Otobüslerde, trende bayan yanı.

Ankara-Eskişehir hızlı treninde linkteki olay yaşanmış.Sizin fikriniz nedir?

Siz ne düşünüyorsunuz " bayan yanı " hakkında? Otobüslerde trende kadın erkek birlikte oturmamalı mı?

link

0|0
9|11

En İyi Erkek Görüşü

• Hava yollarında böyle bir uygulama yok. Sırf bu yüzden uçaklarda vızıldayan tipler var :) neymiş bayan yanı olmalıymış bilmem ne..

Bu aslında bir saçmalık ama saçmalığın bir kısmı da bizim ülkemizin yanlış dini inançları ve erkeklerimizin abazalığı,

Şimdi düşünelim şantiyede inşaatlarda çalışan ve doğru düzgün kadın görmemiş bir abazanın hızlı trende 20 yaşlarında cillop gibi bir üniversite öğrencisinin yanına oturduğunu: rahat duracak mı ? durmayacak., saçmalayacak.

ama yine de gereksiz bir uygulama, aynen mekanlara damsız alınmaması gibi gelişmemişlik göstergelirinden birisidir bu.

kadın ayırımcılığı vs..

Bir zaman yanlışlıkla yanımdaki koltuğu hatuna satmışlar, mına kodumun kltak karısı bana tirpleniyor. sanki ben yalaklandım onun yanına oturmak için, gitti bu muavine tirplendi bu ne yanınmda erkek var vs..

muavin gelmiş abicim seni arkaya bilmem nereye alacam dedi..

Dediim hooop orda duracaksın. Ben biletimi almışşım. Yanlışlığı yapan sensin. Benim bi derdim yok. Bu hanımefendi bu ya benimle oturmayı kabul eder ya da arkaya gider.

kaltak karı hala mızırdanıyor..

"beyefendi kalkar mısını" diye.. mal mı nedir.

kalkmıyorum dedim yaa, sen git..

o sırada 3-5 sıra geriden karısı ile oturan bir salak adam sen benim hanımla otur dedi benim yanıma o geldi de mesele öyle çözüldü..

böyle karıları dövmek caiz bence.

hem erkekler oturmam diye cırla, hem de önde oturacam de..

kaltak diye bunlara deniyor işte, bakiret şakşakçısı ZARPEREST lere sesleniyorum.

Böyle karı bakire olsa ne olmasa ne..

At çöpe gitsin..

zar değil kişilik arayın gözünüzü sevem

0|0
    0|0
    • Her satırına katılıyorum.

Ayrıca dediğin gibi problemi olanlar kadınlar değil mi bize ne:)))

Kızlar Ne Diyor 9

• yolcuların cinsiyet bilgileri alınmalı ve bilet satış esnasında yolculara boş olan koltukların komşu cinsiyetleri bildirilmeli. tanımadığı bir kadının ya da erkeğin yanında yolculuk etmek istemeyebilir insanlar, bundan doğal bir şey yok. ama benim gibi durumu sallamayanlar da düşünülmeli; boş olan tüm koltukların komşuları erkek diye bilet satışı yapmazarsa çıldırırım ben.

1|0
    0|0
    • Hanımefendi 4 farklı ülkede bulundum.Böyle bir sorun hiç birinde de yoktu otobüsleri,metroları bırakın restoranlarda yemek yerken bile bir bayan sizden yanınıza oturabilirmiyim diye izin ister bence bu kadınların takıntısı.

• benim takıntım değil, onu anlatmaya çalışıyordum aslında. ayrıca yüzlerce ülke gezseniz de fark etmez; her toplum toplumsal cinsiyet rollerini kendi geleneğine göre kurar. bu geleneğin doğru veya yanlış olacağını tartışacak değilim, ancak krşı cinsten biriyle komşu oturmak istemeyeni kınayacak da değilim. dizimin biraz üstündeki şortla bindiğiniz minibüste, başkentte gayet düzgün görünümlü bir adamın tacizine uğrayabiliyorsunuz bu ülkede, bu gerçeği de ben biliyorum.

• Bende bunu bir kadının takıntısı olarak demedim bütün kadınların ortak sorunu dedim tabi istisna bazı kadınlar var bu konularda kendini aşmış onlara lafım yok.

• Ne kadar delice o bayanları yan yana al boş koltuk olsun sana :)

Bizim ülkemizin kadınları nazik erkeklerimizde abaza kabul edelim sitemizin naif erkeklerine değil sözüm uyurken taciz ederler falan gerçi ankara eskişehir yakın uyumadan git canım

amaaaan gündüzleri oturuyoruz valla yan yana onlarda da oturulabilir.

1|0
    0|0
  • ben istemem yanıma erkek oturmasını.doğru bi uygulama bi sürü sapık var.kimdir nedir bilirmisin

0|0
    0|0
  • herkesi aynı kefeye koyamazsın belki yanındaki erkek sapıktır o zaman ne yapalım, ama bir yandan da boyle bir ayrım cok hos degil medeni olmayı ogrenmemiz lazım daha cok yolumuz var cok ...

0|0
    0|0
  • Bence oturmamalı sonuçta ülkemizde nasıl insanlar var bayanda olsa erkekte,yani ben istemezdim yanımda erkek oturmasını yada sevdiğimin yanına başka kadın oturmasını gerçi hızlı tren sonuçta uçaktada oturuyoruz.

0|0
    0|0
  • Benim için farketmez. Heryerde oturabilrim yanıma da isteyen oturabilir. Ne saçma davranışlar bunlar.

Rahat edemiyorsalar özel arabayla gitsinler.

0|0
    0|0
  • saçmalık ötesi

0|0
    0|0
  • kişinin fikri neyse diyorum sadece çok saçma

0|0
    0|0
  • trenlerde insanın başına herşey gelebiliyor inanın. yanınızda oturan adam sapık olabiliyor ama şuda war herkesi aynı kefeye koymak mantıksız ama yapılabilecek birşey olduğunuda sanmıyorum o kadar düzgün giyinimli biri görseniz adam zannedersiniz ama yanınıza oturup mastürbasyon yapabiliyor gazeteyle kamufle ederek. bunda biraz şunuda görüyorum halkımızın tutumu bir bayan sesini çıkarsa adam yok yapmadım ben bişe dese bence millet bayanı suçlar eminim bence insan zihniyeti değişmeli biri sesini çıkarınca hemen suçlayıcı gözle değil doğruyu algılamaya çalışmalı. buara bayanlar yanınızda iğne taşıyın öyle biri bişe yapacak olsa batırın sapıklara göreceksiniz nasıl kaçıyor :D

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• aslında ilginçtir şehir içi otobüslerde millet balık istifi karışık olarak gidebiliyorken,herkesin kendine ait bir koltuğu olduğu ve sıkışma derdi olmayan şehirlerarası ulaşım araçlarındaki bu ayrım nedir? doğru ve dürüst eğitim şart!

Aşık Veysel ne güzel demiş:

Beni hor görme gardaşım

Sen altınsın ben tunç muyum

Aynı vardan var olmuşuz

Sen gümüşsün ben sac mıyım.

0|1
    0|0
  • Enteresan olan uçakta böyle bir olay yok :)

Yani mesela Ankara'ya uçup oradan Sivas'a otobüsler geçeceksin. Uçakta unisex, otobüste bay-bayan.

0|0
    0|0
  • Araya birde perde çeksinler :))) yaa tamam uzun yolda anlarım uyku gelir bişi olur bende izin vermem eşimin ölee erkek yanında gitmesine ama bunun amacı zaten kısa mesafe olurturmak insanlara şehirler arası ulaşımı hissettirmek ve cokda sürmeyen bir yolculuk :) eee canım Türkiyeyem... DÖrt dörtlük birtek tabiatın onuda biz alıcazz merak etme :P

1|0
    0|0
  • yanlış bi uygulama ama bilmiyorum bence terenler de güvenlikçi olmalı böyle durumlar için

0|0
    0|0
  • 2 sene önce her hafta hızlı trenle Ankara- Eskişehir arası seyahat ederdim ve birçok kez bir bayanla yanyana yolculuk yaptım ne bayandan ne de benden yana bir sorun olmamıştı. Enteresan bir habermiş

1|0
    0|0
  • oturmamalı, rahatsız olan var olmayan var

0|0
    0|0
  • Bence insanlar karışık oturmasını öğrenmeli böyle bir saçmalık mı olur.Sanıyolarki birlikte oturunca sanki erkek yiyecek o kadını böyle birşey yok hiç birşey olmaz.

Tamamen kadınların kendi takıntısı.

0|0
    0|0
  • Anadoluda Otobus fırmalarında çogunlukla yapılan uygulama. Bayan yanına oturamazsın. Sanki herkes aynı. Düşünce yapımızın değişmesi çok zaman alacak.

0|0
    0|0
  • AB'ye girsek de şu saçmalıklar kalksa

1|0
    1|0
    • kalksa iyimi olacak diyosun yani.ben istemem yanıma erkek otursun ne bilicem sapıkmı ne hadi ben sesimi çırtır bağırırım çok fazlada ses çıkaramayan pısırık diyeceğimiz kadın var erkeklerde kadınların bu korkaklığından faydalanıyor.mesela değil tren geçen hafta pijama almaya girdim mağzaya mağzacı erkek olamazmı olur tabii gayette düzgün adam ama spık işte bana pijama uzandı sözde diğer eliyle dokunuyo bariz dokunuyo rezil ettim saydım küfrü çıktım.yani bölelerini düşünmek zorunda devlet

• Erkek efendi biriyse daha iyi olabilir!

0|0
    0|0
Yükleniyor...