Eşitlik mi önemlidir adalet mi?

Eşitlik mi önemlidir adalet mi?
Zengin fakir ayrımından bahsetmiyorum imkan eşitsizliğinden bahsediyorum. Yani fakir birinin en berbat şartlar altında kpss sınavına çalışması ve atanamamasıyla zengin çocuğunun en rahat şekilde eğlenerek özel okulda okuyup üniversitesini bitirerek üstüne çok kolay bir şekilde şirketlere yerleşmesi veya yüksek puanla alan bir bölümü özel üniversitelerde okuyarak çok rahat iş hayatına atılması. Bütün bunlar tepeden tırnağa haksızlık olmuyor mu? Şimdi bu iki insan arasında şartlarınız eşit demek ve eğitim şartlarına bakmaksızın herkesin okuma özgürlüğü var demek eşitsizliğin nedeni değil midir? Bunlar gibi dünyanın örneğini verirdimde ana konuyu anladınız.

Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
7|7

En İyi Kız Görüşü

• Adaletin içinde zaten eşitik vardır. Ne bu ülkede ne de dünyanın başka bir yerinde adalet yok doğal olarak eşitlikte yok

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Yani fakir birinin en berbat şartlar altında kpss sınavına çalışması ve atanamamasıyla zengin çocuğunun en rahat şekilde eğlenerek özel okulda okuyup üniversitesini bitirerek üstüne çok kolay bir şekilde şirketlere yerleşmesi

Bende bunu anlamiyorum. Yanlis anlama benim ailemde orta halli ama fakirler sunu istiyor. Okumamis olsada bir avukatla ayni maasi alip hayatini devam ettirmeyi. O avukat sinavdan sinava girdi koskoca anayasayi kelime kelime ezberledi ve ayni maasi almak istiyor.

Bence özel okullar iyiki var. Ben cok calistim cok emek verdim avukat oldum. Bunun sayesinde cocuklarim özel okula gidecek.

Ha fakir insanlarda daha cok cabalayip devlete gidecek. Ben haksizlik gormuyorum

0|1
    0|1
    • nerden anlamışsın olayı? Fakir zengin ayrımı yapmıyorum demek istediğim eğitim parasız olmalı. yetenekse lazım olan herkesin eşit şartlar altında öğrenim görmesinden yanayım. Falan filanın oğlu gitsin amerikada ingilterede kanadada okusun umurumda değil ama bu ülke içinde herkesin eşit okullarda okumasından yanayım. Bütün okulların aynı şartlar altında hizmet vermesinden yanayım. Anlatabildim mi?

• allah diye birsey yok ne demek sapık düşüncelerini kendine sakla

• Ateizm sapiklik degildir. Ve burasi özgür bir ortam butun dusuncelerimi söylerim tipki senin yaptigin gibi. Allah yok tanrida yok dinde uydurma

• Adalet

0|0
    0|0
  • Adalet daha önemlidir ' bence '. Eşitliğin olmaması aslında var olan düzenin dengesi sağlıyor. Ama bana sorarsan tabi ki eşitliğin olmasını isterdim :)

0|0
    0|0
    • evet bende diyorum eşitlik olmamalı az çalışan çok çalışan bir olmamalı sadece fırsat eşitliği olmalı

• Evet, tam olarak bu! Sonunu toplayamadım ama sen kısa öz bir şekilde tamamladın. '' Fırsat eşitliği olmalı..''

• beşar esad köpeği iki küçük kız çocuğunu öldürtmüş çok acı :(
      https://www.youtube.com/watch?v=0H6rVh-uUG4

• Adalet yok dostum

0|0
    0|0
  • Ancak ölüler eşittir

0|1
    0|0
    • evet kaçınılmaz bir eşitlik ama mezar taşlarına bakıyorumda zengin süslü mermer fakir tahta kerpiç biryerde o bile eşit değil

• Valla şöyle bir şeyden bahsedicem biraz alakasız olacak ama önyargılısınız bu konu hakkında o yüzden belirtmek istedim. Evet insanlar paralar verip çocuklarını özel üniversitelere gönderiyor, ama oraya girince para çok işlemiyor. Yani herkes gibi derslerden geçmek zorunda kalıyorlar ve devlet üniversitesine göre çok da farklı değil sorular. Bunun dışında çok haklısınız, türkiyede adalet değil eşitlik var, bunu savunuyoruz çok iyi bir şey gibi.

0|0
    0|0
    • farkında mısınız özellikle yazmışım fakir zengin ayrımından bahsetmiyorum. sadece gözle görülür bir haksızlıktan bahsediyorum

• Fakir zengin ayrımından ben de bahsetmedim ki. Siz insalarin çocuklarını özele göndermesini ve bu çocukların çok rahat iş bulmasından bahsetmissiniz, ben de bundan bahsettim.

• evet bende bundan bahsediyorum biri parasıyla kaliteli dersler alarak çok rahat bir hayat sürerken diğerleri en berbat şartlar altında okumak denirse adına kendi imkanlarıyla zorluklar altında sürünerek çırpınıyor bunlarda problemli durumlar

Erkekler Ne Diyor 7

• Adalet

0|0
    1|0
    • adalet mülkün temelidir diyorsunuz yani?

• adalet eşitliğin ta kendisi değil mi herkese eşit şartlar yasalar oluşturmak o olursa başka birşeye ihtiyaç kalmıyor

• adalet eşitliğin kendisi değildir resimde imkan eşitsizliği var demek istediğim kafa karışıklığı olmasın. Ben az çalışıp çok kazanan çok çalışıp az kazananlardan bahsetmek istedim. Fırsat eşitliği gibi düşünün

• Mutlak adalet yoktur;

Önemli olan "fırsat eşitliği" sağlayıp.

Imkanların herkesin "düşünsel seçilimine" bırakılması.

0|0
    0|0
  • adalet bence adalet saglanamadıktan sonra eşitliğin ne anlamı kalır?

0|0
    0|0
    • güçlünün adaleti mi adaletin gücü mü kime göre adalet?

• evet

• sitede konusup dertlesek mi ne dersin? Sen beni takip et ben de seni ederim. Benden kimseye zarar gelmez emin ol.

• eşitliğin olmadığı yerde adalet olmaz.

0|0
    0|0
  • İnsan olmaya ihtiyacımız var

0|1
    0|0
  • Adaleti sağlarsak eşitlikte olur

0|1
    0|0
  • Adalet Lazım Ama Ne Yazıkki Türkiye De Adalet Yok (Siyaset Olarak Algılanmasın Genel). AMA Şuda Gerçek
    Paranla Adaleti Bile Satın Alabilirsin Ama Sokakta Adalet Yok (Nasıl İsterseniz Öyle Anlayın)

0|0
    0|0
    • kim güçlüyse o haklıdır diyorsun yani

• tamam işte gücü paradan alıyor arkasında parası var diye birileri kolluyor

• Ben Kollamam Karakolda Amirin Suratına Adaletsiz Davrandığı Diye Küfür Etmiş İnsanım Kapıyı Da Çarptım Hiçbirşey Diyemedi. Haklıyım Çünkü 4 Tane Zabıtaya Kanundan Bahsedip Kanun Uygulanmadığı İçin Dövmeye Kalkmış İnsanım

Yükleniyor...