Küçük bir sorum olacak...

arkadaslar mesela yahudi bir kişinin nufus cuzdanindaki dini bölümünde ne yazar. yahidi mi yoksa musevi mi yazar?

amacım dinler hakkında tartışmak degil. şimdiden teşekkürler.

0|0
212

En İyi Erkek Görüşü

• Yahudi ırk; musevilik dindir.

1|0
    1|0
    • ikisi aynı degil mi?

• İkisi arasında jupiter kadar fark vardır. Mesela arapların, türklerin genele müslümandır ama aralarında farklı dinlere mensup olanları da vardır. Buna göre yahudi müslümanlar veya hıristiyanlar vardır, tıpkı hıristiyan türkler ya da müslüman almanların olduğu gibi:))

• Insanlar hakkinda tek durumda kullanabilen irk kelimesi, insan irkidir, türk, Yahudi, Alman irki yoktur. Kültür vardir ama katiyen irk kelimesi uygun degildir.

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 11

• her koşulda islam yazar maksat negatif ayrımclık yapılmasını engelemek mesela ben bursada yaşıyorum bursada 25 bin yahudi varmış haberimiz yokmuş mesela

0|0
    0|0
    • senin yanlisin var nasil her kosulda islam yazar

• kanunuda eşitlik ilkesi var o yüzden diğer vatandaşlarla ayrı düşmesin diye islam yazar yada kişi mahkemeden kara aldı ise dini yazılaır aksi takdirde islam yazılır dini bir ayrım olmasın diye

• Bu adam ecnebidir yazar. :-) musevi olsa gerek.

0|0
    0|0
  • Yahudiler; Yahuda soyundan gelen insanlardır. Musevi ise Musa peygamberin getirdiği dindir. Birbiriyle karıştırmamalısın.

0|0
    0|0
    • Yahudi soyu diye bir sey yok, kültürden bahsedebiliriz ama soy, irk kelimeleri bence insanlar için çok sakincalidir

• gavur yazar

0|1
    1|0
  • Bunu sorduguna inanamıyorum yahudinin nüfus cuzdanımı olur.

0|0
    0|0
  • ne isterse onu yazarlar.

0|0
    0|0
  • musevi olması gerekir..tam bilmiyorum ama kayıtlarda musevilik var yahudilik sonradan verilen ad..

0|0
    0|0
  • Yahudilik ırk ve Musevilik dindir.Ayrıca her Yahudi Musevi dinine tabi olacak diye birşey de yoktur.

0|0
    0|0
    • Aşağıdaki linkte bu konuyu epeyce tartışmıştık seninle. Şimdi görüyorum ki, hararetle savunduğun fikrin tam tersini yazıyorsun şimdi. Çok merak ettim. Neden?

link

• :) O zaman da ateist olduğunu söylüyordun. Ama, "yahudilik bir soy değil dindir." diyordun. Şimdi, tersini söylüyorsun. Neyse, fazla üstüne gitmeyeyim.

• Irkımdan vaz geçtim diyorum zaten.Ayrıca Uçan Çaydanlık'ın ne olduğunu anlayınca son cümlelerini tekrar gözden geçiririsin.

• musevi yazar heralde

0|0
    0|0
  • bilemiyorum cüzdanı çıkartan ne yazmışsa o yazar

0|0
    0|0
  • Musevi falan...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• yahudi soy musevilik din..hangi inanca mensupsa o yazar..islam,hristiyan,şintoizm,budizm vs vs...

0|0
    0|0
  • Belki Gayrimüslim.

0|0
    0|0
Yükleniyor...