Medeniyeti inşa edenler mekanik mühendisleri mi yoksa edebiyat mühendisleri mi hangisi?

sanayi,endüstri ve bilişim devrimleri ve mühendisler inşa edilen bir medeniyet ama ruhsuz,ölü ve duygusuz bir medeniyet bu medeniyete can,ruh,duygu değerlerini aşılayan felsefe ve edebiyat mühendisleri düşünceleriniz?

0|0
44

En İyi Kız Görüşü

• İkisi beraber gider her zaman.Ama felsefeciler her zaman bir adım öndedir diyebiliriz.Elektiriği bulmasak da olurdu belki, yaşam ondan önce vardı ama 'düşünce' olmadan bir insanın varlığından söz edilemez.Yüzyıllardır felsefeciler düşündü, diğerleri etkilenerek yeni icatlar keşfetti.Dünyanın geçirdiği bütün dönemlerde en çok etkisi olan şeyler felsefecilerin ortaya attıklarıydı.Rönesans, Reform,Eski Yunan ne derseniz.Bu yüzden bence dünya halkı iki bölümdür sadece:Düşünürler ve düşünürleri izleyenler :)

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 3

• Birlikte inşa ediyorlar.Beden ve ruh gibi.Nasıl ruhsuz beden olmaz ve bedensiz de ruhun anlamı olmaz.Aynen o şekilde.

1|1
    0|0
  • tek bir tarafın emeğinin üstüne bina edilemez. ortaya karışık olsun

0|0
    0|0
  • Paralel. İkisi de olması lazım. Biri olmadan diğeri olmaz

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Hendesenin tanımına bakarsak, fiziki ve bilimsel üretim olmayan her şey, mühendisliğin konusu dışındadır. Bu bağlamda edebiyat mühendisliği olmaz. Soru geçersizdir, bu nedenle :

Bir cevap vermeyi düşünmüyorum, ama aklıma şu Amerikan fıkrası geldi.

Bir elektrik mühendisi, bir inşaat mühendisi, ve bir kimya mühendisi, aralarında Tanrı'nın insanı yarattığını varsayarak, Tanrı'nın ne mühendisi olacağını tartışırlar.

Elektrik mühendisi der ki, "Şu sinir bağlarına bakın! Kesinlikle bir elektrik mühendisidir!"

Kimya mühendisi der ki, "Şu biyokimyasal reaksiyonların inceliğine ve planlılığına bakın, bence kimya mühendisi olmalıdır.

İnşaat mühendisi ise, Tanrı'nın inşaat mühendisi olduğunu savunur. Sebebi sorulduğunda der ki, "Tanrı kesinlikle bir inşaat mühendisidir, başka kimse; eğlence yerleri ile kanalizasyonu bu kadar yakın yapamazdı!"

0|0
    0|0
    • Edebiyat bilimi diye bir şey duymadığın çok açık.Edebiyatta da ispat edilen şeyler vardır.

• Mühendislik ile bilimin arasındaki farkı duymadığınız çok açık. Ayrıca sert yapısalcılık, analitik edebiyat bilimi, bunlar biteli 30 yılı geçiyor. Haydi dediğiniz olsun, bilim ile mühendislik aynı olsun, o zaman medeniyet de 50 yıldır falan söz konusu demektir. Karşınızdakini cehaletle suclayacaksanız, basiret gösterin.

• bılımın her alanı medenıyetın temellerını olusturuyor...

0|0
    0|0
  • Ikisi de degil.Dünyayı yönlendirenler kimin üstünden kurgulamak istiyorlarsa onlar.

0|0
    0|0
  • işçi sınıfı olsun

aslında ulema demek lazım. 571 den önce dünya bir hiçti, ağlayacağım şimdi çok duygulandım keni yazdığıma ühühühü

0|0
    0|0
Yükleniyor...