Ne kadar yaratıcıyız?

Arkadaslar simdi olayimiz sudur:

bir odevim var kavsak ve durak diye dilbilimsel bir konu hakkinda ornek bulmam lazim. Bu terimlerin aciklamasina gelecek olursak

kavsak turkcede ulama ile olusan birden fazla anlamli cumleler kisaca .

buna ornek de su "Balkon acikmis.(balkonun acik kalmis olma durumu cikan ilk anlam.2. anlam ise hizli okundugunda birisinin balkona ciktigini soyluyor gibi algilaniliyor.)

durak ise cokca bilinen bir kavram aslinda ornegini gorduguzde anlayacaksiniz

Oku baban gibi, esek olma.

Oku , baban gibi esek olma.

hadi bakalim calistiralim saksilari..

0|0
2|5

En İyi Erkek Görüşü

• Aşık Sefai'nin bir şiiri vardır...

Bayraksızlar, bayraksızlar...

Yere düşse, bayrak sızlar.

Nerden bilsin kıymetini

Soysuz sopsuz bayraksızlar

1|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• tabi bu konuda "fenasi" veya "fecisi" tarzi ornekler verilebilir. ancak biz kabalasmayalim veduzgun ornekler verelim dersek;

bilgi bilgi bilgi bilgi kelimelerini ardarda soyleyince gibil gibil gibil gibil gibi anlamsiz bi kelimeye donustugunu gorebiliriz

mesela yani

0|0
    0|0
  • ben niye çalıştırayım saksıyı kendimi yorayım ödevi olan sensin hadi kolay gelsin :) ne okuyorsun bu arada sadece merak

0|0
    0|0
    • merakin gitsin dilbilim

• o bolum ile bizim bolumun alakasi yok desem... tek bir dil degil bizim alanimiz dil olgusu (daha acik bir dille konusma araci olan dil )

kardesinizin bolumunden mezun olacak olan hickimseyle ayni kulvarda olabilcegimizi sanmiyorum yani :)

• Editörlük dedin ya o da editörlük falan diyordu.biliyorum sizin bölümün tek dil olmadığını adından da belli zaten ;)

• adam şef miş fabrikada adı da Tali imiş. Adama Şeftali diyorlarmıs. hohahaha. karısı da r leri soyleyemezmiş kendini tanıtırken ben kayısıyım dermiş ehuhehuehehe

0|0
    0|0
    • olmazmis boyle anlamis oldum.. kel kor kendi isini kendin gor diyim bari kendime

• - abi bi bar acmayi dusunuyorum sence tutar mi?

-emekle mekan meselesi hasbicigim. cok calisirsan bi de guzel biyerde guzel bi atmosfer tutturursan paraya para demezsin cok canlar yakarsin bu alemde guzel kardesim benim

• :))))))))))))))))))

• canım bugün kafa yormak istemiyor kavsak deyince aklıma ehliyeti kaptırdıgımda kavsaga pusu kuran aynasızlar geliyor

0|0
    0|0
    • hic isime yaramaz valla bu dedigin :)

• biliyorum ama arada kafan güzel araba sürersen dikkat et kavsaklara :) döner dönmez süprizle karsılaşma 6 ay ehliyet adda oluyor birde hatrı sayılır ceza ödüyorsun sonraki ilk iki üç haftada her yerde aynasız görüyorsun sanki iyi bir psikoloji değil

Kızlar Ne Diyor 2

• ihtiyar, kadına doğru ilerledi

ihtiyar kadına doğru ilerledi

ya şu kavşak ulama var ya onu hatırlıyorum ama bu kadar zor değildi sanki gelmiyo aklıma

0|1
    0|0
    • heh iste tam olarak anlamissin tesekkur ettim canim ama 4. sinif oldugum icin bunlardan daha komplike ornekler aramaktayim bunlari 1. sinifta veriyordurk ornek diye ama sagol :)

• rica ederim canım sana daha akademik bişiler lazım ciddi bir ödev anlaşılan kolay gelsinn :)

• Edipak Bayram.

0|0
    0|0
Yükleniyor...