Birçok iş görüşmesine gittim birçoğundan kabul edildim ve başlamadım sizce ne yapmalıyım?

Ben bilecik üniversitesi pazarlama programları bölümü mezunuyum ve şu ana kadar 15 gün içersinde birçok iş görüşmesine gittim istanbul il sınırları içersinde birçoğundan'da kabul edildim ama maaşlar gerçekten çok şaşırtıcıydı.Sürekli asgari ücret teklif edildi bana.Okuduğum 2 yılın hiç bir önemi kalmadı açıkcası.Şimdi sizlere soruyorum sizce karşıma çıkan ilk işe herne olursa olsun başlamalımıyım? Yoksa iş arayışlarıma devam mı etmeliyim ? herkese teşekkürler şimdiden...

0|0
7|3

En İyi Erkek Görüşü

• Öncelikle çok şanslısın.. Başvurduğun işlerde sana geri dönüşlerin olması büyük bir şans.. Ben hazırlık dahil 5 sene okudum ama 5 yılın hiç önemi yok başvurduğum işlerde.. O yüzden 2 yılın önemi kalmadı diye bakma olaya.. Yaşın 18-24 yani biryeerlerden başlayacak bir zamanın var ama ben öyle değilim maalesef.. ben direk dalmak zorundayım yaşım gereği.. bu yönden düşün biraz ve sunulan işlerden hangisi ilerde sana kariyer verecekse, sağlayacaksa o iş' te başla.. Tabii ki iş arayışlarına devam edebilirsin ama gelen şansı kullanmaz isen ilerde o şansa muhtaç olabilirsin.. Krizleri fırsatlara çevirirsen bu senin ilerlemende büyük pay sahibi olacaktır.. burda kriz diye tabir ettiğim şey maaş konusu :)) ekonomik durumun normalde nasıl bilmiyorum ama asgari ücrette olsa sen başla, 3-4 ay içinde işin piri ol, sonra otomatik oalrak maaşın artacaktır zaten.. yapman gerekn kariyer olanağı hangisinde en fazla ise ona yönelmen.. kolay gelsin..

0|0
    0|0
    • Çok teşekkür'ler abi verdiğin bilgiler için.Birçok cevapta olduğu gibi senin cevabında'da aynı düşünceler var ve cidden koşullar kötü ve yapılabilicek en güzel şeyin hemen bir işe başlamak olduğu kanısına vardım sayenizde.Önüme çıkan ilk işe başlıyorum nasiibimiz ne ise hayırlısı nasıl olucaksa öyle olsun inşallah =)

• 2ay

Eminim ki hepimizin annesi ders çalış adam gibi bir bölümü tuttur diye telkinde bulunmuştur. Şöyle dusununkimimizin anneleri ortaokul mezunu bile değilken hayatınıza yön verecek bölümü söylemesi siz üniversite mezunlarının bunun farkına varamayacak kadar geç kalarak anlamisken neden annenizin lafını dinleyip bir tıp olsun eczacılık olsun bölüm avantajını kullanmadiniz. Bazı meslekler avantajlı bazı meslekler ise okul iyi ise avantajlı (yani ya bölümün iyi olacak tıp hukuk gibi mühendisliği dahil bile etmiyorum ya da okulun iyi olacak en istenmeyen bolum olsa bile mesleğinde okulunun adını kullanacaksin ozaman iş teklifleri ayağına kadar gelir asgari ucrette neymis dersin), bir tip fakultesi mezunu hangi okuldan mezun olursa olsun devlet direk sınavsız mecbiri memurluk hakkı tanıyor iken (çoğunluğu devlet sektörünü istemiyor), bir boğaziçi ya da odtu mezunu hangi bölümü okursa okusun okul avantajını kullanmaya devam edecektir

• 2ay

Bölümünü iyi kullanman için dil öğren ozaman kariyerinin 2. Merdivenini çıkmış olacaksın.

Kızlar Ne Diyor 7

• 2 bölüm okudum 4 yıllık, buna rağmen asgari maaş bile alamadığım zamanlar oldu. o tekliflerden birini kabul et ve işteyken yeni bir iş için bakınmaya devam et. böylece cv'nde deneyim kısmında yazan bir kalem daha olur hem.

0|0
    0|0
    • Çok teşekkür'ler.Flo'ya bir arkadaşım daha başvurdu aynı şubeye oda işletme fakülte'sinden mezun ona'da aynı maaş'ı teklif ettiler Bu işin kanunu bu herhalde asgari ücret =)

• öyle maalesef, önce süründürmeden güldürmüyorlar kimsenin yüzünü:)

• Aynen aynen ışık oldunuz ufkum aydınlandı sayenizde =) çok teşekkürler ...

• bence başla. gir bir ortama, işler pratikte nasıl yürüyor gör. belki okulu 4 yıla çıkarmayı düşünürsün çalışırken. sonra kimbilir belki belli bir konuda uzmanlaşmak istiyeceksin ve master'a yöneleceksin. ama evde oturursan paslanırsın. bilgilerin eskir.

0|0
    0|0
    • Evet açıköğretim'den işletme fakültesini düşünüyorum ve bunun içinde çalışmam gerektiğini düşünüyorum.İstanbuldayım ve böyle bi şehir'de yalnız yaşıyacağım bu sebeple alıcağım maaş çok önemli benim için bu nedenle tereddütlerim var yoksa en basit bi magaza'ya bile girebilirim :(

• anladım sanırım ailene yük olmak senin korkun. ama malesef durum bu. ya sev ya terket. kimse seni beklemez.

• Aynen öyle yapıcak'ta bişeyim yok gibi gözüküyor ya sev ya terket durum bu =) teşekkürler yorumlarınız için...

• şimdilik işe başla en azından tecrübe edinmiş olursun çalışırken daha iyi işlerde araştırırsın.

0|0
    0|0
    • Çalışırken iş araştıramıyorum koşullar onu götürmüyor çünki.Mağazacılık veya perakendecilik böyle birşey çalışma saatleri çok fazla.Bir işe girip adım attıktan sonra ya o işten çıkana kadar devam ediceksin.Yada o işi bırakıp yeni işler arıyacaksın başka bi şansın yok yani :/

• Zaman ilerledikce sana verilen ücretin aratacağını düşünüyorum ayrıca bir yerden başlaman gerek..

0|0
    0|0
    • Teşekkürler ama myo'da boşuna okudugumu düşünür oldum 2 senem yazıkki boşa gitmiş.Ve şuan açıktan 4 yıl işletme fakültesini düşünüyorum ama fikirlerim değişicek herhalde fakülte'yi de myo'dan ayrı tutmuyorlar bu sektör böyle bi sektör :(

• Aslında şöyle bişey var kafamın karışıklıgı birazda ondan.Mesela Flo'ya emin olarak gittim kabul edilirsem kesin başlıcam diyordum kendime daha sonra hiç ummadığım bi yerden aradılar.Sports international die bi şirket.Flo'ya göre şartları %60 daha güzel çalışma açısından'da maaş açısından'da gittim görüşmeye mdr. yrd. Onayladı ve 1 mülakat daha yapılacagını söyledi müdür'le.Şuan Flo benden haber bekliyor evraklarını tamamla dediler.Bende Sports international'dan 2. görüşme için haber bekliyorm:(

• O halde Flo'ya bu durumu açıklıycaksın zaman istiyceksin yada bir bahane bulup şehir dışına çıkıcam gelince tamamlıycam gibisinden bir şey söyliyceksin ee başkada bir çözüm gelmiyor aklıma :))

• asgari ücretle başlarsın zamanla performansına göre ücretin artar. sanırım yeni mezunsun iş tecrüben de yok. bence tecrübe kazanmak yani işi öğrenmek için iyi bir fırsat.

0|0
    0|0
  • bnde 2 yıl mezunum 700 tl alıorum ..ama burda işi öğrendim en azından ona bakıyorum..nasılsa bigün daha iyi iş fırsatları karşıma çıkıcak..o zamana kdr maaşa bakmaktansa işi öğrenmeyi tercih ederim..

0|0
    0|0
    • Benim tek sıkıntım ailemin yanımda olmaması ve istanbul gibi bir yerde kendime bir hayat kurmaya çalışmam yoksa 700 tl çok kötü bir para değil ;) Zaten bunca cevap'tan sonra daha iyisini aramıcam emin olabiliriz bu konuda ilk karşıma çıkana başlıcam sanırım =)

• ilk karşına çıkanada başlama iş ortamı çok önemli..araştır ve başla ...erkek adamsın yahuu istanbul gibi bi yerde hayat kurmada ne var tek başına ..! bn bile kız başıma kpsyi kazanıp yazmayı düşünüorum biçok yeri..doğuyu yazacaktım ama babam göndermedi :)

• buldunda bunuyosun derler buna :(((((((((9

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• ilk işe başlarken 3 5 hesabını yapma işin gelceği varmi ona bak

0|0
    0|0
    • birçoğunda evet.Mesela en yakında gittiklerim '' Flo ayakkabı dünyası Ziylan group '' satış danışmanlığı '' Çetinkaya giyim sanayii A.ş '' Satış danışmanlığı Ama maaş'lar asgari ücret :S

• 3 4 yıl sonra orada olsan ne kadar kazanacaksın ona bakacaksın

• kendini gösterene kadar idare et . . .

0|0
    0|0
Yükleniyor...