Kürk mantolu madonna?

Sabahattin alinin kürk mantolu madonna kitabini okudunuzmu? kitap hakkindaki yorumlarinizi alabilirmiyim

Güncellemeler:
Kitaptan cikardiginiz yorumlar nelerdir diye sorsam?

0|0
8|4

En İyi Kız Görüşü

• Bu benim kitabı incelediğim yazıdan bir bölüm. Aslında ödevimdi. Ve 200 kişilik amfi Türk Dili'nden tek 100 alan bendim. Sanırım yazım epey etkilemişti öğretim görevlisini.

"Yazar, karşı olduğu konuları romanın içine kodlamış sanki. Geleneksel aile yapısına ve savaşın akıldışı olduğuna bir tavır alış söz konusu. Bunu yaparken okuyucunun gözüne sokmaktan kaçınsa dahi vermek istediği mesaj kolaylıkla anlaşılabiliyor. Bunda yazarın sade bir anlatıma sahip olmasının da etkisi var elbette.
    Öykü yapı yönüyle trajediyi andırıyor. Önce bir hazırlık dönemi geçiyor, ardından gelen mutluluk ve onu takip eden yıkım. Zaten trajedinin okuyucu üzerinde etkisini arttıran da felaketin kaçınılmazlığı hissidir. Kitap asıl etkisini aslında “son” yazısıyla birlikte gösteriyor. Okuyucunun ağzında kalan buruk bir tat gibi… Hiçbirimiz istemeyiz böyle bitmesini. Keşke savaş çıkmasaydı ya da kızını gördüğünde donup kalmasaydı… İnsan bu hüzünlü aşka engel olan savaşa ve parlak genç birinin Anadolu’nun bir kasabasına gömülüp yaşamdan el etek çekmesine de öfkeleniyor doğrusu."

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

Kızlar Ne Diyor 7

• popi kitapların son sayfasında yine gitti zaman kırıntıları dediğim çok olur

0|0
    0|0
  • Evet okudum ama inan hatırlamıyorum.

0|0
    0|0
  • okudum güzel oku fakat beklentini çok yüksek tutma yine de sen

0|0
    0|0
    • Kitabi bende okudum merak ettigim kitabin size kazandirdiklari. Ne gibi yorumlar uretebilirsiniz

• lisede okudum hatırlamıyorum fazla bir şey güzel ve değişik kitaptı :S

• Agladim sonunda aşkın masumiyetini gördum kitapta

0|0
    0|0
  • Arıyorum o kitabı.

0|0
    0|0
  • Güzel kitap

0|0
    0|0
  • Okumadım bilmiyorum

0|0