Paragraf sorularında zorlanıyorum, düzeltmek için neler yapabilirim?

Hepinize hayırlı akşamlar. Ben paragraf sorularında sıkıntı çekiyorum. Netlerimi 36-37'ye çıkarmak istiyorum ama şuan 34lerde :( Düzeltmek için neler yapabilirim , nasıl çalışmamı önerirsiniz ?

1|0
4|9

En İyi Erkek Görüşü

• Her gün düzenli 40-50 fix paragraf çöz atlamadan ! Bilemediklein üzerinde oturun hocalarınızla kafa yorup iyice pekiştirin. Zatn genelde sanatçı şair roman romancı vs vs konular klişedir. Bi iki hafta sonra bu paragraf çözmelerini zaman tutarak yapmaya başlarsın her seferinde kendini aşmaya bak ve oturduğun çözmeye başladığın an bitmeden kalkma. Sonra beyin alışkanlık üzerine bi sistemdir. Paragraf sorularını bi kere okuyup cevaplandırma şansın varmış gibi şartlandır kendini. Sadece bi kez okuyup cevap verme hakkın varmış gibi olsun. Bi süre sonra bu düzenle istediğin netleri elde edebilrisin. Tabi dilbilgisi bilgininde enaz herkes kadar olması gerekir genelin yapamadığı konu dilbilgisindeki hassas noktalardır. onuda aşabilirsen. En fazla bir iki yanlışla YGS nanesini atlatırsın. Şimdiden kolay gelsin başarılar ..

1|0
    0|0
    • Çok teşekkür ederim,önerilerini uygulayacağım.

Erkekler Ne Diyor 8

• Bol bol okuyacaksın, afedersin tuvalette bile oku, ne bulursan, hızlı okumayı ve hızlı okurkende anlayabilmeyi öğrenmek için çalışmalısın...

1|0
    0|0
  • Kitap kitap kitap, paragraf soru sayısını da artır ama kitap okumak daha önemli. bi de paragraf sorusunu çözme şeklinde önemli

1|0
    0|0
  • kıtap oku ama sevdıgın kıtapları oku. akıcı okuma kabılıyetın artsın

1|0
    0|0
  • kitap oku tek yöntem o bence

1|0
    0|0
  • kitap oku ama sesli oku ıcınden okuma

1|0
    0|0
  • hızlı okuma kursuna gidebilirsin. daha kısa sürede daha ok soruyu anlayarak çözebilirsin..

1|0
    0|0
    • Elimde hızlı okuma kitabı var..Teşekkürler.

• Nasil basardin bunu?Burda oyle kurslar yok malesef

• benimki üniversitedeki kurstu. belki online dersi vardır ya da videosu. youtube a yaz. hızlı okuma dersleri diye. bi de nerde yaşıyorsan oranın halk eğitim merkezine bi uğra talep olursa kurs açarlar.. hoca falan getirirler heralde.

• her sabah 20 tane çöz ve kitap oku ygs de 35 netim vardı :s

1|0
    0|0
  • ders dışı zamanlarında kitap oku. okudukça paragfrafları daha hızlı kavrayacaksın.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• bol ve çeşitli kitaplar oku

1|0
    0|0
  • daha cok soru cozebilirsn mesela

1|0
    1|0
  • Anlatılmak istenen genelde son cümlededir oraya odaklan.

1|0
    0|0
  • kitap okuyup anlamanı hızlandrmaktan başka yapcak bişe yok

1|0
    0|0
Yükleniyor...