Takliti iman ve tahkiki iman arasındaki en büyük farklar neler?

takliti iman bir muma benzer bir rüzgar ile söner tahkiki iman güneşe benzer ne fırtına ne kasırga onu söndüremez sizin için takliti ve tahkiki iman ne demek?

0|0
2|4

En İyi Erkek Görüşü

• Dualarımızda hep söyleriz Ya Rabbi taklidi imanımızı tahkike çevir diye, Taklit ve Tahkik (hakiki) i kelime manasından çıkarmak mümkündür.

Allah dostları dahi kendisinin imanını taklidi görürler mütevazilik ve edebe binaen. Mevlayı Zülcelal imanımızdan lezzet almayı yaşarken de ebediyyete irtihal ederken de muhafaza etmeyi nasibi müesser eylesin İnşallah.

2|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• nefs nefs nefs...

1|0
    0|0
    • Nasıl ne haddime ? Münafık adama münafık denir. Bunda nasıl bir problem var anlayamadım.

• Hay Allah'ım ya ne alakası var ! ? Ben yukarıdaki tanıma göre ne anladığımı yazdım. Adam da onu sormuş. Bu soruda cihad edecek bir şey mi ? Hayret bir şeysiniz...

• tek fark sanırım özü yaşamak ve uygulamaktır saygılarımla

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• “Başını ne yana döndürürsen ALLAH'ın VECH'ini görürsün” (2/115)

Tahkiki iman eden bunu yaşar..Bu ayetin sırrına ermiştir..

Taklidi iman eden ise sadece Allah ismine iman eder..İşin derinine inemez.

0|0
    0|0
  • Şu an senden duyuyorum bu kavramları ancak senin yazdığına göre takliti iman; kısacası münafıklık oluyor, tahkiki iman; gerçek iman oluyor.

0|0
    0|1
    • münafik demek senin ne haddine...diyebilecğimiz tek şey ALLAH daha doğrusunu bilir olacak.

• sen taklidi iman sahibinin münafık olduğunu da nerden çıkardın... münafık demekle bişey kazanamazsın...doğru yola çağır madem güzelce...

• açıklamasını yapmışsın zaten sorunun...

0|0
    0|0
Yükleniyor...