , zevkler konusunda bencil olmak çok saçma bir şey değil , sen hoşgörü kavramını insanların etnik kökenlerine göre yadırgamayarak yapıcaksın

• eyvallah o zaman ana babaya bunu diyorsan bence sorun yok salla ne geliyorsa içinden

• yordun beni :D

• Caz mı bize hitap eden müzik yoksa serdar ortaçın demet akalının hippo hoppa pop müzikleri mi yada

rock tarzı mı yada heavy metal vs hangisi Türk milletinin yapısına geleneğine daha uygun acaba ?

Fazıl say kafasından kurtulmak gerek bu ülkenin değerleri ile alay edilmesi hatta hakarete varan ifadelerin kullanılması çok üzücü.Medeniyet ile görgüsüzlük/geçmişini inkar,kabullenememe arasındaki ince çizgiye dikkat edilmediğinden oluyor tüm bunlar

0|0
    0|0
    • arabesk bu ülkenin müziği değildir , arap kültüründen gelir , bizim müziğimize gelirsk eğer , dede efendi ya da aşık veysel , ya da neşet ertaş eserleridir . arabesk acı çekerken dinlediğinde insanı gereksiz triplere sokan aptalca bir müzik türüdür .

• Sözler mi müzik mi konusunda sen sözlerin tarafındasın sanırım.evet belki sözlerin yazılması daha kıymetli bir iştir ama o sözleri bana daha derinden hissettirebilmesi müzik sayesinde olur yoksa dediğin gibi şiir kitabı yapılır içerisinde müzik katılmazdı.Sözlerin kıymeti müzikle çok daha anlaşılır bir seviyeye çekilir dinleyenlerin ilgisini çekmek için müzik en az sözler kadar değerlidir benim gözümde

• benmi anlatamıyorum derdimi , orhan gencebay ı arabesk kültürden ayıran şey sözlerdir diyorum sen bana müzikte önemlidir diyorsun . ben burda müziği gereksiz kılmıyorum. ki müzik tabi kide sözlerden bir adım öndedir

• Arabeski bilen adamlarla birlikte dinlediğin zaman keyifli. Anlaşılamayacak bir kafa değil. Alkolle tüketiniz.

1|0
    0|0
  • Kesinlikle katılıyorum sana dostum. En nefret ettiğim müzik türüdür. Hele ki rap ile birleşirse sen düşün. Ben rock ve metal dinlerim. Hiç haz etmem bu müziklerden hiç.

0|0
    0|0
  • sana katılıyorum aynı şeyi bnde düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • Ben de dinlerim zaman zaman.

Fakat mazoşist falan değilim.

O anki ruh halimi yansıttığı içindir dinlemem.

0|0
    0|0
  • Arabesk candır bana göre ben dinlerim.

0|0
    0|0
  • Nerdeyse herkez öğrendi artık bunu azınlık onlar.

0|0
    0|1
Yükleniyor...