Yok mu Nietzsche severler ya nickimi şereflendiriyim bu soruyla?

Ya da sevmeyenler ama lütfen biraz bilgisi olanlar gelsin yorum kalabalığa hacet yok hangi yönüyle seviyosunuz izlenimleriniz nelerdir ya da sınırlamayalım felsefeyle aranız nasıl genel olarak bunu da soruyum :)

0|0
3|4

En İyi Erkek Görüşü

• harika nick tamda üstinsan fikrini severim her yaşam formu kendinin daha üstü bir form yaratmıştır gelişerek ilerlemiştir en basitinden evrimlesen canlıları görebiliriz ve biz insanlar da kendi üstümüzü yaratıcaz üstinsana ulaşıcaz bu konudaki aforizmalarına bayılırım ama dostum burada pek bulamazsın nietzsche hakkında fikir falan burada nasılım g*tüm nasıl bacagım nasıl falan onun yeri çok takılma yani ama adamsın :)

0|0
    0|0
    • aradıgım yaklasım teşekkür ederim bende üstinsan fikrini severim ona gönderme yapmak istedim nickimde ama burada bulamayacagımız kesin gibi onu benzer kaygıları taşıyan insanlar ancak yaratabilir üstinsanı :)

• rica ederim dost :)

Kızlar Ne Diyor 3

• Nietzsche nin her sözü beni Dehşete düşürmustur

Ah siz ilahi varlıklar, bana çılgınlık verin artık! Çılgınlık verin ki sonunda kendime inanabileyim! Hezeyanlar ve çırpınmalar, ani aydınlıklar ve karanlıklar verin, korkutun beni hiçbir faninin hissetmediği şekilde ateş ve buzla, gümbürtü ve etrafta dolaşan şekillerle, ağlatın ve inletin beni, bir hayvan gibi, süründürün yerlerde; yeter ki ben inançlı biri olayım! Şüphe yiyip bitiriyor içimi. Yasayı öldürdüm; yasa beni, bir cesedin canlı birini korkuttuğu gibi korkutuyor. Eğer ben, yasanın daha fazlası değilsem, o zaman dünyanın en alçak insanıyım. İçimde olan yeni ruh, eğer sizden gelmiyorsa, nereden geliyor? Size ait olduğumu ispatlayın bana; bunu sadece çılgınlık ispatlıyor bana.

0|0
    0|0
  • Yaratıcılarla, hasat edicilerle, neşelendiricilerle bir ortaklık yapacağım; onlara gökkuşağını ve üstinsana giden merdiveni göstereceğim.
    Boyle buyurdu zerdust.

0|0
    0|0
    • harikasın ya bak benim aklıma sunu getirdi bu ;
      Ah siz ilahi varlıklar, bana çılgınlık verin artık! Çılgınlık verin ki sonunda kendime inanabileyim! Hezeyanlar ve çırpınmalar, ani aydınlıklar ve karanlıklar verin, korkutun beni hiçbir faninin hissetmediği şekilde ateş ve buzla, gümbürtü ve etrafta dolaşan şekillerle, ağlatın ve inletin beni, bir hayvan gibi, süründürün yerlerde: Yeter ki ben inançlı biri olayım! Şüphe yiyip bitiriyor içimi. Yasayı öldürdüm, yasa beni, bir cesedin canlı birini korkuttuğu gibi korkutuyor: Eğer ben, yasanın daha fazlası değilsem, o zaman dünyanın en alçak insanıyım. İçimde olan yeni ruh, eğer sizden gelmiyorsa, nereden geliyor? Size ait olduğumu ispatlayın bana; bunu sadece çılgınlık ispatlıyor bana

• Felsefede ilk derse girdigimde aldigim konumdur Nietzsche ayni zamanda sınavda da not dusurenim bundandir ki sevmem ismini bile :) yalniz felsefeyi severim

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

Yükleniyor...