Neden film izliyorsunuz?

İnsanoğlu yaptığı bütün eylemlerini belirli nedenler ya da tatmin edici duygular doğrultusunda yapar. Dolayısıyla hayatın ve insanın varoluşunun amaçsızlık karşısındaki direnci ve uyuşmazlığı doğrudan bütün doğanın, hayvanların, tabiatıyla da insanın amellerine yansır. Haliyle kimse herhangi bir şeyi amaçsızca yaptığını iddia edemez. Amaçsızca yapılan bir eylem bile amaçsızlığı hedef edinmesi ile kendi içinde başka bir amacı gözetmiş olur.
Yani her davranışımızın bilsek de bilmesek de bilinçaltımız tarafından açıklanan bir nedeni vardır. Film izlemek de dahil. Siz neden film izliyorsunuz, hiç düşündünüz mü?

• Başka kültürleri, başka dilleri, farklı bakış açılarını tanımak için..
    25% (1)22% (2)23% (3)Oy Ver
  • Boş geçen zamanların eğlencesi olduğu için.. (Can sıkıntısı vs. de bu kategoriye girer)
    25% (1)33% (3)31% (4)Oy Ver
  • Çünkü, yaşadıklarımda veya yaşamadıklarımda yalnız olmadığımı görmek istiyorum, bunu da en iyi sinema sağlıyor.
    0% (0)45% (4)31% (4)Oy Ver
  • Evde oturduğum yerde dünyaya açılmak için. Gidemediğim yerlere gidip, bilmediğim müzikleri dinlemek için..
    25% (1)0% (0)8% (1)Oy Ver
  • Bunların hiçbiri değil. Asıl neden şu; ... (Yorumda belirtiniz)
    25% (1)0% (0)7% (1)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
3|9

En İyi Erkek Görüşü

• Farklı bakış açıları
    Yönetmenin yapımcının senaryoccunun ustalığını, zekasını görmek için.
    Bu yarışta kim dhaa iyi kim daha hırslı kim daha iyi kaliteli yapıyor onun için izliyorum ve bide can sıkıntısı tabi

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Sanırım yaşamaya olan konsantrasyonu arttırmak ve bir amaç bir anlam bulmak katmak için bir gözlem ya da hayaledebilmek için güzel bir düş bulmak için ya da sadece felsefe olmayabilir yani markete gitmek bile bir amaç olabilir bazen ve mutlak amaçsızlık diye birşey olamaz zaten bu konuda sana katılıyorum.

1|0
    0|0
  • hayat zaten guzel degilki oc bir dunyad a yalan dunyada yasyoruz bizde zamanimizi filmlerle oyunlarla geciriyoruz bir omur yoksa hayat gecmez oyle

0|0
    0|0
    • Buna savunma mekanizması diyebilir miyiz? Sığınma gereksinimi ya da. Dışarıda yaşadığınız kötülüğü kapının dış tarafında bırakma isteği. Güven ve huzurlu bir çevre/ortam oluşturma isteği. Hatta tüm o kötü şeylerden uzak durma ihtiyacı.

• F hepsi

0|0
    0|0
  • Değişiyor yaa;bazen boş zaman, bazen gülmeye ihtiyacım oluyor bazen c şıkkı durumundayım.

0|0
    0|0
  • Neden nefes aliyorsun?

0|0
    0|0
    • Çok basit, çünkü nefes veriyorsun. Birbirini tetikleyen iki olaydır inspirasyon ve ekspirasyon.

• Bu da göreceli bir başka soru. Ve ben amaçsız olduğunu düşünmüyorum. Tamam belki bazı işler bizim için yolunda gitmiyordur ama bu, hayatın ve yaşamımızın amaçsız olduğunu göstermez. Umut dediğimiz şeye inanır mısınız bilmiyorum ama bana kalırsa insan doğası gereği bir şeylere umut etmeye muhtaçtır. En kötü anlarımda bu cümleyi kuruyorum: "Neden yaşıyorum ki?" Ve sonra düşündüğümde yine cevabın çok basit olduğunu görüyorum. (en azından benim için) Çok duyduğumuz iki kavram: umut ve merak. Bütün cevap burada saklı.

• Tamam sorularim bkdar tsklr

• C dedim

0|0
    0|0
    • Teşekkürler : )

• Teşekkürler, ben genelde toplumun nabzını tutmalık sorular soruyorum. İnsanların belirli bir konuya nasıl yaklaştığını öğrenmeye pek bir hevesliyim. Sonra bunları gözlemlediğim şeylerle karşılaştırıyorum ve bu da koca bir toplumu çok iyi anlamamı sağlıyor.

• Zevi insanları seviyorum :)

• Çünkü, yaşadıklarımda veya yaşamadıklarımda yalnız olmadığımı görmek istiyorum, bunu da en iyi sinema sağlıyor.

0|0
    0|0
  • Boş geçen zamanların eğlencesi olduğu için.. (Can sıkıntısı vs. de bu kategoriye girer)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• yabanci filmleri izleyip yeni kultur ve dilleri gormek duymak cok hosuma gidiyor bir de film psikolijikse farkli farkli insan iliskileri falan ayri bir tat :D

0|0
    0|0
    • Hatta öğreniyorsun ve araştırıyorsun değil mi? Ben de çok seviyorum :) Cevap için teşekkürler..

• Zaman bulamiyorum nadir izlerim oda zaman gecirmek icin

0|0
    0|0
  • Başka kültürleri, başka dilleri, farklı bakış açılarını tanımak için..

0|0
    0|0
    • Peki teşekkür ederim ama bu benim görüşüm, kopyala yapıştır yapmanıza gerek yoktu ki, A deseniz bile olurdu.

Yükleniyor...