Arkadaşlar linkteki haber hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Arkadaşlar linkteki haber hakkındaki görüşleriniz nelerdir? link ya da nükleer enerji hakındaki görüşlerinizi de söyleyebilirsiniz.Nükleerle ilgili herşeyi sorabilirsiniz bu başlıkta

0|0
2|1

En İyi Kız Görüşü

• Tr de zengin uranyum mu bisey yataklari varmis o yuzden nukleer silah atamiyorlarmis dogru mu? Bir de bizim nukleer calismamiz var mi , amerikalilarin bizim ulkemizdeki nukleer silahlarindan bahsetmiyorum.?

0|0
    0|0
    • Yataklar hakkında bilgim yok.Ülkemizde yanlızca bir tane nükleer araştırma labı var.O da ODTÜ de elektrik elektronik bölümüne bağlı bir alt bölüm.Orada ben de bulundum şöyle ifade edebilirim ki araştırmalarımız nükleer enerjinin üretimine ya da teorisine değil işletimine yönelik.Ama ilerde(net tarih olmamakla bereber 10 yıl kadar ilerde.)ülkemize bir nükleer enerji araştırma ve uygulama üniversitesi açılması planlanıyor

• Alışırsın :D

• Umarim :D :D

Kızlar Ne Diyor 1

• nükler enerji şart, gereken önlemler alındığı sürece tehlikeli olduğunu düşünmüyorum

0|0
    0|0
    • enerji ihtiyacı çok fazla,nükleer santralin şu an için öenmli olduğu bir gerçek ancak çok yüksek tehlikesi var ne kadar önlemini alırsan al.Ayrıca geri dönüşü de yok,çoook uzun süre zararlı etkileri kalacak.

• Teşekkürler. link listede görüldüğü üzere şu an dünyamızda 435 aktif NGS vardır.Bu santrallerin işletimi de gayet sağlıklı bir biçimde sürdürlmektedir.Oluşan kazalara oransal olarak bakıldığında risk trafik kazası rafineri patlaması gibi kazaların ihtimallerinden binlerce kat azdır.Nitekip reaktör tiplerinde de son 10 yılda büyük bir devrim yapıldı.

Erkekler Ne Diyor 1

• Ağzımı bozmak istemiyorum.

0|0
    0|2
    • Bozmayınız efendim :D.Nükleer enerji ile ilgili bilgilerinizi ve de nükleer eğitim olmayan bir ülkede bu bilgilerinizi nasıl edindiğinizi açıklayın, sakıncalarınızdan bahsedin ben de elimden geldiğince bunları gidermeye çelışayım diye sordum bu soruyu.Önyargılı düşünüyor olabilirsiniz

• Üzülerek söylüyorum ki uzun ama santrali yapan ve Türk mühendislerini yetiştiren firmanın da kar etmesi gerekiyor

• Elbette biliyorum.

Yükleniyor...