Karadedeler Olayı...

Arkadaşlar son zamanlarda sinema devrinde geçekten çok ilginç bir olayla karşılaşıcakmışız gibi geliyor. İnternette dikkatimi çekti Karadedeler Olayı diye geçiyor film ve bu olay Türkiye'de yaşanıyor Türkiyede yaşanması daha da ilgimi çekti. Bu bir korku filmi yaşanmış bir film. Çok sayıda fragman var hemen hemen hepsini izledim sayılır film 16 Eylülde vizyona giriyor. Siz bu film hakkında ne düşünüyorsunuz?

Güncellemeler:
1989 yılının ocak ayında bir haber ajansı gazetelere K? in D? Köyünde, köylülerin hava karardıktan sonra "CiN BENZERi" esrarengiz yaratıklar gördükleri için saat beşten sonra korkudan sokağa çıkamadıklarıyla ilgili bir haber geçti. Haber tüm gazetelerde küçük puntolarla önemsiz bir haber olarak yayınlandı.

Arkadaşlar link burada okuyabilirsiniz konusunu. link
Arkadaşlar bugün bu bahsettim film geldi ve size izledikten sonra yorumumu yapıcam bakalım film nasılmış...
Arkadaşlar gerçekten çok değişik bir konusu var başta belki sıkıcı gibi geliyor ama gördüğüm bir görüntü benim tüylerimi diken diken etti izlemelisiniz kesinlikle.

0|0
11|22

En İyi Erkek Görüşü

• karadedeler olayi 1989

1989 yılının ocak ayında bir haber ajansı gazetelere k... in d... köyünde, köylülerin hava karardıktan sonra "cin benzeri" esrarengiz yaratıklar gördükleri için saat beşten sonra korkudan sokağa çıkamadıklarıyla ilgili bir haber geçti. haber tüm gazetelerde küçük puntolarla önemsiz bir haber olarak yayınlandı.

aynı günler haber,yeni okul mezunu genç gazeteci h.b nin dikkatini çekti ve olayı yerinde araştırmak için k... in d... köyüne gitti. köyde konuştuğu ve filme aldığı herkes birtakım yaratıklar gördüğünü iddia ediyor ve akşam saat beşten sonra kesinlikle sokağa çıkmıyorlardı. herkesin gönülden inanarak korkuyla anlattığı esrarengiz olaylar genç gazeteciyi köyde kalmaya teşvik etti.

tam on bir gün süreyle köyde kalan gazeteci olağan üstü hiç bir olaya rastlamayınca yanında getirdiği video kamerayı köydeki 14 yaşında bir çocuğa bırakarak köyden ayrılmaya karar verdi. çocuk, eğer köyde olağandışı bir şey olursa kamerayla kaydedecek, daha sonrada kasetleri gazeteciye verecekti.

genç gazeteci, köyden dönüşünden üç gün sonra gece yarısı, sivil giyimli dört jandarma tarafından istanbul daki evinden, köyde kayıt yaptığı kasetleriyle birlikte alındı ve k... in l... ilçesinin jandarma komutanlığına getirilerek bizzat bölgedeki jandarma komutanı kıdemli yüzbaşı a.s. tarafından sorgulandı. bu sorgulama kamerayla kayıt edildi... sorgulamanın sebebi d... köyünde üç hanede, video kamerayı bıraktığı çocuk da dâhil olmak üzere toplam 7 köylü kısmen

parçalanarak öldürülmüş, evlerin birinin duvarına ise kan kullanılarak h.b nin ismi arapça alfabeyle yazılmıştı...

olay büyüyerek halk arasında korku, kargaşa ve paniğe sebep vermesin diye bir cinnet olayı gibi köylülere anlatıldı ve örtbas edilerek, cenazeler sadece köylülerin ve jandarmanın katılımıyla büyük bir gizlilikle köy mezarlığına defnedildi.

köylülerin çoğu bu olaydan sonra köyü terk ettiler.

sorgulandıktan sonra serbest bırakılan h.b.nin üzerindeki tüm giysiler(iç çamaşırları ve çorapları dâhil),botları, çantası ve not defteri 3 şubat 1989 salı günü , d...lar köyünün arkasındaki ormanda terk edilmiş olarak bulundu.

gazeteci h.b.nin ismi ise kayıplar listesinde kaldı...

yüzbaşı a.s. olaydan bir sene sonra 1990 yılında psikolojik bir rahatsızlıktan dolayı malulen emekli olarak istanbul'a yerleşti ve tedavi görmeye başladı.

2006 yılında ise henüz 59 yaşındayken, girdiği bir bunalım sonucu kendisine ait tabanca ile başına bir el ateş ederek intihar etti.

babasının ölümünden sonra yüzbaşı a.s'nın özel kasasını açan kızı s.f, kasada üç adet büyük zarf buldu. zarfların bir tanesinde siyah beyaz fotoğraflar diğer ikisinde ise kayıp gazeteci h.b.ye ait bir not defteri, 1989 yılına ait gazete kupürleri ve üç adet video kaset vardı.

kasetlerin üzerinde yazan tek şey; karadedeler olayi 1989'du.

ilk video kayıtları gazeteci h.b.nin köylüler ile röportajını, ikincisi ise h.b.nin babası tarafından sorgulanmasını içeriyordu.

üçüncü ve son video ise köylü çocuğun çektiği görüntülerden oluşuyordu

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 21

• Gerçekten yaşandığına inanmıyorum ama ilgili çekti mutlaka izleyeceğim ve üstüne iyice tartışmak isterim.

1|0
    0|0
  • Kara dede benim!

Hayır, kara dede benim!

Hayır benim...

Kara murat değilmiydi o?

2|0
    0|0
  • Kulaktan kulağa yayılan, internet üzerinde itibar gören ve geçmişte önemsenmemiş bir olayın sonradan ortaya çıkarılması. vuhuuu.

Güzel senaryo :) film için söylemedim, pazarlama çalışması için gerçekten başarılı bir iş, gelelim filmin fragmanlarına; Canon 7D lerle çekilmiş güzel iş çıkarılmış. Fragmanın ve fotoğrafların üzerinde ufak çaplı yaptığım gözlemde after effects e birkez daha aşık oldum. :)

Burda zekice olan; hazırlanan materyaller değil hikayenin kendisi ve filmin pazarlama çalışmasıdır. Zira aynı materyallerin birebir aynını oluşturmak benim ve birlikte çalıştığım ekibim için zor iş değil. Filmi izlemek isterim..

1|0
    0|0
    • ya lütfen insan izleme şevkini kırmayın böyle profesyönel düşüncelerinizle :)

• filmi izlediğinizde hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz, hikayede ve tanıtımda bir sorun yok, gerçekten insanı düşündürüyor ama hem fotoğraflar hem film fragmanlarında beklentiler yerle bir oluyor, resimi sitesinde resimlere bakarken makeover ları farkettiğimde iletişim bölümünden küfretmek istedim beklentilerimi salladığı için.

• Sadettin teksoy da bunun ile ilgili haber yapmisti sonra ne olduysa sadettin teksoy cok korkmus ve programi birakmisti hatta uzun sure televizyonlara falan cikamamisti

boyle bir seyin varligi yuzunden

bu kadarini hatirlayabildim :)))))))))

1|0
    0|0
    • aaa öylemi bunu bilmiyordum bak :)

• aman haa dikkatli ol sen de ortadan kaybolma sakin :((((((((((

• :) ahah yok yok bir şey olmaz.

• Oyşş tıkandım izleyesim geldi.izledikten sonra gazetelerde filmi izleyenler tek tek katlediliyor yazarsa eneee:)

1|0
    0|0
    • :) iyi olur şu hayattan kurtulmuş olurum böylece.

• Kurtulmakmı yoksa başlangıçmı bilinmezde öbür tarafa gitmeninde bir şekli şemali olmalı:) şu fragmanlar kafama takıldı şaibe olabilirmi acep diye o korkuyla yakın çekim falan yapıyorlar

• :) izlenilmesi gereken bir film.

• Aynı şekilde Milo Jovovich'in oynadığı 4. tür diye bir film var. O da gerçek hayattan alınmış ve aynı şekilde gerçek kamera kayıtları da filmde gösteriliyor. Ama açıkçası psikolojinizi bozmak istemiyorsanız seyretmeyin derim. Çünkü onlar korkularınızı kullanarak sizinle temasa geçiyorlar.

1|0
    0|0
    • O filmi izledim evet ama o uzaylılarla ilgili bir filmdi.

• 70.000ailem var bunların hepsi cin olamaz perihancım.

• Perihan'a katılıyorum Gizemli. Çünkü bildiğim kadarıyla cin kelimesinin anlamı bilinmeyen ve görünmeyen demek. Yani bu kategoriye giren tüm varlıkları kapsıyor.

• Öcüüüüüüüüüü

2|0
    0|0
  • Bir kısa filmci olarak Türk sinemasının hala böyle filmlerle uğraştıgına akıl sır erdiremiyorum.. 1999 The Blair Project filminden tam 12 yıl sonra ..

ayrıca böyle bir olay falanda yok arkadaşlar insanların inançlarını sömürmeye devam eden bir korku sinema alışkanlıgımız devam ediyor..

Oradaki gerçek diye aksedilen videolarda hiçbiri gerçek değil yıllardır bu işin içindeyim bir oyuncunun oyuncumu yoksa gerçekten çocukmu oldugunu anında anlarım

1|0
    0|0
    • Evet bazı şeylerde anlayabilirsin ama ben ilk kez bir film için yorumsuz kaldım.

• abla ne yaptın korktum yaa

1|0
    0|0
  • hhmm ilginç bişi izlemek lazım.doğruluğunu bilemem tabi.

1|0
    0|0
  • doğru olduğuna inandığım ve acayip etkileneceğimi düşündüğüm gerçek bir olay merak ediyorum...nedense korkunun üzerine gidip izlemek çok fena bir durum... izlemeliyim

1|0
    0|0
  • eskiden olaylar abartılıyormuş bence gece gece korkutma beni :)))

1|1
    0|0
  • ... güncellemeye ;

bir görüntümü filmi kurtardı.

1|0
    0|0
  • Paranormal activitye benzetilmeye çalışılmış saçma bi film

1|0
    0|0
    • saçma değil amorin lütfen paranormal activitiy daha farklı.

• Güncelleme3:hala tatmin olmadıysan, korku filmi izlemek ve psikolojini bozmak istiyorsan bana söyle.Daha beterini biliyorum.

• neymiş söylermisin merak ettim bende? daha beterini değil beterin beterini istiyorum ben.

• çok ilginç bir olaymış . . .

Böyle şeylerle fazla uğraşmamak lazım . . .

1|0
    0|0
  • Doğaüstü olaylarla ilgilendiğini okumuştum sanırım bir yerde, bunlardan mı bahsediyordun gizemli?

1|0
    0|0
    • Tam olarak bunlardan değil sonuçta evrende bir çok varlık var adını dahi bilmediğimiz ama insanlar nerede bir varlık görse bunu cin olarak adlandırıyor.

• Uçanlara ufo diyoruz uçmayanlara da cin:) İlgi çekici şeyleri benimle de paylaşırsan sevinirim.

• elbette ne demek.

• Konusu ne üzerine filmin ben ilk defa duyuyorum.Ayrıca kimler tarafından yaşanmış?

1|0
    0|0
  • ... Eski korku filmleri gibi olmasında,çok komiktiler.

1|0
    0|1
    • hayır verdiğim linke kesin bakmalısın çok farklı ben böyle bir şey görmedim.

• ... Uzaylıyıda taşlamışlardı :) Yapma gizemli !

Cin,Büyü,Karabasan, yada bilemediğimiz canlı varlıklar vardır.Bir çok insan farklı farklı durumlar yaşamışlardır.Bir gerçek vardır,O'da ; hiç biri gerçek anlamda görüntülenememişlerdir.

• Belki görüntülenememişlerdir ama yaşanılan şeyleri filme aktarmaları bence güzel bir düşünce.Sanırım bu filmde bir varlık görünmüyor insanların yaşadıkları korku dolu anlar gösteriliyor bana öyle geldi fragmanlardan.

• kocaman bir yalandan ibaret bir film

1|0
    0|0
  • gizemli swnde mi? korktun..

sende korkarsan millet ne yapsın..

1|0
    0|0
  • bu olay gerçek değil..

cinler öyle bir şey yapamaz

insanoğluna doğrudan zarar veremiyorlar

1|0
    0|0
    • onların içlerine karışırsan boyut değiştirip o çizgiyi aşarsan onlarda zarar veriyor.Buda bir gerçek.

• hep şunu merak etmişimdir

bazılarına musallat olurken aynı ortamdaki diğerlerine etki etmemesi

bunun cevabıda korku aslında

korkan gidiyor sadece

• Bu inançsızlğında verdiği bir durum ama.Diğer kişiler inandıkları için görmüyorlar iman güçleri öteki kişilere göre daha fazla olabilir.

Kızlar Ne Diyor 11

• Gizemli ya zaten senın dıger sorundan dolayı halen gecelerı korkuyorum..

Bu olayı da okumutum onceden bence bu bır pazarlama teknıgı ve bu fılm halen pıyasda neden yok.. ha olsada ızlemıycem zaten..

dedeler kabus gıbı..

2|0
    0|0
    • kıyamam sana :) canım benim yaşadıım şehire geldi 15 gün soonra gösterime giricekmiş bende önce sinemada gördüm snra nette araştırdım ilgimi çekti.Etkileniyorsan izleme tabiki canım.

• of desene yıne ben kendıme hakım olmayıp okuycam yıne korkucam ...:)))

• Şey dicektim bana anlatsana biraz , mesajla ama .))

1|0
    0|0
  • Gizemliii sen beni öldüreceksinn :))

1|0
    0|0
  • Hangi sahnede korktun...? Bazı sahneler anlık olarak etkiliyor..

1|0
    0|0
    • cini gördüğüm sahnede

• cin gözükmedi ki...sadece atın üstünde gidiyordu bir yerde:P

• hayır o değil o yaşlı bir dede benim dediğim cin eski yıkık dökük evin içinde çocuğun kardeşi çocuğu korkutmak için saklanıyor o arada yere bir şey düşüyor bakıyorlar kaçıyorlar ilk önce bir şeyler göremiyorlar sonra bir kez daha arkasına bakıyor o arada uzun yerden yüksekte birisi hızlı bir şekilde hareket ediyor onlara doğru.

• Doğrudur inanırım böyle şeylere.İzlemek lazım.

1|0
    0|0
    • Semum filmide gerçek bir olaydan alınmış.Gerçek olay İzmir de gerçekleşmiş.

• Film kötü çekilmiş olabilir zaten benim dikkatimi film değil hikayenin gerçekliği çekmişti

• aynı şekilde.

• Evet ben okudum gerçek ve filminide izleyeceğim ayetel kürsiden çok korkar o mahluklar dua okununca pusuya yatarlar

1|0
    0|0
  • tuhaf :) 16 eylül'de gidelim izleyelim bakalım korkacak mıyız :)

1|0
    0|0
  • Nette izleyebiliyormuyuz?

1|0
    0|0
  • ilk kez duydum bende..bunu izlerken tek olmamaliyim.

1|0
    0|0
  • Hiç duymamıştım, şimdi izledim fragmanını ilginç bir filme benziyor. İzlemeliyim:)

1|0
    0|0
  • İnanılmaz bir merakla bekliyorum..Hatta ilkokuldan beri hiç görmediğim bir ilkokul arkadaşımla sözleştik beraber gideceğiz..:)

0|0
    0|0
Yükleniyor...