Komünizm anlayışını nasıl buluyorsunuz?

Komünizm anlayışını nasıl buluyorsunuz? her görüşten kişiye açıktır.istediğinizi yazın...

0|0
10|10

En İyi Kız Görüşü

• zenginlerin reddedeceği fakirlerin ,ezilenlerin ise olsa da olu olmasa da olur diye düşündükleri ve bence en doğru ama aynı zamanda uygulanması en zor olan yönetim şekli ...

2|4
    3|0

Kızlar Ne Diyor 9

• insanın vahşi doğasına uyamayacak kadar dürüst ve iyi niyetli olduğunu düşünüyorum.

1|4
    2|0
  • Bana çok ters bi kavram.

1|2
    4|5
  • Kuran (Zühruf/31-32)

Dünya hayatında onların geçimliklerini aralarında biz paylaştırdık. Ve onların kimini kimine derecelerle üstün kıldık ki, bazısı bazısını tutup çalıştırsın. Rabbinin rahmeti, onların derleyip topladıklarından daha hayırlıdır."

ifadesinin, "eşit paylaşım" fikrine karşı bir cevap niteliği de taşıdığı hemen anlaşılıyor. Bu fikir size tanıdık geldi mi bilemem ama ben böyle bir fikir biliyorum: Komünizm! (alıntı)

ben bunu daha önce biyerde okumuştum hatta daha açıklayıcıydı günümüz şartlarının komünizm anlayışına uygun olmadığının izahıydı ama aklımda kalmamış

0|0
    2|2
  • Bu ülkenin işine gelmiyor bu işler..

2|1
    2|1
  • Anarşizmin taklidi olduğunu düşünüyorum ve görünür de şuan ki sistemden bir farkı olduğunu düşünmüyorum.

1|0
    2|1
  • bence sosyalist bi yönetim daha iyi olur... en azından insan emeğinin karşılığını alır... şunu da hiç unutmayalım kalp her zaman soldan atar :)))

0|1
    2|1
  • bir kabile için iyi olabilir ama bir ülke için bu devirde uygulanamaz bir yönetim biçimciği.

1|0
    1|2
  • Kağıt üstünde iyi hoş uygulamaya gelince olmaz böyle şey

2|0
    2|1
  • burada herkesin nasil zirvaladigini okuyup son cevabi yazma niyetindeyim.

0|1
    6|3

Erkekler Ne Diyor 10

• , Komünizm dediğimiz şey vikipediadan 3 cümle okuyup anlaşılabilecek bir ekonomik sistem değildir. Komünizmi anlamak için önce Karl Marx'ı okumak gerekir. Fakat işin aslı sınırların ortadan kalktığı, burjuvazi üzerinde bir baskı unsuru olan, insanların komün topluluklar halinde yaşamaya başlayacağı bir sistemdir ve şu an ki duruma göre bir ütopya durumundadır. Komünizm, kapitalizm, sosyalizm, liberalizm gibi sistemleri savunmamakla beraber Mustafa Kemal Atatürk'ün karma ekonomi modelini savunmaktayım.

Fakat şu da bir gerçek ki uygulanması ne kadar zor olsa da Kapitalizm gibi insanı ve emeği sömüren bir sistem değildir.

1|2
    1|1
  • Her sınıfsal rejim misyonu gereği aydınlanmacı bir rol üstlenir, ta ki kendisini sarsan yeni bir rejim ortaya çıkana kadar. Komünizm ve sosyalist düşünce boşu boşuna çıkmış değildir bu yüzden. Ama komünizm ileri bilince dair fikirler içerir. Bu sebeple insanın salt bencil,tutarsız ve aç gözlü toplum anlayışı, komünizm her zaman bir gölge gibi üzerine düşmekte. Dünya genelinde uygulanabilirse, ki birgün tam olarak uygulanabileceğini düşünüyorum; açlığın ve adaletsizliğin olmadığı, daha özgürlükçü bir dünya görürüz. O zamana kadar elde ne varsa o..

1|1
    1|1
  • Hele bir sosyalizme geçsinde insanlık sonra düşünürüz komünizmi.

1|1
    2|0
  • Dünya devrimini savunuyorum.

0|2
    1|0
  • komunizm iyi de global komunizm lazım. ayrıca ben avustralyada sahilde yaşarım şimdiden söylim. bide polit büro yan daireye brezilyalı ex manken bir dilber yerleştirdi mi dimeyin benim keyfime

0|0
    1|1
  • örnek rejimlere bakıldığında insanlara eşitlikten ziyade standartlık sunduğu görülebilir.

1|1
    1|1
  • bu ülkede buldukları şekli böyle

link

0|0
    1|1
  • olumlu yanının olduğu yerde olumsuz yerde olur sanırım

0|0
    0|1
  • bu kış gelecek deyolla,garılarımızı almasalar bari:(

0|0
    2|1