Gerçek seven ilişki yaşamak istemez mi gerçekten?

erkek arkımla ilişki yaşadık çok sevdik evlenmeyi düşünüyor ailemiz bilior bir anda oldu içkilide değildik. ama derler ya insan sevdiğine dokunmaz gerçekten bölemidir? bence sevdiği insanla aşkı herşekilde yaşar pişmanlık duymadan. ona dokunur sizce?

0|0
11|10

En İyi Erkek Görüşü

• syhmlk kusura bakma ama sitedeki en çok sorulan klişe sorulardan birini tekrarlıyorsun :)

neyse bu sefer özet geçeyim (özet demişim ama coşmuşum) , öyle aşklar da var ama günümüzde pek kalmadı.

bir kadının kalem kaşı için sayfalarca şiir yazıldığı günler bi kaç yüz yıl geride kaldı maalesef.

ayarı düşük kalb altınlar gibi kadınların da ayarlarıyla oynandı, değerleri düşürüldü.

artık kimse (afedersiniz) "şöyle bi kurcalamadan" ilişkisinin adına sevgililik demiyor.

ha ben de çok saf eski istanbul beyfendileri gibi yaşamadım ama önüne altın tepsiyle sunulanları hiç bir erkek reddetmez.

"dokunmaya kıyamayacak kadar" sadece bir kere aşık oldum, iki ay boyunca elini tutmaya bile gerek duymadım. sonra hepsi kocaman bir illüzyon çıktı gerçi.

neyse vardır efendim böyle aşklar.

sizi saf, temiz, ilahi bir aşkla sevecek gerçek mecnunu bulabilirsiniz. ama önce sizin gerçek leyla olmanız gerekli...

yadırgamak için söylemiyorum, zamanında ben de çok yaptım yapana da karışmam ama bir erkek sinema kuytusunda, bi bar tuvaletinde, park köşelerinde, ya da siyah camlı arabaların arka koltuklarında elde ettiği kadını sevse bile sence ne kadar saygı duyar?

0|0
    0|0
    • bizim öyle olmadı ayrıntıya girmedm ben bi bar köşesinde olsam orda böle bişey olsa belki daha farklı düşünrdü. ama oldu ve ağladım sevdiğimden değişk bişeydi ağladığımda bana benm karımsın sen dedi ciddi bişey oldğu için belki çok güvendm ilk yaşadığımında farkında bnu bilerek hareket edior. şmdi o samsunda ben izmirdeyim ekimde gelicek benm için sırf askere gtmeden nişan istiyo şimdi beni kaybetmekten korkuo sevmese saygı duymasa bana sen benm oldun namusumdun dermiydi. bana değer verior çok.

Erkekler Ne Diyor 9

• Ne kadar zamandır sevgilisiniz. bu da önemli. Ayrıca ilişki yaşadık sevdik cümlesi nedir? yani siz simdi normalde sevmiyordunuz birbirinzi de ilişki yaşadıktan sonra mı sevmeye başladınız? bu mudur? Bence eger kısa bir süredir birbirinizle sevgiliyseniz ve bunu yaşadıysanız siz artık duyguyu kenara itmiş ve sadece cinsellik üzerine kurulmuş bir ilişki yaşıyorsunuz. Gelecekte de bitime az kala çalacak zilleri duymazdan gelecek kadar kulaklarınızı kapatmışsınız

1|0
    0|0
    • 1 senedir beraberiz o anlamda demedim sevdik yaşadık derken bir insanı çok seversin ya gözün bişeyi görmez o anlamda. hani sadece sevgili değiliz biz aileler konuşuo anlatabildimmi ciddi bi ilişki yani. sadece cinsellik değil bana çok değer verior aşırı ksıkanıor seven insan kıskanır değer verir. şuan uzakta benm için gelior sürekli ben korkmam gerekirken o korkuyor kaybetmekten bnu anlayabiliorum

• uç örnekler üzerinden gittim.

seni olumlamaya veya yermeye çalışmadım.

benim değer yargılarıma göre gayet normal ama erkek arkadaşın "nasıl olsa eli mahkum benle evlenecek" diye düşünerek iyiden iyiye ayıya da bağlayabilirdi. örnekleri çok.

herkesin yaşam tarzına, değer yargılarına göre cevabı değişebilecek bir soru çünkü.

bir erkek daha çok bağlanırlen başka bir erkek "teslim olmak için evlenmeyi bile beklemedi, acaba benden önce neler yaşadı ya da evlendikten sonra bir sorun çıkartır mı" diye kafayı da çizebilir.

sorunun asıl cevabına gelince seninle birlikte olması seni sevmediği ya da aşık olmadığı anlamına gelmez. düğününüzü de burada bize duyurursun umarım:)

0|0
    0|0
    • inş olucak daha çok ksıkanıo artık beni kaybetmekten korkuo benm korkmam gerekirken o üstüme düşüo daha çok bu sebepten bırakcağını sanmıyorum

• gerçek seven sevdiğinden başkasını arzulamayan insandır zaten..fakat çok seven insan gerçekten sevdiğine kıyamaz, derler ya öpmeye koklamaya kıyamıyorum öyle birşey..saçma gelir belki ama öyle...eğer zaten gerçekten sevmiyorsa ilişkide alacağını almıştır bırakır gider...

0|0
    0|0
    • bizde öleydik ama birbirini çok sevince yşanıyormuş ben bunu anladım madem dokunmaya kıyamıosun gerçekten seviosun evlenincede dokunma bir imzamı değiştirio işi. değil gerçekten seviosan bence ikiside istiyosa tabi yaşarsın. kıyamam dokunamam falan pek inandırıcı gelmio bana şahsen

• .eğer zaten gerçekten sevmiyorsa ilişkide alacağını almıştır bırakır gider...

''İlişkide alacağını alır gider ne demek oluyor sanki para mı alıp gidiyor ilişki bir anlık birşey değil sağlıklı her insanın ömür boyu yapmak isteyeceği birşey''

• Re-laX kardeş sende erkeksin iyi bilmen lazım aslında..çevremde bile bir sürü tanıdığım var öyle bir kızı kafaya takıp aşk meşk ayağı sonra bir gecelik ilişki çok çabuk bir ayrılma evresi devamında...

Bu arada kıyamamak kelimesi evet banada çok garip geliyor ama değişik birşet bu tabiki çünkü karşı tarafı incitmekden soğutmakdan korkmada seni öyle bir şeye itiyor..fakat dediğim gibi gerçekten seven birinin dünyada tek arzuladığı insan sevdiği kişidir.bence iyi yapmışsınız:)Allah tamamına erdrsn.

• dokunur ama tek bırakma sebebi kendisinin ölmesi ve karşı tarafın aldatmasında ilişkinin bitmesidir

0|0
    0|0
  • alan razı veren razı.iş bir kaleme kalmışsa bizede mutluluk dilemek düşer. Çocuk zorla dokunmamiş ya gerisi hikaye.

0|0
    0|1
  • Bunu başka sorulardada söylemişimdir herkes cinsel birlikteliğe çok kötü bir olaymış gibi bakıyor ve buna göre yorum yapıyor.

Sevdiğin insanla ilişki yaşanmaz falan şeklindeki yorumlara katılmıyorum cinsel birliktelik biyolojik bir olaydır.Din veya içinde yaşadığımız toplumdan gelen örf ve yasaklamalara saygı duyarım ama böyle bir olaydan sonra sana nasıl kıymış,insan sevdiğine dokunabilirmi gibi yorumlarada katılmam.

0|0
    0|1
    • bencede böle evlenince dokunuosun ya ozaman sevmiosun sen aalakası yok çook seviosa dokunur bence gözüde başkasını görmez biran önce evlenmeye bakar mesela artık çok aşırı kıskanç herşeye karışıo giyinmeme herşeye sahiplendiğindemi bilmiorum kavga edioz ama o bağ bizi birleştirio

• Kıskançlık mevzusu apayrı bir olay onunda fazlası mide bulandırır fazla prim verme bu konuda.

• kişiden kisye değişir sanırım... ben yanımda uyumuasını severdim ve saçlarını okşamak bile mutlu eden etkendi benim için...

0|0
    0|0
    • bizimde öleydi ölede mutluyduk ama dedm ya çok sevdik ve yaşandı. şmdi bırakmam asla seni dior karımsın benm artık dio ynlışmı yaptım bilmiorum ama sevdim pişman değilm

• bunun sorumlulugunu tasıyacak kadar guvenıyorsan o kısıye ozaman bunu yapmısın gıbı davranım ezıklıgını yasamamaya bak ..

• öle tabi sadece aşırı sahiplenio şuraya gtme bunu ypma şunu giyme vs. skıor beni çok. karışıor herşeyime kıskanç aşırı derecede. iyimi kötümü bilmiorum

• sevdiğin kişiyle ne kadr zevk alırsın o yalan dokunmam kıyamam ben sevdiğimi arzular onu isterim

1|0
    0|0
  • aşkların sonu ıslak imzayla bitsin.ıslak vucudlarla değil

0|1
    1|0
    • Islak imza derken? Sen eski zamanda ıslatılan kalemlerden bahsediyorsun tıpkı o temiz aşkların eski zamanda kaldığı gibi...

• ıslak imzaylada biticek çok yakında inş

Kızlar Ne Diyor 11

• Sevdiğine dokunmama sebepleri isteksizlik değil zaten tam tersi çok ister ..sadece her şeyi zamanın da hayal edildiği gibi olmasını ister tabi ki sevdiği kızın duyacağı rahatsızlığı da düşünür.. illa dokunmaz diye bir kural yok karşılıklı istek olduktan sonra

0|0
    0|0
    • birden oldu ırı kıskanç işte herşeyime karışıo namusum oldn benm karım olcan dio ailesine bile söledi yani evlenicez. aşırı kıskanç bu sebepten kavga edioz bayadır

• gerçekten seviyorsanız ve işi resmileştirmeyi düşünüyorsanız , ayrılık çok kapris ve anlayışsızlık olmadığı sürece olmaz madem bunu isteğinizle bilinçli olarak yaşadınız güveniniz de vardır .. birbirinize sahip çıkın ve mutlu olun inşallah

• inş saol canım

• Dikkat ettimde yorumlarında sürekli ailemiz tanışıyor biliyor ilişkiyi diyorsun.Sanki ilişkisini bilen aileler tanışan hatta içli dışlı olan ailelerin çocukları sevgiliyken ayrılmıyormuş gibi konuşuyorsun o düşünceye nereden vardın?Evlenen insanlar bile ayrılırken kendini sana ailemiz biliyor tanışıyor diye şartlandırma.Umarım hayal kırıklığı yaşamazsın.

0|0
    0|0
  • ben karşıyım evlenmeden ilişki içine girmeyı. insan sonrasını da düşünmeli ya o kişi ile evlenmezsen?

1|1
    0|0
    • doğru haklısın bu ihtimal şuan düşünemiorsun işte herşey yolunca ciddisin aile bilio daha nolabilirki aldatma büyük bişe olmadıktan sonra bitmio . ki bana o güveni vermişki yaşamışım haklısın bitme durumuda var ama o daha basit kaldı işte o an

• saçma ! gerçek seven dokunsun yahut dokunmasın kalbi yerinde değildir bir kere. dokunmak o büyüyü bozmaz bence dahada kuvvetlendirir. insan bir kere geldiği dünyada, sevdiğine dokununca mı pişmanlık duyar yoksa sevmediği birine mi? :P

1|0
    0|1
  • Seni gerçekten sevdiğine inanıyorsan gerisi bahane. Sen sevmediğin bir insanla bırak birşeyle yaşamayı öpemezsin bile. Yada sevdiğin insana dokunduğunda hissettiklerin çok farklıdır birde sevmediğin insana dokunduğunda. Karşındaki insanın gerçekten adam olduğuna ve güven verdiğine inanıyorsan bırak herşey güzel kalsın . Fakat bunun devamını fazla getirme senden sıkılma ihtimalide doğabilir :)

0|0
    0|0
    • o uzakta şuan samsunda ben izmirdeyim aynı okuldaydık öyle tanıştık ekimde gene gelicek herzaman zor anlarımda yanıma gelior ölesine yaşamış olsa dielim sevmediği halde tee oralardan gelip yanımda olurmuydu arkında kaldı burda zorla neler çekti benm için sevmese değer vermese yanımda olurmuydu bunlar basit ama öönemli ayrıntılar bence. ona güveniorum bu sebep oldu. ki ciddi düşünüoruz basit bi ilişki değil ciddi olduğuna güvenmesem zaten yaşamazdım

• O zaman içini rahat tut gerçekten inanıyorsan ve güveniyorsan sorun yoktur .

• İnsan sevdiğiyle ilişki yaşamak ister tabiki. Ama bu ilişki bir tarafın canını acıtacaksa, hayatını zorlaştıracaksa dokunmamasıdır sevmek.

0|0
    0|0
    • saol canm evet bende öyle düşünüorum belki zamanı değildi ama ben sevdiği insana dokunmaz kıyamaz bnu doğru bulmuyorum sana dokunmasın ozaman gitsn aldatsın seni bu dahamı iyi? ozaman evlenincede dokunmucak sevio kıyamıo ya

• Seven erkek sevdigi kadina dokunmicakta kime dokuncak anlamis degilim.

Evlencekmissinizde iste ne guzel.

Allah tamamina erdirsin.

0|0
    0|0
    • evet bende öyle düşünüyorum dahada kuvvetlendi artık ayrılık açamıoruz mesela açtırmıyor o diom ya ben kaybetmeye korkarken o korkuyor düzgn biri olduğu için oldu sevmediğim insanın elini bile tutamam gerçekten seviomuşuzki oldu Allah hayırlısını versn artık

• kişiden kişiye değişir ama bnce insan sevdiğini daha çok ister :)

0|0
    0|0
  • Eger karşısındaki (sen) razı değilsen ve baskı yaparak birlikte olduysa sevmiyor demektir ama eğer razıysan sen de bir sorun yok gibi.

0|0
    0|0

• bir kuralı yoktur bunun iki kişi arasında onay görüyorsa yaşanabilir

0|0
    0|0
  • tekmeyi yediğinde anlarsın.

1|1
    2|0
    • biz onunla o olay olduktan sonra ben çok ayrılmaya kalktım tartıştık çok kıskanç ama o ayrılmadı bırakmadı peşimi tekme atarmı sence ?

yaptık oldu işte çok pişman olmasamda herşey yerşnde zamanında güzel tbiki.

Yükleniyor...