Amerikanın Osmanlıyı ornek aldıgı doğru mu?

Sizcede Amerika Osmanlıyı ornek alıyor mu? Gecen bir yerde okumustumda?

• Evet
    67% (2)18% (2)29% (4)Oy Ver
  • Hayır
    33% (1)55% (6)50% (7)Oy Ver
  • Bilmiyorum
    0% (0)27% (3)21% (3)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
3|8

En İyi Kız Görüşü

• Evet böyle bir şey duydum hatta bir arkadaşım üni. de hocasının anlattıklarını söylemişti. Prof. ders anlatırken yıllarca kendi kaynaklarımıza kendi tarihçilerimizin bakamadığına halende o kaynaklara bakma iznini almanın çok zor olduğunu ama yurt dışından gelen tarihçilerin rahatlıkla bakabildiğini ve amerikadan gelen tarihçilerin sürekli Osmanlı nın işleyişini incelediğini anlatmış.
    ayrıca yapısını bakarsakta böyle bir durum az bilen biri için bile benzerlik varmış gibi durabiliyo

0|1
    0|0
    • aynen bence alıyor

• Osmanlı muhteşem bir devletti örnek almaları normal, zamanında da Amerika'yı vergiye bağlamıştık. :)

En İyi Erkek Görüşü

• Sadece ABD değil, bir çok ülke bu şekilde. Kendileri Osmanlı'yı örnek alırken, ahlaksızlıklarını bize yolluyorlar. Farkındaysanız artık ülkemizde "özgün" bir kimse yok. Tamamen gavur ülkelerinin özentisi millet var. Ancak böyle fazla teknolojinin olmadığı köyler falan bizim asıl varlığımız.

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Amerika osmanlıyı örnek alıyordu.. Şimdi biz onları örnek almaya başladık

0|1
    0|0
  • Amerikanın Osmanlıyı ornek aldıgı doğrudur

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• evet çok doğru amerika osmanlıyı inceliyor taklit ediyor...

0|1
    0|0
  • Doğrudur diye düşünüyorum

0|1
    0|0
  • Doğru strateji, bir millete ya da devlete ait değildir. "Osmanlı'yı örnek alıyor" diyemezsiniz, çünkü milyonlarca yıldır gelişen bir strateji var.

Sen kısayolu kullanıyorsun. Ben de kısayolu kullanmayı akıl edip, oradan gidiyor olmam seni örnek aldığım anlamına gelmez. Kafamın çalıştığı anlamına gelir.

0|0
    0|0
    • Amerika istihbarat teşkilatında Abdülhamid Han'ı örnek almıştır misal. O yolu tercih etmeleri etkilendiklerini gösterir.

• Kendince yorumluyorsun bana fırsat versen biraz? Kaçamak oynama :)

• Neyse uğraşamıyacağım.

• örnek alıyorsa ilk yapacağı iş
    tahta çıkma ihtimali olan küçük çocuklar hemen öldürülmeli

0|0
    0|0
  • Hayır

0|0
    0|0
  • pek bilgim yok

0|1
    0|0
  • Evet doğru