Hz. Muhammed'in birden fazla kişiyle evlenip çocuk yapması?

Benim aklımda biz soru var arkadaşlar. Eski zamanlarda bayanları koruma altına almak amacıyla birden fazla kişiyle evlenmek caizdi burada bir sorun yok fakat amaç koruma altına almaksa neden o kadınlardanda çocuk yapmışlar?

0|0
5|17

En İyi Erkek Görüşü

• Bak canim evlenme nedir once bunu bilelim anlayalim sarti nedir.
    Evlenmede cinsel birlesme sarttir , evet eskiden savaslar hastaliklar coktu erkekler neredeyse 35 inde oluyordu kadin dul nereye kime gidecek ac susuz sokaklar tehlike. Hep cinsellik acisindan bakiyosunuz. Cinsel birlesme oluyorsa cocuk olmasinda ne sakinca var.

0|0
    0|0
    • Amaç koruma altına almaksa cinsellik şart mı sence?

• Hayır neden ilişki mecbur olsun

• Kari koca olmanin sarti budur neden anlamak istemiyorsun , aksi halde kardes olur kardes olmanin sartida ayni Ana babadan olmaktir

Erkekler Ne Diyor 16

• Çocuk yok. Ancak muhammed cinsel hayatına düşkün biriydi. Tabi ki peygamber olarak nitelendiren birinin bir kadından diğerine geçmesi üstelik ahlak ve etikten bahseden bir dinin peygamberinin yapması tam bir aptallıktır.

1|1
    1|1
  • Cocuk yoktur yalan atma az arastir.. ilk karisi hatice ile oluyor cocuklari ikinciside aişe dir ondan cocuk yapmamistir bu kadar bilgisiz olma

0|1
    0|0
    • Mariadan yok mu

• Mariadan cocuklari oluyor, ama cocuk dogustan sonra ölüyor. Iyi arastirin.
      Cocuguda büyük ihtimal Muhammedin esleri öldürdü, kiskancliktan. Maria sadece bir Carriyedi, Muhammedin esi degil.

• İbrahim kimden o zaman arkadaşlar?

• Cünkü Muhammed o kadinlar ile Siyasi, Maddi ve Cinsell nedenlerden dolayi evlendi.

Muhammed o kadinlari korumak icin aldi sacmaligi Müslümanlarin Muhammedin ahlaksizligini örtmek icin uydurdugu bir yalandir.

Cünkü insanlar Muhammedi tanisa bugün yüz milyonlarca Müslüman bu Dini terk eder.

Muhammed kendi evladinin, karisi ile evlenen bir kisidir.
    Muhammed ona her kariyi helal kilan Ayet indiren bir kisidir.
    Muhammed onda 30 erkegin cinsell gücü oldugunu idda eden kisidir.

0|0
    1|0
  • Hz muhammedin sadece hz hatice ve hz aise den cocugu vardir.. Digerleri saddece dul olduklari icin bakimini ustlenmek amacla evlenmistir araplarda yaygun olan bir gelenek yasli dul bakacak kimsesi olamayan kadinlari evlenerej himayeye almak. Sadece hz aiese annemiz evlendiginde 19 yasinda bakiredir diger butun esleri 55-70 yas srasinda cocuklu duldur. Ve allah evliligi 3 ile sinirlandirinca 4 unu bosamis fakat bakimlarina devam etmistir.

0|0
    0|0
    • İbrahim, Mariadan

• maria mi? kim uyduruyor bunlari? peygamberimizin 7 tane eşi vardir bunlar Hz. Hatice (r); Hz. Sevde binti Zem’a (r); Hz. Aişe (r); Hz. Hafsa binti Ömer (r); Hz. Zeyneb binti Cahş (r); Hz. Ümmü Seleme (r); Hz. Ümmü Habîbe (Remle binti Ebî Süfyan) (r); Hz. Cüveyriye binti Hâris (r); Hz. Safiyye binti Huyey (r) dir.

• daha iyi bir örnek istersen video yu izleyebilirsin. senin ilgilendigin kısım 6:40 da başlıyor. https://www.youtube.com/watch?v=FwVfGcJPJtk

• Bu konu hakkında yorum yapmayacağım çünkü Müslümanlar bana saldıracak biliyorum hem şikayet bile edilebilirim bu konuda. Her halde sende bu soruyu kızıştırmak için sordun. Zaten kaldırırlar birazdan.

0|0
    0|0
  • Korur ama korunmaz

0|0
    0|0
  • çocuk güvencedir. senin yarına garantin yok karşı tarafında.. birinin sana sahip çıkması gerekiyorsa bu kişi çocuğun olur

0|0
    0|0
  • Evlendiği kadının da hakkı değil mi kendi çocuğuna bakmak?

0|0
    0|0
    • Şöyle düşün sen o adamın ilk karısısın ona bağlandın o da sana bağlandı sen izin verirmiydin onlarla ilişkiye girmesine?

• Allah aşkına neden sapmışım yahu üste çıkmak için saçma sapan konuşmayın

• Ben sacmalamam.

Asil soru: Niyet korumak ise neden çocuk yapmıştır.

Formatı değişen sorunun son hali:
      Birden fazla evlilik yapmasına izin verir miydin.

Ben saptırmana rağmen ikisine de cevap veriyorum.

Eğer müslümansan kuranda caiz olan bir konu hakkinda şüpheye bile dusmen günah.

Değilsen de soruyu sizin dinimiz ne saçma diye sor, müslüman gözüküpte içten vurmaya çalışma.

• Bütün eşlerinden çocuk yapmamıştır.

0|0
    0|0
    • Hepsinden bahsetmiyorum

• Efendimiz, Hz. Hatice Vâlidemiz ile korumak amacı ile değil, sevdiği için evlenmiştir. Ondan da tabi ki çocuğu olacaktır. Korumak için aldıklarından kimden çocuğu oldu? Ayrıca Maria kim saçmalamayın lütfen. İncil mi okuyorsunuz?

• “Sonra Allah (c. c) Mâriye’ye çocuk bahşederek O’nu mükafatlandırdı. Biz ise bundan mahrum kalmıştık.”
      Hz. Aişe.

Çocuğu her eşinden yapmamıştır. Konuyu iyice okuyup araştırın

• hee koruma altında tutmak için yatağı dolduruyolardı haklısın canımcım

0|1
    0|0
    • bir tarafından anlamak isteyen arkadaş sende hoşgeldin

• yok canım ben kendi yorumumu yaptım sen nasıl düşünmek inanmak isityorsan inan buda benim fikrim kapiş ;)

• Hepsinden cocugu yok ki

0|0
    0|0
    • Hepsinden var demiyorum Hz. Haticeden doğal olarak var ama Mariadan da İbrahim var

• Kiminle konustugunu bilmiyorsun onun icin git biraz. Dini bilgi sahi ol ve bu tur sorulari soracaksan ondan sonra sor aptalligin luzumu yok haddini bildedim sonra pisman olursun

• Hayır ben sana diyorum ki Hz. Haticeden doğal olarak var ama İbrahim Mariadan. Amacını hala anlamış değilim. Benim dinim zaten yeterince zayıf burada herkesin fikrini öğrenmek istiyorum ama sizin gibi insanları gerçekten anlayamıyorum.

• Hikaye be kardeşim koruma ayağı g. t ayağı..

0|1
    0|1
  • çocuk yok iyi araştır

0|0
    0|0
  • Çoğunu görmemiş bile sadece yardım amaçlı yapılıyodu

0|0
    0|0
  • çünkü koruma altına aldı

0|0
    0|0
    • İlişkiye girmeden alınmıyor mu

• Iliskiye girdigini nereden biliyorsun aptal oradamiydin salak

• Be gerizekalı arkadaşımız hz. Haticeden doğal olarak çocuğu var peki ibrahim kimden? Mariadan değilmi beyin yoksunu arkadaşımız

• neden yapmasınlar? o kadınları nüfuslarına evliliklerine alıp sonra hadi sen bir köşeye geç mi diyeceklerdi? onları da eş olarak almışlar.. onlarında ilkinden bir farkı olmamış.
    ya bişeyelr bulacağız diye bir yerlerinizi yırtıyosunuz

0|0
    0|0
    • Amacım karalama ya da kötüleme değil sadece aklıma takılan bir soru var dedim polemik yaratmak için uğraşma. Sen birinin ilk eşi olsan diğerleriyle ilişkiye girmesine izin verebilirmiydib peki

• Yani ben bir bayan olarak eğer amaç sadece koruma altına almaksa evlenmesinde sakınca görmezdim

• tamam işte 1. es olarak düşündük.. bir de 2 eş olara düşünebilir misin diyorum.. ama neyse gereksiz uzadı

Kızlar Ne Diyor 5

• Evlendiği kadınlardan çocuğu var diyorsan Kaynağın nedir?

0|0
    0|0
    • Kaynağım bütün din hocalarım ve internet kitaplar. Ayrıca hepsinden var demiyorum doğal olarak hz. Haticedeb var ama birde Mariadan ibrahim var

• 2 kadından var sadece biri Hatice 6 tane zaten ne için evlendiği belli Diğeri de senin yazdığın kişi
      Mısırlı Hazreti Mâriye' bu kadın koruma amaçlı alınmamış Mısırın hükümdarı tarafından cariye olarak gönderilmiş Yani eş niyetinde Koruma niyeti ile eş niyeti farklıdır

• Çocuk yok, araştır konuyu

0|0
    0|0
    • Hz Haticeden ve Mariadan var

• Size demedim, soruyu sorana diyorum. Hz. Hâtice'yi örnek veriyor. O ilk eşi tabi ki çocuğu olacak.

• Tamam işte diyorum ki hz. Haticeden doğal olarak var ama İbrahim Mariadan? Eğer hz. Hatice'nin vefatından sonraysa ona bir sözüm yok

• Şimdi küfür etmeye başlamışlardır. :)

0|0
    0|0
    • İşte on yargılı beyinler yani yapabilecek hiç bir şeyimiz yok maalesef burada bir soru paylaşıyoruz öğrenmek amaçlı herkesin fikrini merak ediyoruz aptal insanlar çok biliyorlar ya hemen kendi yöntemlerini kullanırlar

• Beni sevmiyorlar dedim kız yanlış anlama.

• Anladım. Ama işte yapacak bişey yok üzücü insanların bu denli ön yargılı olması

• Ne cahil insanlar var bu sitede.

0|0
    0|0
  • Sana kim dedi çocuk yapmışlar diye gerçekten merak ettim

0|0
    0|0
    • Hz Hatice ve Mariadan çocu yok mu?

• Bunu güvenilir birine sorucam hatta birkaç kisiyede

• Benim din hocam hep bu şekil anlatır ve internette de böyle

Yükleniyor...