Adolf Hitler acaba neden bu kadar öfke doluydu?

adolf hitler acaba neden bu kadar öfke doluydu ? derdi neydi

0|0
4|12

En İyi Erkek Görüşü

• 1.dünya savaşında ağır yenilgiye uğramış, emperyalist düzende yer almak hevesi kursağında bırakılmış bir ülkeye tek lider olarak seçildi. yıkılan alman gururunu tekrar yükseltmesi gerekyordu. tüm rakiplerini akıllıca ektarte etti. kurmak istediği üstün alman ırkının yönettiği dünyayı ele geçirmek için yeterli askeri birlikleri vardı. fikirlerini partililere bilimsel olarak anlatan güçlü bir kadroya sahipti. tek adam olunca birçoğumuzunda düşebileceği hataya düştü. kendini kusursuz ve yenilmez sanmak.

tarih bilgisi daha iyi olan arkadaşlar düzeltsin, almanya rusyaya saldırmazlık anlaşması olmasına rağmen saldırdı. eğer saldırmamış ve rusya savaş dışında kalmış olsaydı sonuç çok farklı olabilirdi. almanyayı yenilgiye götüren amerikanlardan çok ruslardır.

2|1
    0|1

Kızlar Ne Diyor 4

• küçüklükten kalma güçsüz ve zayıf bir çocukmuş ve o tür çocuklarla alay edlir dışlanırlar ...sonrada öfkeli olurlar

0|0
    0|0
  • O dönemde bir yahudi oyunu eleştirmenlerden 8 9 yıldız alırken alman oyunları vasat sayılıyordu, genelde hep ünlü sanatcılar halka mal olmus kisiler yahudi oluyordu, almanlara önem verilmiyordu, bir hayranlık vardı yahudilere ve çogu büyük markalar yahudi markası ve cogu zengin is adamlarıda yahudiydi bu yuzden hitler buna karsı gelmek istemistir, bunlar olayın sosyal ve ekonomik sebebleri

0|0
    0|0
  • Siyasi birliği yoktu birinci dünya savaşından nasibini aldı Fransız ihtilalinden de etkilenmişti tabi. Sadece saf bir alman ırkı oluşturarak siyasette tek olmayı amaçladı. başta halka kurtarıcı gibi gelen adolf hitler herkesin korkusu oldu. allahın belası öldürdü herkesi ırkçı İ*NE kusura bakma siinrlendim.

0|0
    0|0
  • bildigime gore yahudiler ulkeyi elle gecirecegini dusunmus, cok zenginlermis. o yuzden.. belkide pskolojik sorunlarida vardi.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• onun öfkesi bütün almanların öfkesini yansıtıyordu. çünkü 1. dünya savaşında çok ağır bir yenilgi alıp osmanlıyla beraber öyle böyle değil yazılı anlaşmalarla resmen aşağılandılar kendi ülkelerinde ve dünyada ikinci sınıf insan muamelesi gördüler. fakat kendilerini ve ülkelerini yeniden toparlayan almanlar 2. dünya savaşıyla aşağılanmalarına sebep olan ülkelerin diğer ülkeleri sömürmesine kayıtsız kalamıyordu. sen sömürürsen ben hepinizi sömürürüm diyerek onların çıkarlarına ters düşen hareketler yapıp savaşı başlattılar. 1. dünya savaşının kaybedilmesinin faturasını ülkelerindeki zengin yahudilerin almanlara sürekli köstek olmasına ve ayrıca ülkelerinde yaşayan fakat onlar gibi düşünemeyen ve onların acılarını hissedemeyen başka milletten insanlara kestiler. artık 2. dünya savaşı başlamalıydı çünkü almanya mükemmel bir teknoloji, sermaye ve birikime sahipti ve intikam zamanıydı. savaş anında cephe haricinde, işgal edip girdiği ülkelerle beraber olmak üzere yahudiler ve diğer 22 milletten toplam 6 milyon insanı gaz odaları, işkence, idam ve çeşit çeşit imha yoluyla katlettirdi . valla o insanlara yazık günah ama hitlerin yerinde o zamanlar ben olsaydım ve onun duygularına sahip olsaydım her ülkeye çok fazla sayıda atom santralleri kurdurtup daha sonradan bi şekilde sabote ettirip dünyayı yerinden oynatırdım. çünkü düşünsenize avrupada 1. dünya savaşında ve bittikten sonraki süreçte bir çok ülkede almanlara yapılan haksızlık ve zorbalık ayrıca köpek girebilir alman giremez yaklaşımına istinaden ben olsam aynen böyle yapardım. almanlar başlarındaki piskopat adamın yaptıkları sayesinde şuan saygın bir konumdalar. keşke bizde almanların yaptığını ingiltere, fransa, israil ve amerikaya yapsak çünkü onlar bundan anlıyor.

0|2
    0|0
  • bu arada en iyi cevap seçmişssin hitler sovyetlere saldırmak zorunddaydı çünkü avrupa toprak bütünlüğünü tehdit ediyorlardı bu sayede avrupada sovyetlere saldırmasa idi üstünlük kuramazdı ve büyük germany yı faliyete geçiremezdi o büyük germany dediği şehirsel yapıt bugünkü beyaz sarayın hemen hemen aynısı...

bak bu kaydı dinleyerek neden sovyetlere saldırdığını anlayabilirsin

link

ardından öfkeli olmasının sebebi benceee yapısal yapısı gereği böyle bir insan babadan baskı gören ve çok dayak yiyen her çocuk büyüynce sinirli olur vede toprak hırsı ardından gelen yenilgilier adamı bitirmiş savaşın sonuna kadar içinde acıları büyümüş olduğuından 10 -15 yaş ileride görünüyormuş ztn

0|0
    0|0
  • Tamam Hitler ruh hastasıydı

peki İsrail'e ne oluyor ?

Zamanında bu acıları yaşamış bir halk

Gazze'de neden aynısını yapmaya çalışıyor ?

1|0
    0|0
  • Wersay Antlaşması'nın Almanya'yı ikinci sınıf bir ülke konumuna getirmesi ve neredeyse Almanlara yaşama hakkı verilmemesi diye biliyorum. Aşırı fakirlik ve açlık vardı Almanya'da.

1|1
    0|1
  • adolf hitler bir piyon du onu avrupada rahat yaşam süren ve hiç kımıldamaya niyeti olmayan yahudileri sözde vaad edilmiş topraklara çekebilmek için kullandılar vede başarılı oldular

1|0
    0|0
    • bnde son zamanlarda duydum bunu gayet mantıklı bir cevap. Avrupadan kalksında kim gitsin ortadoğuya biri bunları itelemedikten sonra

• bunla ilgili değilde adolf hitler çocuk iken donmuş bir gölün üstünde oynarken buz kırılmış buda içine düşüp donuyormuş son anda klisenin papazı kurtarmış ölümden dönmüş.) ben o papazın bunu öğrenince ki tepkisini merak ederim hep

0|0
    0|0
  • güç bazı insanları bozabiliyor tabi. ama asıl kafa kurcalayan kısım, adolf hitler bütün dünyaca faşist olarak anılıyor ve en çok sosyalistler uyuz oluyor. ama adolf hitlerin partisinin adı nazist sosyalist partiydi :D

0|0
    0|0
  • 1. dünya savaşından sonra almanları çok ezdiler hacı. sevr den bile betermiş onların şartları ve uygulanmış. yoksa 1 adam bunları tek başına yapamaz yani, halk da öfkeliydi.

0|0
    0|0
  • Aşırı hırs Zengin olma ve tek Süper Güç olma duygusundan

0|0
    0|0
  • Kendisiyle tanışmayı çok isterdim.

0|0
    0|0
  • M'ıhtar bıyığın yan etkileri..

0|0
    0|0
Yükleniyor...