Merhaba arkadaşlar Sosyalizm Ve Komünizm hakkında görüşleriniz nedir?

Merhaba arkadaşlar Sosyalizm Ve komünizm hakkında görüşleriniz nedir? Bu iki terimi tam anlamıyla biliyormusunuz?

0|0
2|1

En İyi Kız Görüşü

• Kapitalizmin karşında ezik iki ideoloji işte artık sosyalizmi kaldı ki dosyalistler ekonomiyi yönetemez. En son yine Yunanistan da rezil oldular. :)

İkisine de sıcak bakmıyorum.

3|1
    0|0
    • Komünzim bir teoridir ve pratikte hayata geçmesi imkansızdır. Sosyalizm ise kapitalizm karşısında en güçlü rakiptir ki kitleler tarafından öngörülmüştür. Sosyalist iktidarın yönettiği ülkelerde açlık yok fuhuş yok en önemlisi fakirlik oranı çok az. Örnek küba. Ve yunanistan sorununa gelirsek yunanistan yıllardan beri ekonomik kriz içindeki çiprastan önceki iktidarda olan kişiler sağcı partilerdin ve ceplerini doldurup görevlerini bırakmıştır. Çipras ise bakanlarının dahi makam araçlarını satmış kemer sıkma politikasını uygulamamıştır. Objektif bakarsak herşey daha berrak görünür :)

• Türkiyede demokrasi var. Ama herkes ateist veya başka bir dine mensup olduğunu açıklayamıyor. Kürtler dışlanıp köylerinden tahliye ediliyor. Yazarlar gazeteciler tutuklanıyor. Sosyalizmde; Bunların hiç biri suç değildir. Asıl demokrasinin olduğu söylenen ülkeler faşizmler yönetiliyordur.

• En iyi görüş için teşekkür ederim :) Seninde bana katılmana sevindim :)

En İyi Erkek Görüşü

• Sosyalizm yeteneğine göre karşılığını verir, komünizm ise ihtiyacın ne işe onu verir.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• bence saçmalık sadece

0|0
    0|0
    • sebebi komünizm sınıfsız , parasız devletsiz bir taoplum düzeni bnce yok öyle bir sey bırılerı daha üstün olur birileri daha düşük biri biyerlere glmek ıcın elınden gelenı yapar baskaları gezr dolasr herkes aynı kapasıte olmadıgı ıcın herkesı aynı sevıyedede olamz bnce. sosyalizme gelırsek daha manntıklı bır düşünce ama komünizm gerckten sacmalıgn danıstası onun ıcın savasan kımselerın bır yere geldıgıde yok kı acık ortada

• Sosyalizm hakkındaki görüşüne sevindim ama komünizm hakkında daha çok araştırma yapman lazım ;)

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...