Fantastik edebiyat türünde önerileriniz nelerdir?

Fantastik edebiyat önerileriniz nelerdir?

Kendi zevkimi öncelikle belirteyim..

Eddings - külliyatını yerim.

C.S.Lewis - Aslan'a aslan demesi bile gönülleri fethetmesi için yeterli, tüm Türk lokumlarını yerim. ezlan

G.R.R. Martin - Diziyle beraber yenmeye başlandı, geç kalınmış bir yemekti, delicious

Tolkien - Betimlemeleri ve alt metinlerini yer insan ama diğerleriyle kıyaslandığında görece ağır yemektir, elbette.

Terry Brooks - Diğerlerinden sıkılınca yenir

P. S. : Rowling hariç, önerileriniz kabul edilir. Isınamadım ona pek. Le Guin külliyatı da elimin altında var, big brother sağolsun ama ona hiç elim gitmedi, nedense.

0|0
8|6

En İyi Erkek Görüşü

• ejderha mızrağı serisinin weis-hickman ikilisi tarafından yazılmış kitapları. yine aynı ikilinin ölüm kapısı isimli eseri. ki oldukça güzeldir.

tolkien 'nin kitapları güzeldir filmleri çıkınca seriden soğudum.

game of thrones' a diziyle başladık ama kitaplar çok daha iyi çıktı. okumayanlar okusun diziden çok farklı.

0|1
    0|0
    • evet kitaplar daha iyi ama dizi de bence prodüksiyon olarak çok iyi. kısaltmalar mecburen oluyor görsele aktarılırken. teşekkürler öneriler için

• yok pc den okumak bana göre değil, elimde kitabı hissetmeden olmaz,gazetede öyle... beklerim artık mecburen.

Kızlar Ne Diyor 8

• G.R.R Martin ciddi ciddi mükemmeldir.Ben Tolkien hayranıyım bir tek Tolkien olsun aban bir şey olmaz hesabı yani dünyada kitapların tükenmesini umursamayabilirim elimde onun tüm kitapları olduğu sürece.Yalnız bir The lord of the rings i okuyup bırakmayın istirham ederim, bunun daha silmarillion u var ( ne kadar sonradan oğlu çıkarsa da kendi notlarındandır ), Hobbit i var The Legend of Sigurd and Gudrún ı var,The Children of Húrin i var daha da bissürü var yani :))

Ah! like gold fall the leaves in the wind, long years numberless as the wings of trees!

0|1
    0|0
    • hobbit i okuduğumda daha LOTR filmi çıkmamıştı. silmarillion filmden sonra elime almışlığım var. diğerlerini okumadım, teşekkürler tavsiye için

• Pekala senin de tavsiyen için teşekkürler öyleyse :)

• rica ederim, yine bekleriz efendim

• operadaki hayalet ( gaston l eroux ) gotik edebiyat her zaman ilgimi çeken güzide bir tür farklılıkları seviyorum

0|1
    0|0
  • Bunları yazdınya bana hemen kitap önerini bekliyorum ...

0|1
    0|2
    • eddings ten girerdim ben olsam elenium, tamuli, belgariad serileri. bunlar çok akıcı geliyor bana. bu yazdıklarım arasında favorim eddings. beğenine göre benzer ya da daha ağır da öneririm şeyime

• Beni eksileyenlere gelsin , hayatın anlamını bulurlar inşallah :)) link

• haha iyiymiş :))))

• İhsan Oktay Anar düşünülebilir.

Tolkien

Le Guin bilimkurgu- fantastik olarak düşünülebilir.

Ben daha çok bilimkurgucuyum.

1|1
    0|0
    • hee seni biliyorum bitter montag

• anne üniversitelerdeki kadrolaşmayı biliyorsun şakirde mi olayım de, o yüzden kadro sevmiyorum de. bisiklet kadrosu desen neyse 20 inch isterim de

çok kötü oldu la bu. senin boya 20 inch olmaz gerçi 18 inch olur

• :DDD anca 18 evet

• Ateş ve Buzun Şarkısı (Game of Thrones - Taht Oyunları serisi yani) dizisi de çıktı o yüzden popüler oldu ama kitapları okumanı kesinlikle öneririm.

0|1
    0|0
    • onu severim zaten yukarıda belirtmiştim. thanks anyway

• ihsan oktay anar puslu kıtalar atlası tek geçerim :))

0|1
    0|0
  • Bram stoker

İhsan oktay anar

Tolkien..

0|1
    0|0
  • frank herbertin - DUNE serisi güzeldir eskiden okumuştum

0|1
    0|0
    • onun oyununu oynardım amiga da. pek severdim. kitabın ilkini alıp yarım bırakmıştım. geçen burada yine aklıma düşürdüler, o var listede yani elize. thanks

Erkekler Ne Diyor 5

• George Martin'in Dunk and Egg serisi ve Buz ile Ateşin Şarkısı serisinin 5 kitabını okudum. Tolkien yaratıcılık bakımından ne kadar zekiyse bana göre Martin'de olay örgüsünün akıcılığı yönüyle Tolkien'dan iyidir.

Ama her konuda ikisindende iyi olan bir isim Robert Jordan, Zamanın Çarkı serisiyle fanstatik edebiyatın ebedi kralı olmuştur. Tabi bana göre...

0|1
    0|0
    • bunu geçen yine sanırım senden duymuştum (zaman çarkı) kaç bin sayfa idi o :)

teşekkürler hatırlatma için

• Robert E. Howard kitapları olabilir kimeryalı conan, solomon kane bunlar fantastik aksiyon dolu şeyler

0|1
    0|0
  • yüzüklerin efendisi üçlemesi

0|1
    0|0
  • fantazi dalında hakan taşıyan favorim.

0|1
    0|0
  • ilk defa duyuyorum bunları beynim uyuştu neyse bi sigara yakayım en iyisi

0|1
    0|0
Yükleniyor...