Kapat

Bulut Atlası filmine giden var mı?

O nasıl filmdir arkadaş sizinde kafanız karıştı mı ya izlerken:D

0|0
2|5

En İyi Erkek Görüşü

• Film reenkarnasyonu anlatiyor. Ve zamanin bir cizelge degil de bir cember oldugunu, ayni zamanin icinde farkli kimliklerde var oldugumuzu anlatiyor.

1- Robfish, sixgfithe yazdigi mektuplar arasinda ; ''bir ask hikayesi buldum ama sonu yok'' diyor. O esnada sahne degisiyor. Ve denizci adam, gunlugun son sayfalarini yaziyor. Bu zamanin kirilmasina ve paralel evrene bir ornek.

2- Gelecekte (sozde) yasayan somni ayni zamanda sixfithin yigeni, ve ayni zamanda vadililerin taptigi kisidir de ayni zamanda.

3- Robfish, bestekarla konusurken bestekar ; ''o, yahudi. Almanlarda yahudilere neler yaptigini bilmiyorsun degil mi?'' Demisti. Sonlara dogru ise somni, arkadaslarinin sabun olduklarini gorup devrim baslatiyor.

4- Ursula ayni zamanda kahin rolunde. ''Kimbilir baska bi hayatta nasil karsilasirdik'' diyor adam ve ursulanin kahin oldugu zamana geciyor sahne.

5- ya gazetecinin yanindaki cocuk, ya da denizci kitabini basilmasi icin Huzurevindeki adama gonderiyor baska bir zamanda.

6- denizci ile zenc konusurken. Denizci ; sen aslinda bu hayati hak etmiyorsun'' diyor. Ardindan gelen sahnede ise o kacak zenci, ongorululerin kaptani rolunde oynuyor.

7- robfish bulut atlasini besteliyor. Baska bir sahnede gazeteci, robfishin baska bir benliginle karsilasip bulut atlasi dinledigini goruyor ve '' bu sarkiyi daha once duyduguma eminim'' diyor.

8- adini bilmedigim bir zenci her iki sahnede de hugh grantin yardimcisi rolunde. 1- Reaktoru calistirmayan kotu patronun yardimcisi 2- Eski zamanda (!) gemici hugh grantin yardimcisi.

9- Denizci (sanirim adi adam'di) bir yandan zenci koleyi kurtarirken farkli bir zamanda ise somniyi kurtariyor.

10- Hatta ve hatta burasina epey sasirmistim. Gelecek zamanda somni ve komutan hey-co-cen, gecmis zamandaki adam ve karisinla ayni kisi. Bunu da kizin babasinin sozlerinden anlarsiniz. oglan diyor ki '' kole tacirlerini savunanlara katilcaz'' ( bkz; somni ve komutanin davasi) babasi da diyor ki ; sizi surgune vururlar, davanizi sonuna kadar surduremezsiniz, okyanusta damla olup hatirlanmazsiniz vsvs( bkz; somni olduruldu, komutan cen catismada oldu). Ayni kisiler farki hayatlar temasi tekrardan.

11- Huzurevindeki adamin filmi cekilmis. Somninin izledigi film oydu.

12- Ve bir karakter kotuyse hep kotu oluyor. Hugo weaving hep kotuydu mesela

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 2

• arkadasım gitmişti beğenmemiş ama

0|0
    0|0
  • paranormal4 e girmiştim iğrençti keşke ona girseydim :/ izlemek istiyorum..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Film karma felsefesini, reenkarnasyonu ve zamanin bir cember oldugunu anlatiyor. 6 hikaye birbirinle baglantili tekrar git filme.

0|0
    0|0
    • Reenkarnasyon anladım ben ama son 30 dk da koptu beynimde olay:D

• Kopuyor derken o son 30 dakika birleştirdim yani anladım ama bir kez daha izlerim bir ara iyi olur netten falan.

• Çok detay var sunu oku bak filmden çıkınca taze taze yazmıstım :)

• Usta bir aktörün (tom hanks) kariyerini bitiren bi film..

0|0
    0|0
  • izledim ve muhteşem bir filmdi bana göre, böyle filmleri seviyorum ben.

0|0
    0|0
  • 3 arkadaş gittik beynimiz yandı anlayana kadar ama sonlara doğru toparladı film harikaydı

0|0
    0|0
Yükleniyor...