Kürtlerin modern şarkısı ve klibi nasıl olmuş sizce :) ?

Sarkı şu:

İngilizce Kürtçe karışık hem kendi kültürlerini katmışlar hem de modern ben çok beğendim. :D

Güncellemeler:
lanet ırkçılık yapanlar yazmasın lütfen
kız ne güzelmiş diyen çıkmadı buyuk gelişme var provakatiflikten kıza bile bakmadınız saolun :DD
teşekkürler soruma verdiğiniz cevaplar için provakatif yaklaşmayan şarkıyı begenen begenmeyen herkese teşekkür ederim :) sadece bir kaç dakika herşeyi unutup dinleyecektiniz bazıları beceremedi ama önemi yok :))

4|3
143|261

En İyi Erkek Görüşü

• Nickini ne zaman görsem aklıma bu geliyor :))

https://m.youtube.com/watch?v=uKawLb4sTiQ

Şarkıya gelince hayatımda ilk defa Kürtçe olan bir şarkı beğendim desem yalan olmaz. Bence çok başarılı yapmışlar. Demekki isteyince oluyormuş. Biraz da bizim sanatçılarımızın örnek alması lazım.

13|8
    28|23

Erkekler Ne Diyor 260

• hoşuma gitmedi modernlik batı özentiliği değildir kültürümüzü yozlaştırmaya gerek yok biz şivanla aynurla ciwanla mutluyuz

4|7
    1|0
  • İzleyip kota harcamaya değmez çünkü ne dediğini anlamıyorum. Haram olana "güzel" diyerek beğenmek de elfaz-ı küfr'dür. Güzel kelimesi arapçada "nimet"in karşılığıdır. Nimet ise Allahın verdiği güzellik demektir. Allahın yasak ettiğini sanki helal etmiş gibi güzeldir deyip beğenmek çok tehlikeli bir günahtır, dikkatli olun.

31|17
    9|10
    • Nasıl yani bana biraz anlatsana? Elfaz-i kufr ne demek

• Buralarda sürt sürt, iki şarkı dinlemeye gelince allah yasaklamış de! Kadın erkek demeden takıl, yorumlaş, özelden mesaj da atıyorsundur şimdi sen ama şarkı büyük günah. Kafaya bak!

• Allah yasaklamis diyor adama bak allah fetva verenleri cehenneminede sokuyor biliyorsundur muhafazakâr yobaz kardesim :)

• kaliteli klip olmuş, tınısı da fena değil.. sevdim.. ama anlamıyorum işte :)

12|3
    19|13
  • O değil de bu kürt arkadaşlarda toplum ıcınde, ses düzeylerini ayarlamalarını öğretecek bir kurs , diksiyon tarzı dersler lazım. hayır kürtçe belkim kibar bir kürt kızından duyduğumuz tınısı ıle hatırlanmalı beynımızde, zihnimiz de. 'gaala gulu lalalala' şeklınde toplu seans gıbın işkence çekmeyelım sabahları işe giderken araçlarda, öğle yemeklerınde arka masalardan nece konusuyorsun dıye düşünmeyelım dımı.

23|14
    8|7
    • alakasız görüş

• @kurugöt cidden ucuz kürt edebıyatı yapıyorsun. uza.

• ben bu yorumu sana yaptığımı bilmiyordum. neyse geçmişi tazelemek iyi oldu.

• Klibin dağda başladığını gördüğüm vakit

alt + f4

33|29
    15|14
  • Vale vale şarkıları deniyor halk arasında #D kirmanciler iyi bilir #D

20|7
    9|14
  • Türküm ve bununla gurur duyarak yaşıyorum. Lakin şu yorumlara baktıkça utanmıyor da değilim. Bir klibe bile bu kadar ırkçılık yapılıyorsa bu ülkede bir şeylerin ters gittiği/götürüldüğü aşikardır.

Her neyse gayet üst düzey bir performans olmuş müzik kulağı ile değil de siyasi ön yargı ile yaklaşanlar zaten mükemmele bile kötü diyecektir.

4|0
    2|0
  • Türk kürt ayrımını pek sevmem. Ama ırkcıyımdır. Mesela nasıl desem bir ingilizce şarkıyı da dinlemem. anlamadığım şeylerı dinleyerek vakit harcamam. şarkıya gelince hiç birşey anlamadım. Klibin dağda başlaması bizim terörirstlere dağdakiler dememizle alakalı bence. ve terörün yanında oldugunu belirten bir ahmet kaya görüşünden farksız ırkcı bir klip.

kesinlikle böyle adamlara hava basmam. Bir kere amacları belli. biraz daha yüz bulsalar ahmet kaya gibi dağdaki teröriste olan aşkını bir kadına aşıkmış gibi anlatarak halka bunu aşılar. Ve bizim türk halkıda oldukca sacma bir şekilde bu ahmet kayayı sevebiliyor.

kürt türk ayrımı yapmam ama türkiyede kürtce konusarak ayrımı yapan birilerine sessiz kalmam. senin dilin benim dilim yok. ! burası türkiye ve türkce konusmayan asıl ırkcılıgı yapmış olur benim gozumde. onu umursamam ve takmam..

Bana türkce konsuarak kürdüm ben ama bende muslumanım diyerek kardeşce yaklaşanı kucaklarım bagrıma basarım.. ama kurtce konusan benden uzak durmalı.. Bu türk halkından uzak durmalı. ! bu kadar askerimiz gencimiz şehit olurken Bu kürtler tabikide şarkı yapar eglenir :) Bakın adam olanlara lafım yok ama kurtce şarkı yapan pravakatordur ! sokaktaki intihar bombacısından teroristten farklı gormuyorum şahsen !

2|2
    1|0
  • Gayet hoş güzel olmuş

8|3
    16|14
  • Kürtler ve modernlik, hmm

23|18
    10|12
  • şarkı güzel olmuş da dayının tip biraz sırıtmış

9|3
    15|10
  • Kürtleri sevmem.

3|4
    2|1
  • 1|4
    3|1
  • İngilizce kısmı normal olmuş.
    Fakat ne kadar uğraşılsa da kürtçeyi güzel bir dil gibi gösteremiyorsunuz. :)

3|1
    1|0
  • Bu soruyu Kürt olduğum için sormuyorum arkadaşlar ama yapılan yorumlara bakınca bazı arkadaşların Kürtleri hor görmesini anlamıyorum. Bu çekememezlik niçin şu zamanda bile Kürt Türk ayrımı yapıyorsunuz? işi siyasete dökmenin anlamı varmı?

3|1
    4|1
  • hiç değilse çıplak kadınlar görmedik helal be

2|2
    1|0
  • b*k giibi olmuş

6|1
    0|0
  • Sen çok geride kalmışsın

https://m.youtube.com/watch?v=SetwsLL1I10

Milli Silahları molotofta var

1|0
    1|0
  • Beğenmedim.

3|1
    0|0
  • Şarkı fena değil. :) Ama bu tür şarkıların yapılmasını pek desteklemiyorum açıkçası. Çünkü doğası gereği halk müziğine aykırı bir tarzda müzik ve yorum katılmaya çalışılmış ama bu da olmamış açıkçası. Eleştirel bir şekilde bakınca en fazla verdikleri emeğe saygı gösterilir. Ama sanat ve müzik adına bir şey var mı dersen maalesef ki yok.

1|0
    0|0
  • - Puşi
    - Bıyık
    - Çöl
    - Hummer

Aman ne modern ne modern.
    Bir Kaleşnikof eksik.

4|1
    2|1
  • şarkının klibinde gösterilen şeylerin hiç bir şekilde kürt kültürüyle alakalı olduğunu sanmıyorum bir tek bir kaç köy taş evi çekmişler ki onlar bir eeh gibi gibi dencek düzeyde. klipte kürt kültürüne yakın olarak gördüğüm tek şey ise eğer doğuda bir hummer varsa mazotunun kesin kaçak olacağı yani klipte kürt kültürünü yansıtan tek şey kaçak mazotla giden hummerdır belki içinde de bir kaç kilo liceden alınan esrar vardır :D

1|2
    2|1
    • kuzey ırak küdistanı özerktir ve petrol gücüne sahiptir bilgisiz yorum yapmayın lütfen

• cahil oldugun için sevinnddim

• Senin gibi cahilleri kisirlastirmak lazım

• öff tiksinerek izledim utanç verici igrenc

3|1
    4|1
    • insan olmayı beceremeyen insanların görüş paylaşması işte

• Tarzım değil beğenmedim

3|1
    1|0
  • sana ufak bir bilgi vereyim kendini kürt olarak bilen insanların %63 aslında türkmen zamanla kürtler tarafından asimile edilerek kürt olduklarına inandırılan türkmenlerdir ufak bir not olarak düş kenera şarkı müziği güzel sözleri anladıgım söylenemez kıza gelirse gerçekten güzel ancak klibte kürt kültürü ve kürt göremedim ben gördüklerim kürtten daha çok türktü yani... yukardaki bilgiyi ondan verdim

0|1
    0|0
  • Açıkcası bu tür parçaları klipleri bilmem. Doğulu biriyim. Elazığ'lıyım ve zaza bir ailenin mensubuyum. Anlarım ama konuşamam :D Çok şükür teröre karşı bir milletiz ve öyle birşeyi içimizde barındırmayız. Kürt türk zaza laz vs yaşıyor. Kürtçe gerçekten çok güzel parçalar var ve çok da severim hoşuna gidiyorsa dinlemeni tavsiye ederim :) Örnek olarak bilindik bir ünlüden ;

https://www.youtube.com/watch?v=zkzkB1GWx9s

0|1
    0|0
  • İngilizce Destekli Kürtçe şarkı.. Şarkı ingilizce iken güzel ama kürtçeye geçince Kalitesi bozulmuş gibi geldi ama bir emek var o yüzden saygım sonsuz..

Just.

2|0
    1|1
  • Hoşuma gitmiyor ezgileri müzikleri genelde ama dinledim beğenmedim.

0|3
    0|0
  • * teroristleri en iyi kürt ölü kürttür
    http://m.youtube.com/watch?v=1PMt-94XK2U

3|0
    3|3
    • ermeniilerde buversiyonda bir çalışmayıazeri türklerine yapömışlardıben aşşağılık bir insan değilimonupaylaşmıcam

• Irkçılığa bak hele. Ben türküm, hatta soyum senden bile türk olabilir ama senin gibisini görmedim. Biz türkler zamanında zaten milliyetçilik ruhunu tattık. Senin gibi heriflerde her kürtü pkklı zannediyor. Biraz kafanızı genişletin.

• Şakamı la bu ne pooktan bir şarkı bu kürtte modern şarkı yok

3|0
    2|4
  • Erkekler Devam
    230

Kızlar Ne Diyor 143

• Boyle bir dili kabul etmiyorum...

6|5
    4|0
    • avrupa kabul etmıs sen etmesen nolurkı senın capın ne

• ulan daha ülkenız yok bir bokunuz yok yıllardırda olmadı daha beylik dahi kurmadınız, sımdı sıze duzgun yasama hakkı verlıınce ayaklandızı biji biji dige devlet kurmaya calıstınız, bu dil tabikide kabul edılemez

• kımse bbize bişi vermedi aslanım biz söke söke aldıkk size kalsa yokedecektınız ama yemedııı işte

• Kürt kültürü mü varmış gelmiş bizim vatana yerleşip bizim üzerimizden geçiniyorlar onların mağara adam kültürleri vardır bak

5|4
    7|3
    • Orta Asyadan gelip bizim vatan diyor hala utanmaz :D
      LazZo bide türk olsa tamam diyecem :D

• k*rtler sizin nerden geldiğiniz belli değil

• lan bizim nereden geldiğimiz belli. hakkimizla aldık buraları. sizin gibi hazıra yerleşmedik, hayir bide hazira yerlestiginiz yetmiyomuş gibi sahiplendiniz. isyan edip buralar bizimdir dediniz. k*ürdistan gibibbir hayal kurdunuz. kanı bozuk soysuzlar. hiçbişey bilmeden cahil cahil konuşuyosunuz. sadece fok atmayı biliyosunuz. bu mesajima en fazla küfür edebilirsiniz. acizsiniz işte olum. yazık lan size.

• İğrenç.

7|4
    4|0
  • O degilde yorumlarda begenmeyenleri IRkcilikla suclamalar olmus... Herkes ayni seyi begenecek diye bir Kanun mu var? O zaman yer yüzünde ki her ülkenin her müzigi begenilmesi gerek degil mi? Bazinin kulagina hos gelir begenir, bazisina hos gelmez tarzi degildir begenmez... Begenmedigini düsüncesini söylemek niye IRkcilik oluyor ki? Böyle zekaya tükürürüm ben, sanki Türkiyede her sarki begeniliyorda o zaman Türkler kendi kendilerine IRkcilik yapiyor olmali...
    Bir soru sormussunuz, düsüncenizi belirtmissiniz... Nasil sizin kendi düsünceniz zevkiniz varsa diger insanlarinda var... Herkesin müzik zevkine görüsüne saygiyi sizde duyun, yorumlarda IRKCi diyenlere destek olmussunuz... Nedense Türkler ne dese IRKCIlik algiliyorlar... Yok böyle bir zeka... Herkes herkesi begenecek diye bir Kanun yok... Ayrica bir müzige ingilizce girdi diye Modernlik olmaz bunuda belirteyim... ;)

2|1
    2|0
  • Asiri milliyetci bir turk olarak sunu soyleyebilirim ki kliple beraber guzel sarki sonuna kadar dinlemedim yalnizca su dikkatimi cekti ki bizi turkleri asimile ettikleri gibi kendi kulturlerine cektikleri gibi ingiliz abd vs kurtleride degistirmeye baslamislar 😉

3|1
    4|1
  • Kürtlük ve modernlik?

http://replygif.net/i/489.gif

3|8
    2|3
  • Sözlere girer girmez kapadım çok kötü

1|4
    1|0
  • Niye bukadar kürt sorulari doldu bir türk sayfasinda?

8|3
    3|4
    • böyle düşündüğün için onlar kutuplaşıyor değilmi... lütfen hiç bir kimseyi ötekileştirmeyelim... bu sitenin içerisinde ingilizce yorum yazanlar yok mu... hepimizin kardeş olduğunu ve bir millet olduğumuzu anlaman dileğiyle...

• Türkiye'de doğuda yaşayan insanlara kürt, kuzeyde yaşayanlara laz, batıda yaşayanlara egeli, dağda kalleşlik yapanlara pkklı diyoruz.. bu ayrımı bil de sonra ırkcı demesinler sana çocuğum !

• Ok teyzecim

• Ingilizce katmak modernlik değil bence. kisi kendi kültürünü benimsemeli sıkı sıkıya sarilmali.
    Müzik sevmem genelde. ama dinliyorum şu an
    değişik olmuş Beğendim

4|4
    12|5
  • Irkçılık yapmayın demişsin ama 'kürtlerin şarkısı' diyerek sen başlatmış oldun bunu. Biraz dikkat lütfen.
    Şarkı da güzel ayrıca.

3|1
    5|0
  • Kürt şarkı söylemesin dağa çıkıp inine geri dönsün. Gürültü kirliliği ya

6|4
    3|2
  • süperrrr herbijiii kürtlerrrr ön yargılı olan ve ırkcılar dinlemesin dinlemek zorunda degilsiniz ha bidee kürtler herzaman türkü alevisi çerkezii kabul etti kardeş dedii ama onlar hiç bir zaman kardeş gözüyle bakmadııı buda sizin ayıbınızz NE MUTLU KÜRDÜM diyene k. bakmayın ayrılcılık yapana ayrımcılık yaparm isteyen eksilesin umrumda deglsinizzzz herbijiiiiiiiiiiii ✌✌✌✌✌✌✌✌✊✊✊✊✊✊

3|2
    7|6
    • yani helal D

• beni eksiliyenler teşekkür edermm :) kesi ulaşamadıgı cigere mırdar dermşş:)) hahaha kürtlere kurban olun onlar olmasa şimdi ne yasaklar vardıı eskiden gençleri geceleri götürüp öldürüp gömerlerdii gece 10 oldumu sokaga çıkamazdın bunum gibi biçok şeyy bu yasaklar kurtler sayesinde kalktı az tarihe inin boş boş KS bakcanıza kız tavlama erkek tavlama peşinde olacagınıza geçmişe bakınn araştrınn anca tvlere bakıp tvye inanınn size çok acıyorum:)

• canım k. bakmaa valla dayanamıyorum böle şeyler yazıyorum özür dilerm bu sondud. d. d

• Şarkıya İngilizce katmakmı modernlik? Kesinlikle provakatif amaçlı değil yorumum.

5|1
    1|0
  • Şimdide yabancılarla işbirliğine başlamışlar anlaşılan.

5|2
    1|0
  • kürtçe oldugunu geçtim ama şarkı kötü olmuş yaa bana güzel gelmedi...

1|1
    4|0
  • dinlemeye değmez boşu boşuna vakit harcamıyım

4|2
    2|0
  • Berbat çok komik :D

2|5
    1|1
  • İyiymiş

1|0
    1|0
  • Kürtler ve modernlik çok komik

1|6
    1|3
  • hiç beğenmedim :D uymamış bana çok komik geldi.

1|0
    1|0
  • Bulgar gibi olmus :D degisik

1|0
    0|0
  • Ben susayım ismim konuşsun

2|0
    3|0
  • beğenmedim.

1|2
    1|0
  • tek beğendiğim çocukların olduğu sahneler

0|0
    1|0
  • Irkçılık yapmıyorum. Şarkıdan nefret ettim

2|1
    0|0
  • Provakatif değil kesinlikle. Pek beğenmedim.

1|0
    1|0
  • Sevmedim. Sevmeyeceğım

5|2
    4|0
  • ahha kız güzelmişş:D şarkıda güzel:D

1|1
    3|3
  • Kızlar Devam
    113
Yükleniyor...