Neden genelde hep erkekler kızların peşinde koşar?

Bir ilişkide her iki tarafta eşitken neden bu peşinden koşma, evlilik teklifi ve düğün masrafları gibi işleri erkekler çeker. Sizce bu adil mi?

Güncellemeler:
Benim gözlemlerime göre hayvanlarda bile ilk adımı atan erkekler oluyor.Ama bazı arkadaşlar bu duruma sadece parasal durumundan baktı yinede cevap yazan herkese teşekkür ederim

Hiçbirimizin aklı hepimizin aklından daha büyük değildir.

0|0
5|11

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 5

• kızlar nazıyla bilinir, aile baskısı yetiştirilme derken kızlar cesaret ve baskınlık konusunda içe kapanık gösterildi günümüzde bu gelenek biraz bozuldu sanırım :) ama genel yargı böyle erkek koşmaya mahkum görülür :))bu tabiki benim düşüncem kişiden kişiye değişir

0|0
    0|0
  • Gelenekler...

0|0
    0|0
    • Hayvanlarda yaratılış gereği iç güdüsel yaklaşım var erkekler korur...Bu insanın doğasındada böyle.Ahlaklar bile diyebiliriz...Uygun olanı bu bence.

• gizemli7 Temel içgüdü diye bir film vardı izledinizmi bilmiyorum herkes bu filme erotik bir film der geçer ama ismindende anlaşılacağı gibi insanlarında içgüdüsel bazı davranışları var.Orada bir dedektif kadının karşısında görevini unutup kadına tutuldu.Kadının suçlu olduğundanda çok iyi eminken.

Ahlaki değerlerde var tabi bu çoğu zaman içgüdüsel unsurları dizginler kabul ediyorum.Zaten bizide hayvan gibi yapmayan dediğiniz gibi ahlaki değerler.

Yorumun için teşekkürler.

• teşekkür ederim.

• Benim fikrim.. Erkek ve kadın eşit deyildir...

Ebu Hüreyre Bir Rivayetinde Şöyle Anlatıyor...

Resulullah (sav) buyurdular ki: "Şayet ben bir insanın başka bir insana secde etmesini emredecek olsaydım, kadına, kocasına secde etmesini emrederdim..

Bu sebeple.. Erkekde üzerine düşen görevi bilmeli..

0|0
    0|0
    • Ben olaylara dini boyutundan yaklaşmam her zaman söylerim bunu kadınla erkek eşittir fakat rolleri farklıdır.Aşağıdaki arkadaşın düştüğü hata gibi mesela kadın doğum yapıyormuş eşit değilmiş eşit olma için bizde mi doğum yapalım bu bir roldür.Doğumu elbette kadın yapacak.Çünkü doğal bir olay,ama erkekte kadının efendisi veya sahibi değildir.

• Sanada kocana secde ederek,İtaat ederek,yeri geldiğinde dayak yiyerek,yeri geldğinde aldatılarak,aşağılanarak ve sınırsız bir hizmet ederek dünyada ve ahirette başarılar dilerim.

• Relax çok incesin Allah razı olsun..

• adil değil tabiki ama biz bir adım atsakta sorun oluyor ki.yok daha önce başkasına da bu şeklde yaklaşp açıldın mı yok onu da aradın mı .falan filan ..gel de uğraş.

0|0
    0|0
  • Değil adil. Ben sevgilime ilk adım atan olmuştum.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Bu bence Allah'ın bahsettigi bir kural, belgeselleri izliyorum bütün canlılarda da ayni sey,

dişiler naz yapıyor, erkekler peşinden koşuyor.

Hatta hayvanların belirli çiftleşme dönemlerinde erkekler arasında güç gösterisi için kavgalar çıkıyor.

önceleri nazlanan kız beni istemiyor diyerek bırakırdım, meğer öyle değilmis,

kızı elde etmek için ısrarcı olmalisin, doğanin kanunu bunu gerektiriyor.

1|0
    0|0
  • Daha ilerisini düşünününce mesela 9 ay hamilelik ve ardından doğurmaktan çok daha iyi gerçekten adil değil. Erkeklerin sevdiği kadınlar için daha çok şey yapmaları lazım.

1|0
    0|0
    • Eminim tıpta bir yolu bulunsa çocuğu doğurmayıda kabul ederdin.

• Benim cevabımı en iyi cevaplardan biri seçiyorsun sonra doğaymış kadınlara yaranmakmış geyiği yapıyorsun. Ayrıca ben niye bu cevabı verdiğimi ablamın doğum sürecine tanık olduğum için yazdım. Baştan sonra tutarlıyım, hoşuna gitmeyen yorum yazdık diye kendi beğendiğin cevaba laf ediyorsun. Pes yani ne deyim ki ben. Konuyu ben anlamadıysam sen hiç anlamamışsın ne diye o zaman yazdığım cevabı en iyi cevaplardan biri olarak seçtin?

• Doğallık nedir?

Doğanın kanunları nedir?

Bunları bir araştır aralarındaki farklar neler?

Zaten 2 farklı rumuzla girdiğinide itiraf ettin.Neden böyle birşeye ihtiyaç duydun?

Doğanın kanunu gereği hep erkekler dişilerin peşinden koştuğu için soruya en yakın cevap olarak bulduğum için seçtim erkek köpeğin dişi köpeğin peşinden koşması gibi.

Ama şu anda sorunun içine ettiğini bilmeni isterim.

• her işin bi rajonu var kadının bi erkeğe teklif etmesi bence yakısık almaz zaten bi bayana da hiç yakışmaz. düğün masraflarıda erkekler çeker bence kötü bi tabir. sende çok iyi bilrsin ki erkekler evini bakmakla yükümlü kişilerdir kadında çalışıp ufak tefek masraflara yardımcı olur düğüne gelince benim ablam evleneli 4 yıl oldu hiç te erkek falan yapmıyo kız da masraf yapıyo dünyanın çeyizi nişandı kınaydı tabi erkeğinde masrafları oluyo ama arada öyle çok uçurum bi rakam yok.

0|0
    0|0
    • Sen uçurum görmemişin 20-30 bine çıkıyor bir düğün masrafı

• ya bunun zenginlikle ne alakası var herkez kendi bütçesine göre yapar paran varsa çok yaparsın yoksa yapmazsın durumuna göre yaparsın evet evlenmek zor bunu bende kabul ediyorum ama buna yapıcak biey yok allah evlenen yardım eder.

• İşte ben o zorlukların neden hep erkeğe yüklendiğinden bahsediyorum.

Konu yavaş yavaş ekseninden kaymaya başladı

• olimpiyatlara bakın isterseniz?...

erkekler hızlı ve uzun mesafe koşmada ustadırlar...

şaka bir tarafa ağırdan satma bizim ülkemiz için geçerli bir kural...bak bir ruslar geldi tüm aile yapımız şööyle bir sallandı...

0|0
    0|0
  • o zamn zevki çıkıo bi naz oluo sen onnu peşinden koşuyorsun ilk baş pas vermio sonra bakıo baya ilgileniyorsun pas vermeye başlıyor bu bir oyun oyunu kurallara göre oynayacan sevginin aşkın tuzu biberi bu

0|0
    0|0
  • Hayallerinin prensesini bulduktan sonra peşinden koştugunu harcadıgın emekleri unutuyorsun. Düğün masrafları konusunda eşitlik var yine de. Erkek hepsini verecek diye kural varsa battım demektir. ))

0|0
    0|0
    • oda hayallerinin prensini buluyor.Ama koşan neden sen oluyorsun o koşsaydı senin peşinden bulduktan sonra o unutsaydı.

• Geleneklerimiz iste.

Sevmek Ağır 1 yük. Sorumlulukları yavaş yavaş yüklüyor sırtımıza :)

• kadın ve erkek eşit olursa kadın üstün durumda olur

1|0
    0|0
    • Zaten bazı durumlarda kadınlar üstün hatta yakın zamanda bu konuyla ilgili bir yazı yazacağım sitede.

• mal olduklarından

0|0
    0|0
  • bizlerdekı abaza oranı onlardan fazla oldugundan

0|0
    0|0
    • engin33 abaza gibi tanımlamalar kullanmak yerine cinsel bir açlık diyerek tanımlayabilirsin bu durumu.

• oylede olur :D

• dua et başlık parası kalktı.

0|0
    0|0
    • Onu unutmuştum bak iyi hatırlattın daha başlığa kadar neler neler.

Yükleniyor...