Tarihte Amerika Birleşik Devletlerinin, yabancı bir devlete VERGİ ödediği tek devlet hangisidir?

Tarihte Amerika Birleşik Devletlerinin, yabancı bir devlete VERGİ  ödediği tek devlet hangisidir?
Bu, ABD'nin iki asrı aşkın tarihinde, yabancı bir dille imzalanan tek anlaşma olduğu gibi, yabancı bir devlete vergi ödemeyi kabul eden tek Amerikan belgesidir!..

• Rusya İmparatorluğu
    0% (0)10% (2)9% (2)Oy Ver
  • Alman İmparatorluğu
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Britanya (İngiltere) İmparatorluğu
    0% (0)20% (4)17% (4)Oy Ver
  • Kırım Hanlığı
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Osmanlı İmparatorluğu
    100% (3)60% (12)65% (15)Oy Ver
  • Çin İmparatorluğu
    0% (0)5% (1)4% (1)Oy Ver
  • Japon İmparatorluğu
    0% (0)5% (1)5% (1)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Dili Türkçe olan ve 22 maddeden oluşan anlaşmaya, Başkan George Washington ve Cezayir Beylerbeyi Hasan Dayı imza koyar. Böylece ABD yıllık vergiye bağlanmış olur.
ABD'nin 225. yıldönümünde Yale Üniversitesi'nin arşivinde ortaya çıkan belgeye Başkan George Washington ve Cezayir Beylerbeyi Hasan Dayı imza koyar. Belgenin dili 'Original in Turkish' ifadesi ile baştan belirlenir.

Kaynak--->www.zaman.com.tr/...ek-anlasma-turkce_1009498.html

0|0
2|10

En İyi Erkek Görüşü

• Osmanlı ama vergiden ziyade bir amerikan gemisinin osmanlı karassularından geçerken ödediği bir geçiş ücreti diye biliyorum zaten osmanlı'nın zayıf zamanlarında olan bir şey. oturup böyle bir şey ile gurur duymak saçma geliyor

0|1
    0|0
    • Amerika Birleşik Devletleri Osmanlı Īmparatorluğuna vergi vermeyi kabul ettiği T E K O L A N , 4 Kasım 1796 imzalanan bu antlaşmaya 1818 yılına kadar yılda 12.000 Osmanlı altını vermişdir.

• tek olduğu için sembolik bir öneme sahip olabilir ama bana göre osmanlı tarihi ile ilgili kuruluş ve yükselme dönemi ile ilgili gurur duyabileceğimizçok şey var. O dönem dünyanın süper gücü İngiltere idi. A. B. D daha yeni bağımsızlığını kazanmış bir devletti o yüzden benim açımdan çok önemli değil zaten A. B. D'den vergi alsak ne olacak Osmanlı'nın ekonomisi perişan haldeydi o zamanlar. benim için sembolik anlamdan öteye geçmez

• Haklısın kuruluş ve yükselme döneminde gurur duyulacak çok olay var. Bir de şöyle düşün Osmanlı İmparatorluğu gerileme döneminde bile bunları yapabiliyorsa, yükselme döneminde olsaydık neler olurdu. Yanlış anlama amacım insanların gurur duymasını sağlamak filen değil bilmeyenler bilsin diye paylaşmışdım. Yorumlarımla renk kattığın için teşekkürler

Kızlar Ne Diyor 2

• böyle sorduğuna göre kesin osm.

0|0
    0|0
  • Alman İmparatorluğu

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Osmanlıdır kesin.

0|0
    0|0
  • Dogru cevap cezayir ama şiklarda yok -,-