Sınav sorularına verilen komik, ancak bir o kadar da içler acısı yanıtlar. nereye gidiyoruz?

1. Din hocası hz. muhammed ile hz. ali arasındaki bir diyaloğu yazın demiş. Hani kitapta geçen özlü sözler tarzında, yanıtlardan biri şöyleymiş

hz.muhammed: "günaydın ali"

hz.ali: "sana da günaydın muhammed nasılsın" İlkokul 5. Sınıf

2. -Destan nedir?

Destan ulusların kahramanlık, cinsel ve birazda ahlaksal servenleridir. (Bora/Lise-1)

3. -Karadeniz bölgesinde yerleşme ve göçü anlatınız.

Karadeniz bölgesinde yerleşim az ve insanlar seyrektir. Geçim sıkıntısı yüzüzünden

insanlar yeryüzünden göç etmek zorunda zorunda kalmıştır. İnsanlar önce dağlara

sonra ovalara en sonrada yeryüzünden göç etmek zorunda kalmışlardır. (Fatma/Lise-2)

4. -Boğazlarımızın derinliği ne kadardır?

İstanbul boğazı az biraz derindir, çanakkale boğazı ise çok çok az biraz derindir ve

aralarında dünya kadar fark olmasıdır. (Seyit/Lise-2)

5. -Zigot nedir?

Çok ayıpçı bir şeye denir. (Esma/Lise-1)

Daha niceleri var. Evet okurken çok güldüm. Eminim siz de gülmüşsünüzdür lakin biraz da düşündürüyor. Nereye gidiyoruz? Lise öğrencilerinin verdiği bu 'farklı' cevaplar ülke seviyemizi mi gösteriyor. Ne de olsa bu gençler 3-4 sene sonra ülkenin ekonomisinde yer alacak.

(NOT: 'Dikkat Yazılı Var!' kitabından alıntıdır. Hepsi gerçektir.)

0|0
1|6

En İyi Kız Görüşü

• Lisede okurken bizim kimya hocamız süspansiyon nedir diye sormuştu.Bizim sınıftan bir arkadaş süslü güzel bir pansiyondur yazmış :))) Hoca sınıfta söylemişti.Gülmekten kopmuştuk :)))

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Bardağa hep boş tarafından bakmamak gerekir... Bu kişilerle aynı sınıfı paylaşan zeki çocuklar da var ve şuan NASA'da görev alan bilim adamları, Cern deneyine katılan mühendisler arasında yaşları 35'i geçmeyen Türkler de var...

Aptallar her çağda vardır... Tabi zekiler de...

1|0
    0|0
    • dediğinde haklısın %100 katılıyorum. Lakin bu kadar da olmaz bence. Aptallığın derecesi de önemli değil mi? Burada lise öğrencilerinden bahsediyoruz. 17-18 hatta 19 yaşında kişilerden...

• Ben yatay çıktı almak için A4 kağıdı yazıcıya yan sokmaya çalışan Master Diplomalı cahiller gördüm... Takılma bunlara...

• Valla onu bunu bilmemde lisede bizim sınıfta din dersinden kopya çeken dinsizin biri vardı 3 ayrı sınıf aynı anda sıvana girdiğimiz için bizim sınıftaki din sınaavına beden hocası girdi kopya çeken dinsizi gördü sınav bitti kağıtları topladı dedi ki adam allahın adını bile kopyayla yazıyo ya la:D

1|0
    0|0
  • Bizim beden hocası laf ebesiydi kopya çekeni görürdü almazdı bittimi lafı sokardı sadece:D Ne anılarımız vardı onla bi gün bize kızıp kendi anasına bile küfretmişti:D

1|0
    0|0
  • insanlar geçim sıkıntısı yuzunden yeryuzunden göç etmek zorunda kalıyormuş?

siz hiç geçim sıkıntısı yuzunden yeryuzunden göç etmek zorunda kalıyormuydunuz ?

1|0
    0|0
    • biz yeryüzünden göç ettik ama hiç beğenmedik geri döndük siz de gitmeyin yeryüzü çok güzel.

• yeryuzunden dıkkatınızı cekerım lksjgfsdhdfhjs

• e bunlar benım yazılı kagıdım :D

1|0
    0|0
  • birincisini pek beğendim.

1|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...