Dövme yaptırmak günah mı?

Kesin bir şey söyleyin herkes farklı söylüyor günah mı ona göre yaptırıcam

0|0
11|9

En İyi Kız Görüşü

• Evet Peygamber Efendimizin hadisi var. Dövme yapanın lanetleneceğine ilişkin...

0|1
    0|0
    • şu hadisi paylaşabilir misin

• herkesin özgür inanç düşüncesi var Rabbim der inanip inanmama özgürlüğün var , inanan cennete inanmayan cehenneme gider diye ona bişey diyemem söylemedim ki. Benim inancım yaradın verdiği cana bilerek zarar vermek acıtmak her türlü günah. sadece hadisi sordum paylaşımın için teşekkür ederim

• Size söylemedim zaten üzerinize alınmayın lütfen. @pasioned

Erkekler Ne Diyor 9

• İnancın ne?

0|0
    0|0
    • Elhamdülillah müslüman

• İşin mantığı şudur: Dövme yaptırınca su deriye temas edemediği için Gusl kabul olmaz.

Biliyorsunuzki guslün farzlarında "İğne ucu kadar kuru yer kalmıyacak" diyor. Gusle engel olmayan dövme çeşitleride var ancak. Allahın verdiği güzelliği değiştirmeye çalışmak günahtır. Böyle olunca dövmede buna dahil oluyor.

Yaptırmamanızı tavsiye ederim.

• uygun degil. yaptirma...

0|0
    0|0
  • elbette günah abdestin kabul olmuyor sonuçta buda günah doğuruyor otomatikman

0|0
    0|0
  • Aslında buna en güzel cevapi diyanet bakanlığı sayfasinda bulabilirsin ;)

0|0
    0|0
  • bence kişinin orjinal hali en güzeli. ama küçük bir dövme de fena durmaz aslolan niyettir

0|0
    0|0
  • Bende araftayım. Bilmiyorum tam olarak. Geçici yaptıriyorum sırf bu yüzden:/

0|0
    0|0
  • Evet günah vücuduna çektirdiğin acının vebalini ödeyeceksin. Dövme yaptıran cenabet gezmiyor ayrıca.

0|0
    0|0
  • diyorlar ama günahsada cehenneme düşmezsin hemen merak etme

0|0
    0|0
    • Sen kefil oluyor musun düşmeyeceğine

• bak arkadaşım dövme yaptıran cenabet olur diyorlar ya o zaman cenaze namazıda kılınmasın sadece günah ama sevapları az ise bişi diyemem yani dövme yüzünden sadece cehenneme girmeyecek zinada girecek yalandan girecek içkiden girecek ama dövme enson :))

• Gunah otesi berisi yok

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Evet günah kimse günah olmadığını iddaa etmez zaten. Sadece gusul kabul olurmu olmazmı o tartışma konusudur.

0|1
    0|0
  • gunah tabıkı kendı canını acıttıgın ıcın abdest gecmıyor dıyenlere bakma ama abdest alıp gıdersen sıkıntı olmaz

0|0
    0|0
  • Evet tabikide sen ALLAH IN verdiği emanet bedene kötülük yaparsan... hem biri sana emanet bir şey verse sen onu kafana göre değişTiremessin ... Bu beden sana emanet ve sahibi de Allah. Eğer yaptirirsan bir ömür boyu abdest alamassin ve cezası ahirette geri döner bence😐

0|0
    0|0
  • Evet Peygamber Efendimizin hadisi var. Dövme yapanın lanetleneceğine ilişkin...

Demis birisi o yillarda hint kinasi tarzi dovmeler vardir. Kalici dövme nerde bulunsun :D amma salladiniz

0|0
    0|0
  • Bak canım cahiliye devrinden kalma olduğu icin peygamber efendimiz yasaklamıs çünkü Allah cahiliye devrinden kalan hiç birşeyi yapmayın demis.. yapmayın denilmis ise artk ya mehruh olur ya da haram

0|0
    0|0
  • Bence degil

0|0
    0|0
  • Yo böyle saçma saçma lutfen konusma ya

0|0
    1|0
    • Ne saçması millet doğru bir şey söylemiyor?

• Din hocasıyla kavga etmiştim bunun için. Abdeste filan engel olmuyor ama vücuduna acı çektirmem kötü

0|0
    0|0
  • peygamber efendimiz lanetliyo

0|0
    0|0
  • Evet gunah

0|0
    0|0
Yükleniyor...