Evrim Teorisi Hakkında Görüşleriniz Nelerdir?

http://www.haberself.com/h/40086/

Neler düşünüyorsunuz? Kur'an'la çelişmediğini biliyor muydunuz?

Güncellemeler:
https://www.youtube.com/watch?v=p4khpOFdXAs

Cevap verilmeden önce Kur'an ile ilgili kısmını sağlamlaştırmak için izlemenizi rica ettiğim bir videodur. İzleyen arkadaşlara teşekkürler şimdiden.

0|0
3|10

En İyi Erkek Görüşü

• İnanmıyorum diyen andavallar var!! Beyin fakiri evrim kuramı ( teori) senin saçma din müessesi ile mi karıştırıyorsun? İnanmak ne demek yaa!! Bu din mi ki inanıp_ inanmıyacaksın... Bu gerçek, gerçek bilim bu varsa bilgin, deneyimin bir iddaan öne sürülen bu teoriyi bilimsel metotlarla çürütürsün. inanmak kavramını ne tür bir beynin yansıması olarak kullandın? Evrim gerçektir. Haa birde kuran da da vardı safsatasını öne sürenler nerde varmış bu bilgiler merak ettim doğrusu vardida 1500 yıldır gizli ayetlerin içinde mi görülmedi. Şimdi evrim bir bilimsel gerçek olduğu için götü tutuşan din adamları ne yaparsak dengeleriz derdinde!!!

1|0
    0|0
    • Evrim teorisine benzer bir teori İbnül Avvam tarafından ortaya atılmıştır. O zamanlar dine sonradan sokulmuş hadis diye tabir edilen safsatalar olmadığı için kimse karşı çıkmamış hatta değer verilmiştir. Ayrıca konuşma adabına da dikkat etmeni rica edeceğim. Eğer varsa bilgin, gel tartışalım.

• Bilimsel bir tartışma yapmıyoruz burada. İkimiz de evrim teorisine inanan iki kişiyiz, yani konumuz olan evrim üzerinden tartışma yapmıyoruz. Sen İslamiyet hakkında bir eleştiri getirdin, ben de sana cevap verdim, elbet bunun içinde hadis-ayet gibi kelimeler olacak. Bilgisizliğini, cehaletini beni küçümseyerek kapatmaya çalışma lütfen. Sadece kendini küçük düşürüyorsun. Tekrar ediyorum, İslam-Evrim-Bilim üçgeniyle ilgili varsa bilgin tartışalım.

• Seni küçük düşürme eğiliminde değilim. Öyle anlaşıldıysam özür dilerim. Ben düşüncelerimi senin açtığın konu üzerinde ki bir kaç yorum üzerine şekillendirdim. Ben bir biyolog değilim. Uzmanlık alanım iletişim- reklam. Uzman olmadığım noktada yüzeysel. bir bilgiye sahibim. Din ise çok farklı bir mecra, tecrübelerim din temelli. fikirlere sahip insanlarla oluşabilcek tartışmaların sığ ve sonuçsuz olacağı yönünde. Şundan çok eminim ki din adamları ( tüm dinler) eskiyen ve günümüz dünyasını aydınlatamayan metinleri bir şekle sokup yaşatma derdindeler. Ve bu çokçok komik...

Kızlar Ne Diyor 3

Erkekler Ne Diyor 9

• Evrimini tamamlamis insanlar var bu ulkede

0|0
    0|0
  • Bilim her zaman dinlerle çelişir..

0|0
    0|0
  • dinle evrimi nasıl bağdaştırıyorsunuz? bırde bu dıncılerın sırf mantıklı görünmek ıcın bılım uzerınden kendılerınce kendınlerıne pay çıkarmaya çalışmaları kadar komık bırsey yok 😵🔫(dıkşınnnnnnnn..)

0|1
    0|0
    • Placeboo'ya verdiğim cevabın bir benzerini de vermek istiyorum sana. Evrim teorisine karşı çıkışların çoğu Hristiyan dünyasında olmuştur, daha sonra İslam dinine Mesihiyat ve İsrailiyat'ın etkisi ile sokulan "çakma" hadisler sonucu din afedersiniz ama otu-boku reddeden bir müessese haline gelmiştir. Sağolsun çok övüp bitiremediğimiz Osmanlı'da Endülüs Emevi Devleti'nin kurduğu bilimi geliştirememiş, hatta çeşitli yobazlıklarla bilimin önüne geçmiştir. Son olarak geldiğimiz nokta bu, ben bir şey çıkartmaya çalışmıyorum.

• En büyük argüman akıl değildir, "BİLİMDİR". Sen hiçbir konuşmana bir kanıt sunamayacak kadar acizsin, ben haddimi bilsem ne olur.

• işte akıllı geçindiğin burdan belli..! AKIL OLMADAN BILIM OLMAZ..! bilim akıldan doğar, büyür, gelişir..! okadar kanıt sundum da anlayabılene tabı.. daha detaylı sekılde anlatmak ısterdım de yoruldum artık mıllete açıklama yapmaktan , neyse daha fazla uzatmıcam bence sende uzatma kırmak ıstemıyorum konu burada bıtsın! görüşlerimiz uyuşmuyor dıye uzatmanın anlamı yok güzel arkadaşm hadı bu son cevabım!
      bak bu aşagıdakı sorumda bırçok soruya cevabımı verdım belkı hepsını okursan nedemek ıstedıgımı daha net anlarsın... artık böyle konularda uzun uzadıya düşünüp fazla yorabilecek durumda degılım özel sebeplerım var paşam ınsanları tanımadan yargılama oke..!
      www.kizlarsoruyor.com/.../q2891821-dinlere-inaniyor-musunuz-ya-hepsinin-sizi-uyusturmak-icin-oldugunu

• Norman Macbeth:
    Maalesef evrim alanındaki açıklamaların çoğu iyi değil. Doğrusu bunların açıklama olarak değerlendirilmeleri bile çok zordur. Öneri, önsezi ve boş hayallerdir, hipotez olarak adlandırılmaları bile yanlış olur

0|0
    0|0
    • İslamiyetle evrim çelişmiyor bunu İslam alimlerinin görüşlerini okuduktan sonra anladim ve fikirlerim değisti İbni Haldun Erzurumlu İbrahim Hakki hz. DAha bircoğu bunu bunu çok önce söylediler zaten

• Yıl oldu 2015. Hala evrime inanan mı var?

0|0
    0|0
  • evrim güzel bir isim. ama teori olarak sadece zihin bulandırır

0|0
    0|0
  • İnanmıyorum

0|0
    0|0
  • Bence bir evrim var ama ateistlerin düşündüğü gibi bir evrim değil.

0|0
    0|0
  • evrim doğrudur
    kur an safsatadır

0|0
    0|0
Yükleniyor...