Bale hakkında genel olarak neler düşünüyorsunuz?

Baleye yaklaşımınız nedir? Gösterilere ne sıklıkla gidersiniz? Seviyor musunuz? Bunun gibi sorulara yanıt verebilirsiniz... Hem bildiğiniz gibi Türkiye'de opera, bale hatta tiyatroya bile ilgi duyulmuyor. Bunların nedenleri üzerine de konuşabilirsiniz...

Bilmem bilir misin Yves Saint Laurent ve Pierre Cardin gibi markaların ilham perisi ve çağımızın en büyük dünyaca ünlü bale dansçılarından biri olan Maya Plisetskaya dün gece kalp krizi nedeniyle yaşamını yitirdi.

Şuraya bir video bırakalım:

0|0
4|6

En İyi Kız Görüşü

• Çok küçükken yaptım keşke devam etseymısım..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Gallerde oynamasa aslında dünya kupalarında da başarılı performans gösterirdi, o kadar yüksek bonservis ödenmesi de hataydı insanlar çok yüksek performans bekliyor ama önünde Ronaldo gibi egoist bir adam var, ona rağmen çok sevdiğin biridir, yeteneklerine hayranım

0|0
    1|0
    • Ben diyecek tek bir söz bulamıyorum. On dokuz yaşındasınız, bravo size!

• Boşunasınız. Israrla da devam ediyorsunuz şansınızı zorlamaya. Tek temennim böyle kalmanız. Geçtim sanatı, baleyi siz nasıl konuşulması gerektiğini bilmiyorsunuz.

• Bale'ı konuşmayı beceremiyor muyum? 100 milyonluk oyuncu değil desem haklısınız derdin ama

• Bale sevmem

0|0
    0|0
    • Niçin? Nedenlerinden bahsedin. Önemli olan bu. Sevmem deyip geçiştirmeyin.

• İletişim kurulması en zor insanlardan birisiniz sanırım. Her şeyi sevmek zorundasınız demiyorum, neden sevmiyorsunuz diyorum? Sitem değil yani bu, nedenlerini merak ediyorum. Gitmemiş olabilirsiniz, hayatınızda hiç izlememiş olabilirsiniz, müziğinden hoşlanmıyor olabilirsiniz, duygusuz olabilirsiniz. Bir sürü nedeni olabilir bunun

• zor anlarım :D müziğii uykumu getiriyor hareketleri sıkıcı geliyor. oldu mu

• Bale çok iyi bir futbolcu sol ayağını en iyi kullananlardan, dünyanın en pahalı transferi o, Real madrid tam 100 milyona aldı tottenhamdan, tüm bildiklerim bunlar.

1|0
    0|0
  • Sevmiyorum çünkü herkes bale bilse ülkeye ne katkısı olacak başka bir ülke bizi tehdit etse çok fena bale biliyoruz ona göre ya da topluma katkısı olmaz tek katkısı insana esneklik katması

0|0
    0|0
    • Siz silah kullanmayı öğrenin. Böylece başka bir ülke sizi tehdit etse benim silahım var dersiniz.

• Hayatın gerçekleri şu sözümü de unutma "eğer barış varsa birinin daha güçlü bir silahı vardır"

• Aynı fikirde değilim.

• Saçma ve gereksiz buluyorum.

0|0
    0|0
    • Bunların nedenlerinden de bahsetseydiniz keşke.

• Evet 1 adet "me" eksik yazmışım. Yani sevmiyorum. Daha önce bir çok kez farklı izlenimlerim oldu. Ankara devlet opera ve baledeki gösteriler, tv vs... Ama hiç beni çeken birşey olmadı sevemedim. Ama mesela piyano dinletilerini severim. Bir cok sanatsal seyleride severim. Lakin bale ve opera bana göre değil ya :/

• Pekala : )

• Twerk daha guzel onu ogren

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Baleyi izlemek mi yapmak mı konusunda sordun bilmiyorum ama. Ben bale izlemek konusunda olumlu düşünüyorum. İzlediğimiz şeyler hep yüzeysel kalıyo. Basit bir film bile bize etki edebiliyosa bunca dal varken neden sadece sinema üzerinden gidelim ki. Sporu da izlemeliyiz sanatı da. Hepsi ayrı ayrı şeyler katıcaktır bize. Bale yapmak konusundaysa şimdi benden geçtiği için çocuklarım olursa onların yapmasını istemem gibi. Çünkü bale vücudun şeklini ve anatomisini zamanla değiştiren bir spor. Biraz katı yani. İsterse neden olmasın ama kendim zorlamam bu konuda.

0|0
    0|0
    • Bale izleyenleri bile burada bulmak, samanlıkta iğne aramak gibi. Bale dansçısı birine denk gelmek de neredeyse imkansız sanırım. O yüzden daha çok "izleyici" veya "izlemeyici" konumundan soruyorum. Seviyorsanız neden, sevmiyorsanız neden şeklinde. Ve bir yerde hak veriyorum. Sporu da izletmeliyiz, sanatı da demişsiniz. Zaten öyle değil midir? Pardon, Türkiye'de öyle olmayabilir ama gelişmiş ülkelerde masa tenisi biletleri bile 1 haftada bitiyor. Burada geçtim masa tenisini, basketbol maçlarının yapıldığı salonlar bile neredeyse boş. Türkiye'de spor anlayışı sadece futboldan ibaret sanıyorum.

• Biraz kültürle ilgili bir şey bu. Kültür derken eğitim veya cehalet olarak demiyorum. Türk kültürü açısından. Ve tabiki biraz gelişememekten. Buz pateninde bile dünya şampiyonluklarımız var oysaki. Maddi durumuda katmak lazım işin içine. Futbol maçını izlemek para kazandırırken balenin, tiyatronun tek getirisi duygusal yönden gelişim olduğu düşünülünce malesef sanata ilgide düşük kalıyo. Nasıl ki kitap okunduğunda farklı dünyalar, görüşler görüp empati kurmayı öğreniyosak düşünme ve hissetme şekillerimiz değişiyosa tiyatro, bale, müzikte de böyle. Populer kültür değişen kültür demek oldu artık. Populer şeyler sürekli değiştiği için daha çok takip ediliyo gibi. Futbolda populer kültürün bir parçası. Konuşamayan birinin işaret dilini öğrenip çok mutlu olup yeni bir dünya keşfederek konuşması gibi bu dallar. Bir kez tatsalar bunu aslında ne kadar güzel olduğunu ve farklı şeyler öğretip farklı şeyler hissetmemizi sağladığını yani bize zenginlik kattığını bilseler herkes severdi bunları.

• Güzel bir sanat. İzlemesi zevkli. Bence belli bir eğitim düzeyini aşmış insanlar tarafından rağbet görüyor. Cahiller ne anlasın.

0|0
    1|1
    • Haklı olabilirsiniz ama yine de demeyelim öyle, kırılabilir insanlar.

• allah taksiratını affetsin

0|0
    0|0
Yükleniyor...