Zeki alasyaya rahmet okumak neyin kafası?

"insön değilmi şerefsiz" wöğm wöğm tarzı yorum yapacaklar önceden belirtiyim. İslamı kabul etmeyen namaz karşıtı bir insandı sevmediği kabul etmediği Allahtan kendisi için rahmet dilemek neyin kafası? Ne kullanıyorsunuz?

Güncellemeler:
Boş lakıtıcılar böyle devam etsin. Bir cevaba ulaşmak isteyenler : www.sorularlaislamiyet.com/.../...a-edilir-mi.html

0|0
4|10

En İyi Erkek Görüşü

• Sendeki kafa neyin kafası onu bir araştırmak lazım. Islami kabul etmiyormusda bilmem neymiş. Millete çamur atmakta üstünüze yok. Sen adamin neyi oluyorsunda islami kabul etmiyor diyip yargilama hakki buluyorsun kendinde? Ben oyle birsey duymadım eger varsada gerçekten oyle birsey, sanane banane onane! Ulkemize sinemalariyla olsun gorusleriyle olsun boylesine buyuk bir katkisi olan insani kötülemek neyin kafası? Bu insanin filmleri aradan 35 40 yil gecsede izlenebiliyorsa bu insan boş insan degildir. Diri insana sayginiz yok bari vefat edene sayginiz olsun!

0|1
    1|0
    • 1-İslamı kabul etmediği üstüne bir de düşmanlığını alenen sergilediği duvara dayanıp sallamayanlar için bilinen şeyler.
      2-Kimsenin inancını sorgulamak bana düşmaz. Ama bir kişi benim dinime düşmanlık yapıyorsa ve açıkça söylemlerde bulunuyorsa...
      3-Sanatçı değil diyen mi var?
      O güzel mantığınla cevap ver merakla bekliyorum

• 1-Ya etsin ya da etmesin sen insanlik vazifenden vazgecme bir rahmet için ne bu kaos ortamını yaratmak anlamadim
      2-Ne soylemde bulunmus? Ne dusmanligini gordun? Ne kadar dusman olabilir islama karsi kuran mi yakti peygamberimize mi hakaret etti ne bu siddet bu celal

3-Cevap veriyorum o zaman. Sen bu adamim sanatina verdigi katkilarina ya da küfürsuzce yuzumu guldurdugu anlarina bir hakarette bulundun kotuledin gibisinden bir cumle mi kullandim? Demek istediğim sen rahmetini oku gec. Gerisi bizleri kusursuzca yaratan Allahim ve onun arasinda. Sen insanligini yap gerisini Allaha bırak demek istedigim. Ha demek istemezsin bisey diyemem o senin insanligina vicdanına kalmis. INSANlik vazifesi onemli..

Kızlar Ne Diyor 4

• Biz sadece dua ediyoruz. Gerisi Allah'ın bileceği iş. Ve adamın nereye gideceğinide sadece Allah bilir. Cennet onun cehennem onun. Belki ölmeden önce tövbe etmiştir belki geçmişte yaptığı bir iyilik Allah'ın çok hoşuna gitmiştir. bilemeyiz

0|0
    0|0
    • Sen dua ediyorsunda dua etmenin doğru olup olmadığına dair bir bilgin var mı?

• Ben diledim valla.

İslamı kabul etmiyordu düşmandı evet, masondu hatta.

Ama naparsın belki pişman oldu ve tövbe etti nerden bilelim? Allahın adaleti şaşmaz zaten.

0|1
    0|0
    • Belki müslüman olmuştur? Ölürken de riya olmasın diye içinde tutmuştur tabi. çok mantıklı. Ama mason ve din düşmanı olduğunu kabul etmen de birşey.

• Valla gunahim kadar sevmem adamı. Zaten kendi söylüyordu ne olduğunu.

Uzulmedim hiç zaten. Yaptıklarinin hesabini verir inşallah.

• Dilimize peleseng olmuş ölmüş insana rahmet okumak. Ama Zeki Alasya için ne demem gerektiğini bende bilemedim. Fakat onun günahı, onun inancı ya da inançsızlığı. Ama onun inancını yargılamak beni de günaha sokar. Günahına ortak olmayıp, yolundan gitmeyeyim yeter. Ben bana yakışanı yapıp dinimin emrettiği gibi hoşgörülü olmalıyım. Allah tahsilatını affetsin..

0|0
    0|0
  • Bu son anini bilemezsin yazanlara aciklamada bulunmak istiyorum. Ölüm döşeğinde müslüman olmak ise yaramaz. Yani annemin bir lafi var yumurta gt kapisina gelince is yapma! Diye gercekten de oyle. Tabii gorusleriyle yargilayamam. Bunu iyice arastirin derim. Gerisini Allah bilir Allah büyük. O yuzden ben hic bir sey diyemedim.

0|0
    0|0
    • Ellerine sağlık yorumun için. Arkadaşlar İslam karşıtlığını alenenen ortaya koymuş, kendi dinlerine düşman olan bir adamın son anını düşünecek kadar yufka yürekliler. Ama sormazlar mı adama ölmeden önce evliya olduda riya olmasın diye içinde mi tuttu diye

• ÖLÜM DÖŞEĞİNDE TÖVBE

10/90-91: Ve İsrailoğullarını denizden geçirdik. Firavun ve ordusu azgınlık ve düşmanlıkla onları izlemekteydi. Nihayet suda boğulmaya başlayınca: " İnandım; gerçekten İsrailoğullarının iman ettiğinden başka tanrı yok. Ben de O'na teslim olanlardanım. " dedi. Ona: " Şimdi mi iman ediyorsun? Halbuki bundan evvel isyan etmiş ve bozgunculardan olmuştun. " dendi.
      4/18: Devamlı kötülük yapıp da herbirine ölüm gelince: " İşte ben şimdi tövbe ettim. " diyenler için tövbe yoktur. Kâfir olarak ölenlere de tövbe yoktur. Böylelerine Biz korkunç bir azab hazırladık.

Kur'ân; kötülükleri yapıp yapıp da, ölümün acı gerçeği ile can çekişirken " İman ettim " demenin geçersiz olacağını açıklamaktadır. Ancak akıl ve şuur yerinde iken ve ölüm ile karşılaşmadan daha evvel, Cenâbı Allah'a sığınması, tövbe ederek de iman etmesi ile af gerçekleşebilir. bunu oku bilmeden konusmam

• Farklı bir şey söylemedim güzel kardeşim.

Erkekler Ne Diyor 9

• Neden dinsiz olsun ki o da Allahın yarattigi bir kul senelerce bu ülkenin tiyatrolarina hizmet etmis bir üstad asil sen muslumanligini sorgula olmus bir insanin arkasindan boyle yorum yapmak hic hos degil.

0|1
    1|1
  • Son anını bilemezsin

0|0
    0|0
  • Bir gün Hz. Peygamber sahabeden bir grupla otururken yakınlarından bir cenaze geçmiş ve Peygamberimiz (s. a. v.) cenazeyi görünce ayağa kalkmıştı. Yanında bulunanlar, onun bir Müslüman cenazesi olmadığını, Yahudi cenazesi olduğunu söyleyerek, ‘ayağa kalkmanız gerekmezdi’ demek istemişlerdi. Onların bu sözü üzerine Hz. Peygamber: “Müslüman değilse insan da mı değil? cevabını vermişti.

0|0
    0|0
    • ana metniyle aktar hadisi kendince yazma.

• Peygamber ölen bir kafire küfredildiğini görse kendinizle meşgul olun derdi buna inanıyorum. Ama Allaha düşmanlık ettiği bilinen ve ölmeden önce tövbe ettiğini açıklamayan birine de rahmet okutturmazdı.

• Kardeşin nereden biliyorsun tövbe etmediğini?

• yeni tartışmanız bumu gencler? allah rahmet eylesin de geç.. sen üzerine düşeni yap en azından

0|0
    0|0
    • Anlatamıyormuyum Allahı kabul etmeyen Allahı düşman gören birine Allahtan rahmet dilenir mi? Işığı bol olsun de toprağı bol olsun de çok seviyorsan

• tamamda kardeşim bende sana diyorumki evet allahı kabul etmiyor olabilir.. ama sen hiç yoktan üzerine düşeni yap allah rahmet eylesin de geç. sana sevap olur. bırak o kabul etmesin. yaratanla onun arasında o.

• E müslüman olmayana rahmet okunmaz

0|1
    0|1
    • Evet kardeşim ama herkesten bilmesini bellemek aşırı lüks galiba. Hadi açılıyoruz onu da anlamıyorlar

• Çok Haklısın Kardeşim Gelde Anlat.

0|0
    0|0
  • Tanrı affetsin

0|0
    0|0
    • Ha böyle denilsin. Ama müslümanım diyen Rahmet okuyamaz bunkadar açık bir mantığı nasıl anlayamıyorlar?

• Onların kötü amacı yok dostum içlerinden geleni söylüyorlar bu kadar sorun etme herkesin dini kendine

• yorum yok

0|0
    0|0
  • Ölmüş insanın arkasından konuşmak günahtır.

0|0
    0|0
    • Olmuyan ilminle hüküm bermeye kalkma. İslam karşıtlığını açıkça yapan biri hakkında açıklama yapıyorum ve bazılarının mantıksızlığını ortaya koyuyorum. Ölmüşün arkasında konuşmak ölen müslümansa ve kötü konuşuluyorsa günahtır. Ve yaptığı günahları açıkca işlemiyorsa.

• Namaz karşıtları müslümandır o zaman. Neyse uzatmaya luzüm yok güncelleme de link verdim laf yarışı yapmak istiyorsan ben devam etmiyeceğim

• Bu onunla Allah arasında olan birşey, kimseyi ilgilendirmez. Elinde Kur'an olupta hırsız olanları da gördü bu millet.

Yükleniyor...