Çok cahilim sanki bi şey bilmiyorum.

ne yapabilirim çok cahil bilgisiz aptal hissediyorum kendimi genel kültürüm yok kitap falan filan tavsiye eder misiniz kendimi geliştirmek istiyorum ama hemoglobin yenine fisne suyu diyecek kadar değilim :)

bi el atsanız dostlar ne yapayım nasıl daha güzel etkili konuşulur

insanları anlamak beden dili kültürlü birey olmak istiyorum

0|0
6|5

En İyi Kız Görüşü

• babamı goz onunde bulundurarak soyluyorum lıse mezunu ama profoser gıbı zeka var adamdda maasallah dıyorum babacık burdan selamlar :)))))) sureklı haber ızlıyor gazete okuyor bılım kurgu, belgesel fılmler ızlıyor ve merak ettıgı herseyı ogrenme cabası var .. bılmedıgı yok:))

2|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Kişisel gelişim kursları ve etkinliklerine katılman gerek salt kitap okumakla olabilecek bir şey değildir belirli bir yaştan sonra.

0|1
    0|0
  • link

burdan başla cok kitap oku... cok film izle ahmet şerif izgörenin büütn kitaplarını oku ilk önce bununla başla link vaktinin 5 dk sını bile boş harcama vs vs..

0|1
    0|0
  • Daha etkili konuşabilmek için sürekli bir şeyler oku cümle yapın gelişsin. Genel kültür diyince de,her alana balıklama dalma. İlgini çeken bir konuyu derinlemesine incele.

0|1
    0|0
  • kitap oku bol bol

0|1
    0|0
  • hangi ildesin bi söyle öyle düşünelim

0|1
    0|0
    • ankara

• link

bu kurslardan birini seçip ilgilenebilirsin , çok fazla külfette olmaz hemde ortamın filan değişir. evde de kitap okursunzaten iki üç güzel kitapla başlarsan okumaya doyamazsın hastalık gibi bişey roman okumak . bence birazda sen abartıyosun kendine haksızlık etme

• olabilir aslında

Erkekler Ne Diyor 5

• sana tavsiyem diğerlerinden farklı olacak: kendine bi yol konu ilgi alanı belirle ve onun üzerine oku dinle tartışacak / muhabbet edecek insanlarla tanış. bunu bu amaç için değil ama sevdiğin bişeyle uğraştığın için yap. illa herşeyden anlamana gerek yok. birikimin olursa karşılaştığın şeyleri kendi hazinende eşleştirecek bir başlık mutlaka bulacaksın. yine de birşeyi bilmiyorsan bilmiyorum demekten de korkma utanma. ben napıyorum diye soracak olursan çok daldan dala atladım divan şiiri ve tasavvufta karar kıldım yıllar önce.

0|1
    0|0
  • hürriyet milliyet ve vatan dan köşe yazzarlarını takip et. hepsini değil öne çıkan 5-6 tanesini falan.. yeter o yakın zaman da ülke nin bile siyasetine karışırsın benden demesi ki kesinlikle faydasını göreceksin

0|1
    0|0
  • git meydan larousse ansiklopedi setini oku.yoksa ben gönderirim.okursan alim olursun evelallah

1|1
    0|0
  • Aç wikipedia'yı aklına geleni yaz oku. Ben öyle yaparım.

0|1
    0|0
  • Tamam senin tüm eğitim masraflarini karşilicam, yeniden ilkokuldan başlatarak okutucam seni:D

0|0
    1|1
    • sınava girsek ezerim seni pamp

• Yok be isin sakasi o:D bol bol oku,araştırm yeter.sonra farkedersiniz değişimi

• tamam dostum eksiyi geri alamıyorum neyse :)

Yükleniyor...