İlişkilerde sosyal statü önemli midir ?

Yani evleneciğiniz kızı buna göremi seçersiniz ? yoksa önemli olan genel kültürmüdür size göre ?

0|0
2|29

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 28

• Önemlidir, Türk filmlerinde ki gibi olmuyor gerçek hayatta.Çok büyük bir statü farkı varsa hayatta olmaz.

0|0
    0|0
  • Kültür seviyesi en büyük kıstastır.

Bugüne kadar ne cahil takımından nede aptal güzellerden tek bir kız arkadaşım olmadı, olmaz.

Kültür kastım akşamları oturup yarı açık oturumlar yapmak değil aynı devrin ve kafanın insanı olmak.

0|0
    0|0
  • Çok önemli toplumun bulunduğum katmanına ve gelir düzeyine yakın olmayan biri ilgimi çekmez. Genel kültürüde bulunduğu toplumsal katmana bağlı bir çok kişinin hayata bakışı.

0|0
    0|0
  • sosyal statü farklılığı düşüncem ; ilkokul mezunuyum ve çok çirkinim cebimde kuruş param yok fakat master, yüksek lisans yada doktora yapmış veyahut kariyer sahibi bir bayanla ileriye dönük düşünebilmem için her ne kadar genel kültür önemli olsada beni kendine çekip evlenmemizi sağlayacak olan faktörün altında yatan en önemli etkenin ahlak kültürü olduğu kanısındayım =) sosyal statü kabul etmeyen düşüncem ; yukarıdaki belirttiklerime ilaveten karşılıklı saygı, sevgi, hoşgörü ve anlayış sanırım benim onunla olan evlenme isteğimi ortaya çıkaracak yeterli düzeylilikte olan kavramlardır =)

0|0
    0|0
  • kültürden ötesi mühim değildir. Zira sözüm meclisten dışarı ama salak kızlara tahammül etme sürem çok kısa

0|0
    0|0
  • evet ben ce marjinal olmalı ,ama mevcut durumdaki yapısal bozukluklar bu işi zorlaştırıyor . mesela stalin kardaşıım bu sorunları kökünden çözmüştür . şu an ki olay farklı . gerek siyaset, gerek askeri .gereksede sosyal .anladın mı . bunun değişmsei lağzım .ondan sonra sosyal statülü eş arama yoluna başvurmalıyız :D

0|1
    0|0
    • taktiksel psikolojik baskı yaparsak bu içi kökten çözebiliriz yani vurkaç taktiği anladın? :D

• ama şimdinin zamanı değişti , artık psikolojık değiil , yüz yüze karşılaşmalar etkili ,arkadaşımızın dediği sosyal statü meselesi bütün bölgeleri ve halkları etkiliyor anladınn :D

• sosyal statü farkı kadın ve erkek arasında belli zaman sonra kendini gösterir. Aşkın gözü kördür derlerye hemen göremezsin bazı şeyleri. Ama ilerleyen zamanlarda statü fakrı kendini gösterir. İki taraf için de üzücü durumlar meydana gelir.

0|0
    0|0
  • kültürlü olması şart, statü önemsiz.. insan olmayı bilecek, olgun olacak ve kültürlü olacak, dinsiz olacak, en azından kafası hurafelerle dolmayacak. atatürkçü olacak birde :D yani nefret etmesinde atatürkten önemli olan o

0|0
    0|0
  • bi kızda atamadığım şeylerden birisi bu kişiliği oturmuş olsun yeter sosyal statüye kızlar önem verir

0|0
    0|0
  • Önemlidir. davul bile dengi dengine.

0|0
    0|0
  • sosyal statü tabiki önemli...aslında kültürde önemli...her açıdan birbirine uygun yada az bir fark olmalı...yoksa anlaşmazlıklar çıkıyor ister istemez...

0|0
    0|0
  • Genel kültür herkes için önemlidir ancak sosyal statüsü birinin hayatında ne kadar başarılı olduğunun bir göstergesi olduğundan bence daha ağır basıyor. :)

0|0
    0|0
    • buna kızlar daha önem verir çünkü psikolojik olarak erkek kızdan hep güçlü olmak zorundadır,bi kız kendisinde daha güçsüz bir erkeği asla tercih etmez :)

• hayat beni böyle yaptı evladım :D

• Önemlidir tabi. Göğüs bakımından toplumda yer edinebilmiş bir kadını tercih ederim ben.

0|0
    0|0
  • Aşk; yaş, sosyal statü, renk, ırk, cins, dil, mezhep, milliyet farkı tanımaz.

0|0
    0|0
  • Allah korkusu olsun sadece , vesselam.

0|0
    0|0
  • Ben üniversite okurken pkk lı bir kızla beraberdim sanırım fark etmiyor..

0|0
    0|0
  • önemli olan kültür tabiki.

0|0
    0|0
  • kadına göre para.erkege göre güzellıktır.dıger etkenler az önemlı..

0|0
    0|0
  • Anlaşmak önemlidir

0|0
    0|0
  • herşey dengine olmalı bu şekilde yoksa anlaşılması çok zor inanın...

0|0
    0|0
  • öyle böyle

0|0
    0|0
  • Her insanın bir seviyesi vardır kriterleri ve prensipleri vardır yani vardı .

0|0
    0|0
  • Önemsizdir demek yalan olur ama gönül bu belli de olmaz ki :))

0|0
    0|0
  • benim çok da umurumda olmaz açıkçası

0|0
    0|0
  • Statüsü benim için önemli değil. Sevmem yeterli.

0|0
    0|0
  • profildeki hatun bekarmı? :) iranlı kadınlara benziyor

0|0
    0|0
  • sosyal statü ne bacım ?

0|0
    0|0
  • Önemlidir tabii ki, ilerleyen zamanlarda hiç bir problemin yaşanmasını istemem.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• statü önemli tabi ki.iki kişinin statüsü arasında çok fazla fark olmamalı. bu seferde karşısındaki kopleks yapar

0|0
    0|0
    • haklısın ama kültür farkı olmaduktan sonra anlaşmaları yinede imkansiz

• evet aynı kültürden yetişmiş olabilirler ama statü farkı varsa yine anlaşamazlar... benimde tasvip etmediğim bir bir cümledir ama alt ve üst statü diye tanımlarlar aynı kültürde yetişen herkez aynı statüde olamıyor malesef... düşünce aynıdır ama yaşadığı ortam onunki kadar şanslı değildir

• ne edeyim ben hakkı bulut diyince aşka gelmeyen sevgiliyi hakkı bulut candır

0|0
    0|0
Yükleniyor...