Bilimkurgu edebiyatı, misc.

Usta Ray Bradbury'yi (bkz. Fahrenheit 451) kaybetmenin üstünden çok da vakit geçmemişken, aranızda science fiction-philiac ya da en azından ben ucundan köşesinden buna bulaştım diyenler var mı?

Bilimkurgu edebiyatını takip ediyor musunuz?

Beğendiğiniz, tavsiye ettiğiniz yazarlar ve eserler?

Distopyalar?

Güncellemeler:
Ursula Le Guin

Frank Herbert

Isaac Asimov

Jules Verne

Margaret Atwood

Phillip K Dick

Douglas Adams

okuma planımda The Moon is a Harsh Mistress (Heinlein) var.

0|0
3|9

En İyi Erkek Görüşü

• Ucundan bulaştım diyelim.

Favori kitabım Alfred Bester-Kaplan Kaplan

Sevilen yazarlar,bu işin en büyük üstadı Jules Verne, Ursula Le Guin,Isaac Asimov,Phillip K. Dick

Distopyalara gelirsek orası apayrı bir dünya ama favorileri yazalım 1984,Demir Ökçe,Mülksüzler,Cesur Yeni Dünya,Fahrenheit 451

r.i.p Ray Bradbury

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• benim okuduğum bilim kurgucu eski zamana ait o yüzden sayılır mı bilmiyorum ama adam daha insanlar aya yolculuk yapmadan uzay mekiğini bir kitabında tarif ediyor ve günümüzdeki ile aynı.) JULES VERNE okumadıysan oku bence VERNİYAN diye bir tarikatı bile var yazdığı bütün kitapları inceleyip doğruluğunu araştırıyorlar

1|0
    0|0
  • Isaac Asimov'un Ben, Robot'undan öteye gidemedim henüz. Lovecraft'ın bazı hikayelerini okudum bir de.

1|0
    1|0
  • küçükken okuduğumuz jules verne leri saymazsın sen şimdi. hee bir de amiga da oyunundan heveslenilip okunmaya çalışılan dune serisi vardır ki birincisine başlanıp bitirilememiştir o zamanlar. aslında şu an mevcutta abinin fevkaledenin fevkinde frp ve sci-fi kitaplığında durduğu bilinmektedir. listeye alınabilir bu vesile ile sanki . artık yaş ilerlemiştir okunur gider yani

1|0
    0|0
    • Jule Vernes sayilmaz mi ya :S mikemmel bir örnek, çok severim <8

• : )) sebiyorum kelime oyunlarini ne yani ne

• kelime oyunu olduğunu bilsem ben de severim de altından gelen birşeyler var ben hissederim. altıpasta bütün maç bekleyen forvet muamelesi oluyor bu deyim ki ben hep oyun kurucu orta sahayı severim :)

• Fantastik edebiyat deyince; Michael Ende

1|0
    0|1
  • her konuda az-çok bilgim var sanıyodum ama öyle değilmiş. Ben ucundan köşesinden bulaşayım artık zaten sıkılıyorum bu aralar. Teşekkürler, soruna cevap olmadı kusura bakma :)

1|0
    0|0
  • H.G. Wells'in The War of the Worlds kitabı elime geçmişti yıllar evvel. Yazarın başka kitaplarını da okudum ara ara (The Time Machine vs). Kısacası bilimkurgu edebiyatına pek ilgim olmadı diyebilirim.

1|0
    0|0
  • roger zelazny - ışık tanrısı

1|0
    0|0
  • Isaac Asimov derim köşeme çekilirim.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

Yükleniyor...