İslam hakkında aklına takılan bir şeyleri olanlar var mı?

Evet trollük yapacaklara herhangi bir şekilde yardımcı olmayacağım. İlim mücevherdir eşeğin boynuna takılmaz. Dinin bir çok emirleri bu emirlerin hikmetleri kuran mucizeleri konusunda nacizane bir bilgiye sahibim. Aklına takılan soruları olanlar sorabilirler.

0|0
2|5

En İyi Erkek Görüşü

• Yaratılışın gayesi nedir? Yani, Allah'ın canı sıkıldı ve kendisini sinir edeceğini bildiği halde insanları mı yarattı? Yani, Allah mazoşist mi? Sinirlenmekten hoşlanıyor mu?

Çünkü insan olmasa kızacak bir şeyi olmayacaktı. Bir de melekleri benim gibi nedeninin sorduğunda "ben sizin bilmediklerinizi bilirim" derken, neden bilgisini paylaşmaktan kaçınmıştır?

Eğer algılayamayacaklarını düşündü ise, neden onları ve bizi algılayabilecek düzeyde yaratmadı?

Sahi, neden yaratılış?

0|0
    0|0
    • Peki ihtiyacı mı var idi ibadetimize?

"Hayır, bizlerin ihtiyacı var" demeyin... Bizi ibadet etmeye ihtiyaç bırakacak şekilde yarattı ise, ibadet etmemizi istedi... Peki neden? Böylece daha da açık bir şekilde sorduğumu düşünüyorum.

• Efendim,

Böyle saldırgan ifadelerle davet etmenizi ne kadar münasip buluyorsunuz?

Buna vereceğiniz cevap ne olursa olsun, söz yine de mesajlaşacağız.

Benim engin bilgilerim yok, tam tersine cahilin önde geleneyim ki; bu kadar çok soru soruyorum. Ama siz bilgiçlik taslayıp sorun bana deyip, cevap vermediğiniz noktada "troll", "demogoji" diyecekseniz, edebinizin sınırları çok aşağılarda, haberiniz olsun...

• cevap veremeyeceğim sorular olabilir bende kendimi alim görmüyorum. Sorumun açıklama kısmında ne konuda yardımcı olabileceğimi yazdım. Ama siz buna rağmen gelip farklı sorular sordunuz. Bu trollük değilse öyle olsun. Bizim size anlatmaya çalıştığımız yorumlarımıza bir bakın sizi küçük düşürmek gibi bir gaye mi var yoksa yardımcı olmak gibi bir niyet mi var. Siz kıt beyinli, sığ gibi yorumlarınızla egonuzu devreye sokuyorsanız benim de egom burada. Edebe aykırı bir yorum yapmadık. siz aşağıladınız biz açıklamaya çalışırken. Dediğim gibi gelin mesaj bölümüne halep ordaysa arşın burada ne kadar atlayabiliyorsunuz bir görmek isterim

Kızlar Ne Diyor 2

• cinler insanoğluna aşık olabilir mi bunu çok merak ediyorum cewaplarsan sevinirim..

0|0
    0|0
    • teşekkürler :)

• Kardeşim ben hoca değilim elbet ama böyle şeyler çok anlatılır. Onlar da bizim gibi birer canlı ama boyutları farklı. Onlar bizi görebiliyor ama biz göremiyoruz. Dediğin şeye ben inanıyorum ama doğru ommayabilir de tabi. Bunu izle http://youtu.be/HL_e3wEUBIY

• izledim sagol. ben cinlerin aşık oldugu kişin kısmetini kapattıklarını duydum o yüzden merak ettim sordum soruyu..

• hz. muhammed 9 yaşındaki bir kızla evlenmiş midir

0|0
    0|0
    • onda yanlış yoktur diyerek bırakma bence sorgula biraz

• Güzel kardeşim biz dilimizce açıklamaya çalışıyoruz ama burdaki daha ilmi makale sana daha çok yardımcımolucak.
      www.sorularlaislamiyet.com/.../...ne-dersiniz.html

• Neden sığınma evi açmak yerine nikahına aldı? Madem korunak için aldı neden boşandı o zaman?

Erkekler Ne Diyor 4

• Peygamberler neden hep ortadoğudan çıkmıştır ya da ole midir dostum

0|0
    0|0
    • Dostum hayır peygamberler her topluma gönderilmiştir. Kuranda böyle geçer. ( "Celâlim hakkı için biz her millete -Allah'a kullukda bulunun ve putlara ibadetden kaçının- diye bir peygamber gönderdik."(Nahl, 16/36) ) Mezapotamya denilen kısım eskiden insanlwrın yoğun nufüslü olduğu bölgelerdendi. Kuranda geçen peygamberlerin çoğu hatta hepsi ortadoğu civarında yaşamıştır. Ama burada dikkat edilmesi gereken 2 husus söyleyebilirşm. Kuranın indiği toplumun arap olması dolayısıyla o bölgedeki peygamberlerden bahsedilmiş olabilir. İkincisi buranın dünyanın diğer kısımlarında yerleşmeler yokken nufüslü bir bölge olduğu.
      Ben kendi dilimde özetlemeye çalıştım ama bu kaynaktan : www.sorularlaislamiyet.com/.../...ilmis-midir.html bu konuda ve siğer konularda faydalanabilirsin

• evrim teorisine inanıyo musun? inanmıyosan sebepleri nedir?

0|0
    0|0
    • İnanmak ya da inanmamak bir şey kaybettirmez. Yaradanın Allah olduğunu ve dilediği şekilde yaratabileceğini bildikten sonra. Evrim ne ateist evrimcilerin kullandığı evrimdir ne de evrime inanmak kafir eder tarzı hüküm verenlerin evrimidir.

• kafir olursun inanırsan

• Islamda hırsızlıga yer varmidir

0|0
    0|0
    • evet vardır sevaptır

• islamda hırsızlık yapanın eli kesilir delili maide 38 Hırsızlık eden erkek ve kadının, yaptıklarına karşılık bir ceza ve Allah'tan bir ibret olmak üzere ellerini kesin. Allah izzet ve hikmet sahibidir.

• ali eşeğe kolye takma

• İslam nedir? İlk ne zaman ortaya çıktı ve neden ortaya çıktı?

0|0
    1|0
    • Sağol 😊

• İslam Hz. adem den buyana vardır kardeşim. Her topluma o topluma uygun şeriatlar indirilmiştir. Mesela hristiyanlık, yahudilik farklı bir din değildir. O zamanda indirilmiş birer şeriattır ama tabi zamanla tahrife uğramıştır. Bunları ayrı bir din olarak görmek doğru olmaz çünkü geldiği kaynak aynı yani Allah. Nedenmortaya çıktı? Kuranı kerimde der ki: " İnsan, başıboş bırakılacağını mı sanıyor?" Böyle mükemmel akıl sahibi bir varlık elbettki boşuna yaratılmadı ve dinin amacıda insanlara neden burada var olsuğunu nasıl Allahına yakınlaşacağını anlatmaktır.

Yükleniyor...